Monster Abra mı, ASUS ROG mu?

Vez1fy

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle herkese iyi günler. Yakın bir zamanda laptop almayı düşünüyorum. Laptopu oyun geliştirme için kullanacağımdan dolayı Gaming laptop almak istiyorum. Uzun bir süre araştırma yaptım. Şu anda 2 laptop arasında kaldım. Teknik servis olarak ASUS berbar ve bu en büyük korkum fakat daha kaliteli. Monster da teknik serviste iyi ancak ürün sorunu çok olmasından korkuyorum.
ASUS linki; (ASUS ROG STRIX G15)
https://www.hepsiburada.com/asus-rog-strix-g513ie-hn065-amd-ryzen-7-4800h-16gb-512gb-ssd-rtx3050ti-freedos-15-6-tasinabilir-bilgisayar-p-HBCV00001E2064
Monster linki; (Monster Abra A5 v17.2)

Önemli notlar;
Monster'ı özelleştirip 2x8 RAM olarak alacağım.
Monster alınmaz yazıp geçmeyin kullandıysanız deneyimlerinizi aktarmanız daha iyi olur benim için.
Fiyat aralığım 18-20k öneriniz varsa (Casper hariç) yazabilirsiniz.

Öncelikle herkese iyi günler. Yakın bir zamanda laptop almayı düşünüyorum. Laptopu oyun geliştirme için kullanacağımdan dolayı Gaming laptop almak istiyorum. Uzun bir süre araştırma yaptım. Şu anda 2 laptop arasında kaldım. Teknik servis olarak ASUS berbar ve bu en büyük korkum fakat daha kaliteli. Monster da teknik serviste iyi ancak ürün sorunu çok olmasından korkuyorum.
https://www.hepsiburada.com/asus-rog-strix-g513ie-hn065-amd-ryzen-7-4800h-16gb-512gb-ssd-rtx3050ti-freedos-15-6-tasinabilir-bilgisayar-p-HBCV00001E2064

Önemli notlar;
Monster alınmaz yazıp geçmeyin kullandıysanız deneyimlerinizi aktarmanız daha iyi olur benim için.
Sadece oyun vs takılacaksanız amd tarafını yani Asus u tavsiye ederim.

Önemli notlar;
ASUS tabii ki. Monster fazla önerilmiyor çünkü kullanıcılar fan sesi, ısınmasıyla ilgili çokça sıkıntıyla karşılaşıyor.

Önemli notlar;

Bence Asus almakta fayda var.

İki markadan birini tercih edeceksen tabii ki malzeme kalitesi, teknik servis kalitesi, uzun ömürlülük açısından ASUS tercih etmeni öneririm. Monster ilk 3 senesinde çok iyi bir firmaydı, yenilikçi ekibiyle ve kaliteli işleriyle ün saldılar zaten ama şu an elimi bile sürmem.

İnternette okuduğum binlerce hatalı ürün yorumlarını geçtim, zaten kötüleşen ekonomiyle fiyatı indirmek adına malzeme kalitesinin de düşmesi bir yana, kadıköy'de ki teknik servis elemanlarıyla tartışmıştım. O ay elimde ki Abra modelli bilgisayarı satıp bir daha hayatım boyunca Monster almamaya yemin etmiştim. 🙂

İki markadan birini tercih edeceksen tabii ki malzeme kalitesi, teknik servis kalitesi, uzun ömürlülük açısından ASUS tercih etmeni öneririm. Monster ilk 3 senesinde çok iyi bir firmaydı, yenilikçi ekibiyle ve kaliteli işleriyle ün saldılar zaten ama şu an elimi bile sürmem.

İnternette okuduğum binlerce hatalı ürün yorumlarını geçtim, zaten kötüleşen ekonomiyle fiyatı indirmek adına malzeme kalitesinin de düşmesi bir yana, kadıköy'de ki teknik servis elemanlarıyla tartışmıştım. O ay elimde ki Abra modelli bilgisayarı satıp bir daha hayatım boyunca Monster almamaya yemin etmiştim. 🙂
Hocam açıkçası Monster'ın ısınma sorunundan çok Asus'un teknik servis şikayetni gördüm. Şikayetvar da bile içinden parça çalındı diye paylaşım yapan var. Ama abim 6 senedir Asus kullanıyor. Ve şu anda bile hiç sıkıntı çekmeden Gta 5 vs. Oynayabiliyor. Yani kusurlu mal gelmezse çok sağlam ürün sıkıntılı gelirse baya başımı ağrıtacak gibi.

https://www.akakce.com/laptop-noteb...0ti-15-6-inc-fhd-144hz-fiyati,1795589761.html bu daha mantıklı olur,17.2 Clevo kasa kullanıyor kalitesiz ve fazla ısınan bir model.
TUF serisi çok sıkıntılı hocam onları direkt geçtim.

Son düzenleme:
Hocam açıkçası Monster'ın ısınma sorunundan çok ASUS'un teknik servis şikayetni gördüm. Şikayetvar da bile içinden parça çalındı diye paylaşım yapan var. Ama abim 6 senedir ASUS kullanıyor. Ve şu anda bile hiç sıkıntı çekmeden GTA 5 vs. Oynayabiliyor. Yani kusurlu mal gelmezse çok sağlam ürün sıkıntılı gelirse bayağı başımı ağrıtacak gibi.

Yeni kasalarinda fazla sorun yok hocam.

Hocam açıkçası Monster'ın ısınma sorunundan çok ASUS'un teknik servis şikayetni gördüm. Şikayetvar da bile içinden parça çalındı diye paylaşım yapan var. Ama abim 6 senedir ASUS kullanıyor. Ve şu anda bile hiç sıkıntı çekmeden GTA 5 vs. oynayabiliyor. Yani kusurlu mal gelmezse çok sağlam ürün sıkıntılı gelirse bayağı başımı ağrıtacak gibi.

TUF serisi ısınma problemi dışında öyle sıkıntılı bir seri değil, yeni nesillerle o problemi de çözdüler ama şu an elimde olan ROG STRIX G15'den çok memnunum, gönül rahatlığıyla ASUS tercih edebilirsin Monster şu an en son seçeneğin olsun.

Geri
Yukarı