Monster Abra A7 sıcaklık değerleri kaç olmalı?

Arigeo

Decapat
Merhaba. Monster Abra A7 v12.2.2 laptopum var. i5 10.nesil işlemci ve 1650 Ti ekran kartı kullanıyorum. Çalıştırdıgım oyunlar CS:GO, Mortal Kombat11, Forza Horizon 4 ve GTA 5. CPU maksimum 85 GPU maksimum 90 olarak oynuyorum. Laptopa göre normal mi yoksa ısınma sorunu var mı? Biir de laptop soğutucusu almak istiyorum almaya değer bir durumu var mı?
Bu arada oyunların hepsi Ultra ayarlarda GeForce Experience ayarlıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güçlü oyunlara göre iyi bir sıcaklık bana kalırsa. 95 derecelere dayanmadıkça sorun yok. Ben de Monster Abra A5 15.8.3 kullanıyorum, GTA 5 oynarken en yüksek grafiklerde sıcaklıklar 80'e bile dayanmadı neredeyse. Monster'lar ısınma sorunlu oluyor çoğunlukla ama biz şanslıyız.

GPU 90C olması biraz sakat. Onun dışında her şey normal. Bundan bağımsız oldaka soğutucu alabilirsiniz çünkü yaz ayları geliyor. Her türlü ısınacak yani laptoplarımız.

Merhaba. Monster Abra A7 v12.2.2 laptopum var. i5 10.nesil işlemci ve 1650 Ti ekran kartı kullanıyorum. Çalıştırdıgım oyunlar CS:GO, Mortal Kombat11, Forza Horizon 4 ve GTA 5. CPU maksimum 85 GPU maksimum 90 olarak oynuyorum. Laptopa göre normal mi yoksa ısınma sorunu var mı? Biir de laptop soğutucusu almak istiyorum almaya değer bir durumu var mı?

Genelde GPU ısınmaz CPU ısınır. 90 biraz fazla bence GPU için. Ben daha 90 görmedim genelde 70-75 civarı GPU sıcaklık değerim.

Güçlü oyunlara göre iyi bir sıcaklık bana kalırsa. 95 derecelere dayanmadıkça sorun yok. Ben de Monster Abra A5 15.8.3 kullanıyorum, GTA 5 oynarken en yüksek grafiklerde sıcaklıklar 80'e bile dayanmadı neredeyse. Monster'lar ısınma sorunlu oluyor çoğunlukla ama biz şanslıyız.
Tabii ekran kartı 80 dereceleri görmeli. Ekran kartı 90 derecelere çıkıyorsa sorun var. İşlemci 85-90 derece normal.

Hocam bilgisayarınızın modeli v12.2 mi yoksa v12.2.2 mi?

V12.2 yanlış yazmışım.

Hocam ben de Abra A7 v12.2 sahibiyim; CS:GO, Valorant, GTA 5 gibi oyunlarda işlemcim rahat +90 derece oluyordu fakat ekran kartım genelde 70 derecelerde dolaşırdı. Soğutucu almanızı tavsiye ederim. Yeni konu açarsanız kendim kullandığım soğutucuyu tavsiye edebilirim :)

Yeni konular

Geri
Yukarı