Monster Abra mı, ASUS ROG mu?

Bugün denemek için Unity platformu üzerinden eski bilgisayarımda yaptığım bir projeyi aktardım, mükemmel denebilecek seviyede, performans sıkıntısı hiç yaşamadım.

Sana bu bilgisayarın sınırlarını şöyle anlatayım, yazılım konusunda açmayacağı, zorlanacağı hiçbir program yok. Belki RAM yok edici Android Studio veya Java gibi ağır derleyiciler 16 GB tek kanal RAM'e binebilir, o da sadece bir tık yavaşlık sağlar, başka bir sorun yaratmaz.

Tabii ki ister istemez çok çok büyük render ve grafik içeren bir oyun projesi yaparsan zorlanacaktır, zorlanmadan kastım oturup 3aa bir oyun yaparsan aletin tüm mekanik gücünden faydalanmak zorunda kalırsın.

Bana oyun geliştirmede ve yazılımda hangi seviyede olduğunu söylersen bunun için daha kesin yorum yapabilirim.
Hocam laptop'u öğrenme maksadı ile alacağım. Yaklaşık 1,5-2 yıl arasında öğrenme sürecin olur. Ondan sonraki 2 yıl boyunca da para kazandırma için oyun denemelerim olur. Ortalama 4 yılın sonunda da laptopun yenisini almayı planlıyorum.

Hocam laptop'u öğrenme maksadı ile alacağım. Yaklaşık 1,5-2 yıl arasında öğrenme sürecin olur. Ondan sonraki 2 yıl boyunca da para kazandırma için oyun denemelerim olur. Ortalama 4 yılın sonunda da laptopun yenisini almayı planlıyorum.

Keşke başından seviyeni söyleseydin dostum. 🙂

Aç siteyi ver siparişi, bu laptop seni öğrenme aşaması, proje geliştirme ve markete atılma aşamasında dahi rahat rahat götürecektir. Hiçbir endişen olmasın. Hatta ek bir 16 GB ram ve daha kapasiteli bir M2 SSD disk ile tek başına yapabileceğin oyunların sınırına bile gidebilirsin. Hiçbir sıkıntın olmasın.

Temizliğine dikkat et, her cihazın belirli bakımları vardır onları aksatma yeterli, kendimi ASUS reklamı yapıyormuş gibi hissettim. 😂

Kendimi ASUS reklamı yapıyormuş gibi hissettim. 😂
Hocam zaten ben de Asus aşığı bi' insanımdır ve bu modele baya yükselmiştim. Ancak Asus'un son dönemlerde çok fazla hatalı ürün piyasaya çıkarması. Hele de son anakart sorunundan dolayı anakartlarını geri toplaması vs. Beni çok itti Asus'tan. Galiba bu ürünü alacağım. Ama her türlü Eylül'ün 7'sine kadar beklemem gerekecek. Umarım daha fazla fiyat artışı olmaz.

Hocam zaten ben de Asus aşığı bi' insanımdır ve bu modele baya yükselmiştim. Ancak Asus'un son dönemlerde çok fazla hatalı ürün piyasaya çıkarması. Hele de son anakart sorunundan dolayı anakartlarını geri toplaması vs. Beni çok itti Asus'tan. Galiba bu ürünü alacağım. Ama her türlü Eylül'ün 7'sine kadar beklemem gerekecek. Umarım daha fazla fiyat artışı olmaz.
Fiyat artışı bir tık olabilir, geçen pazar almamdan bu yana 1500 artmış, umarım alırsın dostum.

Hocam TUF modellere ne yazık ki artık güvenmiyorum. Fiyat olarak çok mantıklı bir tercih olabilir ama ROG'lar çok daha kaliteli.

Normal olarak öyle olmalı zaten, TUF giriş seviyesi ROG üst seviyesi, illaki malzeme açısından fark olacak.

Normal olarak öyle olmalı zaten, TUF giriş seviyesi ROG üst seviyesi, illaki malzeme açısından fark olacak.
Hocam rica etsem önerebileceğiniz. Lenovo 3050ti veya 3060 laptop var mı? 20,5k fiyatı aşmayacak şekilde. 3060 bu fiyat bandı için imkansız gibi ama 3050ti 95w da işimi görür.

Yeni konular

Geri
Yukarı