Monster Abra A5 v17.2.3 alınır mı?

Bütçe
20000

gurbavakdedi

Femtopat
Çeşitli konularda Monster Abra A5 v17.2.3'nin asla alınmaması gerektiğini okudum.

Ancak satışını yapan sitelerde de puanlar çok yüksek ve yorumlar çok olumlu.

Bütçe 17000 lira ayırdım. 18-19, hadi çok çok çok esnersem 20 diyebilirim ama üstüne çıkmak istemiyorum. Onu verdiysen şunu da ver mantığının sonu yok.

4-5 sene kadar götürmesini istiyorum.

Sabah akşam oyun oynamam. Ama ilk aldığımda hevesle biraz oynarım. Genelde mühendislik işlerim için kullanacağım. 3D çizim falan yapmıyorum. Yazılım ve Solid electrical kullanırım.

8 GB RAM alıp 2x8 yapmaya da açığım ancak bunu garantiyi bozmadan yapmam lazım. Monster bu imkanı da sunuyor bildiğim kadarıyla.

Bu bilgiler ışığında bana önerebileceğiniz laptop var mı?

Son düzenleme:
Çeşitli konularda Monster Abra A5 v17.2.3'nin asla alınmaması gerektiğini okudum.

Ancak satışını yapan sitelerde de puanlar çok yüksek ve yorumlar çok olumlu.

Bütçe 17000 lira ayırdım. 18-19, hadi çok çok çok esnersem 20 diyebilirim ama üstüne çıkmak istemiyorum. Onu verdiysen şunu da ver mantığının sonu yok.

4-5 sene kadar götürmesini istiyorum.

Sabah akşam oyun oynamam. Ama ilk aldığımda hevesle biraz oynarım. Genelde mühendislik işlerim için kullanacağım. 3D çizim falan yapmıyorum. Yazılım ve Solid electrical kullanırım.

8 GB RAM alıp 2x8 yapmaya da açığım ancak bunu garantiyi bozmadan yapmam lazım. Monster bu imkanı da sunuyor bildiğim kadarıyla.

Bu bilgiler ışığında bana önerebileceğiniz laptop var mı?
Bir kaç yakınımda var ara sıra oynayacaksanız iyi bir seçenek olabilir.

Monster kendi sitesi ile farklı sitelerde fiyat farkı ve RAM farkı oluyor linkte gördüğün üzere bunun haricinde bu model kullanmakta olduğum modelin işlemci olarak bir alt versiyonudur. Ben kullandığım modelden yola çıkarak yorum yapacağım satın alalı birkaç hafta oldu şu anlık memnunum rahatsız edecek bir durumla daha karşılaşmadım ilerleyen süreçte ne olur bilmiyorum.

evet arkadaşlar nedenini bir şeye dayandirarak söylemeniz benim gibi bilgisi az olanlar için yardımcı olacak. abra alma diyince benim kafamda daha çok soru işareti oluşuyor.

mesela yukarıdaki hp'ye 3 bin lira daha fazla verince ne değişecek? gerçekten degiyor mu? neden? daha önceki konularda pc linklerinin de stokları biten çok. mecbur soruyorum bunları.

Ben genel olarak bu tür laptopların alınması taraftarı değilim kendim bizzat alıp deneyimledim oyun konusunda cok yetersiz kalıyolar soğutma konusunda berbatlar bence ona vereceğin paraya masaüstü güzel bir PC toplanır.

maalesef masaüstü alamıyorum yer probleminden dolayı.

Malzeme kalitesi, fan kalitesi, klavye kalitesi düşük yani uzun ömürlü değil. Dolayısıyla önerilmiyor.
peki örnek veriyorum, konuya atılan hp gerçekten çok fark ediyor mu? çünkü monster en azından servis komusunda başarılı ve ömür boyu bakım vaadediyorlar. servis başarısını birebir arkadaşımdan görüyorum bu arada.

Geri
Yukarı