Monster Abra A5 v6.1.3 Isınma performans sorunu

45bah45

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Bu kaçıncı konum bilemiyorum ama artık biri şu sorun hakkında bana yardımcı olsun kölesi olacağım. Arkadaşlar bilgisayarım sürekli mavi ekran veriyordu ısınıyordu. Baya formatlar attım düzelmedi. Sonra bilgisayarı açmaya karar verdim ızgaralar pislik dolmuştu hepsini temizledim. Termal macunum adi bir macundu Cooler Master Mastergel Pro aldım. Tam 55 TL'lik bir macun. Şu an mavi ekran verme sorunu gibi bir sorunum yok. Oyunlarda arka arkaya oynayınca kasma sorunum yok fakat performans sorunum var. Arkadaşım CSGO'ya girdiğinde ekran kartı yüzde 90 80'le çalışırken benimki 46 ekran kartı 70 işlemci yüzdesiyle çalışıyor. Nvdia'dan yüksek performans işlemci yapın demeyin onuda yaptım. Ama bir türlü işlemci ısımı 100 dereceden aşağıya indiremiyorum. Bunun sebebi ne olabilir?

2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartının kullanımını arttırmak istiyorsan 1080P çözünürlüğe alıp dene. İşlemci sıcaklığı için 100 derece çok yüksek. Termal macunu doğru uygulayamamış olabilirsin. Servise gönder, hem termal bakımını hem de bios güncellemesini yapsınlar. Monster'ın sözü, garanti süresi dolsa bile 6 ayda bir bakımını ücretsiz yapmak. Dolayısıyla bu kadar uğraşmana gerek yok.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı