Monster Abra A7 Isınma Problemi

225491

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar 2 el 2015 tarihinde bir alınmış laptopun 2. Sahibiyim. Bilgisayarım gayet performanslı fakat oyunlarda aşırı ısınıyor. Hatta bazı oyunlarda ekran kartı 90 dereceye ulaşabiliyor. Üstelik turbo fan açıkken CPU ise 50 derece gibi orta derece ısılarda geziniyor. Laptop boşta turbo fan açıkken GPU 44-45 derece ısılardadır. İlkel yollardan olan süpürge yöntemini denedim fakat fazla işe yaramadı.

Sistem özellilerim:

Nvıdıa GeForce GTX 960M (4GB)-16 GB RAM-I7-6700HQ-64 Bit işletim sistemi

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaliteli bir termal macun ile macun değişimi yapın. Oyun laptoplarında çok kullanıyorsanız eğer 6 ayda bir temizlik ve termal macunu yapılmalıdır.

Termal macun kullanmanızı öneririm yani yenileyin onun dışında yakınımda A5 mevcut bazı oyunlarda ısınma yapmasından dolayı soğutucu almıştı altında kaliteli bir tane daha da ses çıkarmamıştı. Yeni nesil oyunlarda yapabiliyor bazen onun dışında Termal macun ve vb. ile çözülebilir.

90 derece yük altında çok fazla bir sıcaklık gibi durmuyor. Turbo fanı açtığınız zaman 90 dereceyi geçiyor mu? Ya da elinizde yanma yapıyor mu?

90 derece yük altında çok fazla bir sıcaklık gibi durmuyor. Turbo fanı açtığınız zaman 90 dereceyi geçiyor mu? Ya da elinizde yanma yapıyor mu?
Hayır yanma yapmıyor ama msi afterburner programında 90 derece gösteriyor bu inebiliyor veya max 92 ye çıkıyor buda beni telaşlandırıyor
peki termal macun değişmesi ne kadar ısıyı etkileyecektir ?
401942

Son düzenleme:
Hayır yanma yapmıyor ama msi afterburner programında 90 derece gösteriyor bu inebiliyor veya max 92 ye çıkıyor buda beni telaşlandırıyor
Eki Görüntüle 401942
Kaliteli olursa 5-10 derece oynama yapabilir.

Eki Görüntüle 401942
90 derece yük altında da olsa olmasada yüksek bir sıcaklıktır. Bu yüksek sıcaklık uzun vadede sıkıntılar çıkarabilir. Kaliteli termal macun kullanırsanız sıcaklık değerleriniz 70 80 derece civarı gezer. Tabiki burda laptobun soğutma performansıda önemli.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı