Monster Abra A7 v12.2 aşırı ısınma sorunu

Makaleler
1
Yer
/
Arkadaşlar bu sorun kronik mi? İşlemci boşta 45-50 arası hatta daha fazla seyrettiği bile oluyor. Undervolt yapayım dedim ama beceremedim, bilgisayar resetlendi. Fanlar boşta çok dönüyor ve oyun oynarken uçak gibi ses çıkarıyor. Çözümü nedir?
Sistem:
i5 10300H
GTX 1650 Ti
16 GB 2933 MHz DDR4

Evet sonra da onu denedim 60 derecenin üstüne çıkmadı. İnşallah uzun vadede sıkıntı çıkarmaz. Aslında Monster ısınma problemine de bir çözüm getirse tadından yenmez.
Stres testinde işlemci kullanımı %100, en fazla da 60 dereceyi gördü ama 2.50 GHz’nin üstüne çıkmadı. Performansta düşüş yaratır mı?
Base frekansında çalışır işlemci Turbo Boost kapalıyken, çok fazla bir performans kaybı yaşatmaz ama render gibi işlerle uğraşacak olursanız ayarları kapattığınız yerden tekrar Turbo Boost'u açmanız iyi olur çünkü render gibi işlerde fark edebiliyor. Ama oyun performansınızı genel olarak kötü etkilemez.

Selamlar aynı notebook'u 3 gün önce aldım. Aynı sorun bende de var bir çözüm bulabildiniz mi acaba ?
Turbo Boost özelliğini kapattım. Yukarıda bir arkadaş video atmış ona bakarak yapabilirsin. Şimdi sıcaklıklar en fazla 75'i gördü ki bence böyle dizüstüler için normal.

Turbo Boost özelliğini kapattım. Yukarıda bir arkadaş video atmış ona bakarak yapabilirsin. Şimdi sıcaklıklar en fazla 75'i gördü ki bence böyle dizüstüler için normal.
Teşekkür ederim, ben de öyle yapacağım mecburen. Bir de klavye ve kasa çok ısınıyor cihazda. Korktum sorunlu mu acaba diye ama genel bir sorun sanırım.

Teşekkür ederim, ben de öyle yapacağım mecburen. Bir de klavye ve kasa çok ısınıyor cihazda. Korktum sorunlu mu acaba diye ama genel bir sorun sanırım.
Gaming laptoplarda genel sorun maalesef. Isınmayan cihaz yok, az ısınan cihaz var. Bunu da arkadaşın yaptığı gibi düzenlemelerle ayarlayabilirsiniz ancak.

Şimdi denedim ve 60 - 70 derecelerde kaldı işlemci sıcaklığı ancak performans kaybı da yaşadım. Harici klavye mouse ile oyun oynasam cihaza yüksek sıcaklıklar zarar verir mi acaba ?

Yeni konular

Geri
Yukarı