Monster Abra A7 v3.1 Oyunlarda Yüksek İşlemci Sıcaklığı

85 derece aşırı yükte normal aslında. ben 97yi görüyorum sorun orada :) İşlemci durumunu düşür dediğin ayar tam olarak nerede?

@Seyhoo bir forumda görmüştüm bakır boruları alüminyum folyo ile kaplamıştı birisi. Isı azaltmaya yararı olduğu yazıyordu. liquid metali henüz denemedim. Açıkçası riskli gibi durdu. Alternatif çözüm bulamazsan deniyeceğim. Ekran kartı açılışta 29 dereceye kadar düştü. Ama işlemci açılışta 60, Chrome'a girince 75, oyun vs aşırı kullanımda 95-97 derece oluyor. Notebook soğutucu alsam iş görür mü? Aklınıza gelen bir öneri varsa çok güzel olur.
Denetim masası>sistem ve güvenlik>güç seçenekleri> plan ayarlarını değiştir> gelişmiş güç ayarlarını değiştir>işlemci güç yönetimi> en düşük işlemci durumu ve en yüksek işlemci durumunu prizde yüzde yüzden 98 e düşür. yüzde 10 20 bi performans kaybı yaşarsın ama 70 derecelere düşer oyunlarda işlemci sıcaklığın. Bu yapacağın işlem işlemcinin turbo boost unu kapatacak, enazından anakartını korumuş olucaksın

Sent from my SM-G930F using Technopat mobile app

Bilgisayar 2 fanlı ise bir fanınız bozuk olabilir mi?
Tek fanlı hocam. Turbo fan var. Fan gayet düzgün çalışıyor. Ekran kartı filan zaten boşta 30 derece en baba oyunda 83 derece gördüm. Ondan sıkıntı olsa ekran kartı da soğumaz. İşlemci üzerinde bir şey var ama çözemedim.

@Seyhoo hocam sorunu geç de olsa farkettim. Bakır boru işlemcide sıcaklığı tam iletmiyor bir yer sıcacıkken diğer tarafı farkedilir derecede diğerine göre soğuk oluyor. Bakır borunun değişmesi lazım anladığım kadarıyla. Bunu nasıl, nerede yaptırabilirim? Direkt o soğutma sistemini bulamadım.

@Seyhoo hocam sorunu geç de olsa farkettim. Bakır boru işlemcide sıcaklığı tam iletmiyor bir yer sıcacıkken diğer tarafı farkedilir derecede diğerine göre soğuk oluyor. Bakır borunun değişmesi lazım anladığım kadarıyla. Bunu nasıl, nerede yaptırabilirim? Direkt o soğutma sistemini bulamadım.
İşlemci için ayrılmış bakır ısı borusunun içerisindeki gaz kaçmış olabilir bunu 2. sayfadaki #13 numaralı postumda belirttim. O gaz olmadan ısıl iletkenlik çok düşük oluyor. Bakır heatsink'in görselini paylaşır mısın? O heatsink Moster'e özel bir heatsink ise Monster ile iletişime geçmen gerekiyor.

İşlemci için ayrılmış bakır ısı borusunun içerisindeki gaz kaçmış olabilir bunu 2. sayfadaki #13 numaralı postumda belirttim. O gaz olmadan ısıl iletkenlik çok düşük oluyor. Bakır heatsink'in görselini paylaşır mısın? O heatsink Moster'e özel bir heatsink ise Monster ile iletişime geçmen gerekiyor.
Şuan cihazı yeniden açamam fakat sıcaklık değişimi olduğu yerde hafif eğilme var. Monsterla görüştüm. Servise göndermemi söylediler. İşim notebookla olduğu için uzun süreli bir servis benim için sıkıntı olur. Doğrudan soğutma sistemini temin etmek istedim ama yine servise gönderin diye yanıt geldi. Monstera özel bir soğutma sistemi. Yakında bir bilgisayarcıya götürmek de istemiyorum. Ekran kartından gelen hatta sıkıntı yok. İletimi iyi, ekran kartı sıcaklığı da ağır oyunlarda bile 80 oluyor en fazla. Boşta 30 derece. işlemci açılır açılmz 55 derece. yükte 97-98 derece. işlemciden giden boru hattını değiştirilmesi mümkün mü herhangi bir bilgisayarcıda?

İşlemciden giden boru hattını değiştirilmesi mümkün mü herhangi bir bilgisayarcıda?
Bu işlemi çoğu bilgisayarcı yapamaz. Hatta belirttiğiniz işlemi sağlıklı şekilde yapabilen çok az yer var. Yapan olsa da fabrikasyon presslemesi ve lehimlemesi kadar sağlıklı olmaz baştan bunu belirteyim. Sadece CPU ısı borusu değişim işine hiç girmeyin. Monster'a gönderip sabırla bekleyin. Kolay gelsin.

Bu işlemi çoğu bilgisayarcı yapamaz. Hatta belirttiğiniz işlemi sağlıklı şekilde yapabilen çok az yer var. Yapan olsa da fabrikasyon presslemesi ve lehimlemesi kadar sağlıklı olmaz baştan bunu belirteyim. Sadece CPU ısı borusu değişim işine hiç girmeyin. Monster'a gönderip sabırla bekleyin. Kolay gelsin.

Teşekkür ederim

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı