Monster alınır mı?

Monster T7 v20.2 modelini kullanıyorum. Isınma sorunu kesinlikle yok max 85 derecelerde geziyor cpu. Biraz kurcalayarak throttlestop ile undervolt yaparak 72 derecelerden yukarı cıkmıyor ve fan sesi almıyorsunuz. Malzeme kalitesi evet kötü ama bu fiyatlara bu performansı bulmak zor oluyor. Tek üzen batarya kısmı olabilir. Biostan dgpu seçili oldugunda 1-1.5 saat arası dayanıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Benim anlamadığım v20.2 de bile olan dGPU nasıl v22.1 de olmuyor.

Ben olsam yurtdışından RTX 3070'li laptop bakardım. Yurtdışından Asus veya MSI almak varken Monster almak o bütçe ile pek mantıklı durmuyor.

Bakacaksan T5 20.1 modeline bir bak derim. Trendyol'da indirimle 10.200e düşüyor. Cihaz ne ısınıyor ne kalitesiz. Günde 8 saat kod yazıyorum klavye aşırı rahat, aynı süre zarfında sadece touchpad kullanıyorum kullanımı aşırı rahat. Kasa magnezyum/alimunyum gayet kaliteli geldi. Cihazda en ufak bir ısınma sorunu yok. Al geç derim.

Bakacaksan T5 20.1 modeline bir bak derim. Trendyol'da indirimle 10.200e düşüyor. Cihaz ne ısınıyor ne kalitesiz. Günde 8 saat kod yazıyorum klavye aşırı rahat, aynı süre zarfında sadece touchpad kullanıyorum kullanımı aşırı rahat. Kasa magnezyum/alimunyum gayet kaliteli geldi. Cihazda en ufak bir ısınma sorunu yok. Al geç derim.

Hocam aşırı yük bindiğinde sıcaklıklar kaç derecelerde geziyor? Ayrıca fan sesi(Turbo fan)eskisi kadar gürültülü mü iyileştirilmiş mi?

Hocam aşırı yük bindiğinde sıcaklıklar kaç derecelerde geziyor? Ayrıca fan sesi(Turbo fan)eskisi kadar gürültülü mü iyileştirilmiş mi?

80 85 hatta oralara bile çıkmıyor bazen Turbo fanı açınca ses yapıyor ama kulaklık takınca duymuyorsun bile. Ama onun dışında boştayken ses yapmıyor gidip bir kütüphaneye çalışabilirsin.

Cihazın eksisi: Pil fazla dayanmıyor anlamadım bir 3 saat gidiyor bir 1 saat gidiyor.
İkinci eksisi kasa leke tutuyor haftada 2 kere siliyorum bilgisayarı.

80 85 hatta oralara bile çıkmıyor bazen Turbo fanı açınca ses yapıyor ama kulaklık takınca duymuyorsun bile. Ama onun dışında boştayken ses yapmıyor gidip bir kütüphaneye çalışabilirsin.

Cihazın eksisi: Pil fazla dayanmıyor anlamadım bir 3 saat gidiyor bir 1 saat gidiyor.
İkinci eksisi kasa leke tutuyor haftada 2 kere siliyorum bilgisayarı.

Hocam cevabınız için teşekkürederim. Laptop hoşuma gitti lakin ‘gelince haber ver' diyor oda artık gelmez gibi. Ayrıca Monster kontrol panelinden klavye aydınlatmasını manuel olarak kapatmayı deneyin şarj konusunda yararı olur diye düşünüyorum.

Hocam cevabınız için teşekkürederim. Laptop hoşuma gitti lakin ‘gelince haber ver' diyor oda artık gelmez gibi. Ayrıca Monster kontrol panelinden klavye aydınlatmasını manuel olarak kapatmayı deneyin şarj konusunda yararı olur diye düşünüyorum.

Denemedim pille fazla bir işim yok zaten ayriyeten oyun dışında Windows kullanmıyorum kontrol merkezi yok Linux'da. 2 gün önce açıktı stoklar aldığımdan ara ara kontrol ettim geliyor sürekli gelmez diye düşünme geliyor.

Kasası çöp bir markadır. Ucuz olması da buradan geliyor.

:D komikmiş. 1.5kg magnezyum kasa incecik RTX2060 +10750h ısınmayan başka bilgisayar var mı bu fiyata

Kasası çöp bir markadır. Ucuz olması da buradan geliyor.

Aynen çöp birader sanki diğer markalarda hiçbir problem yok :D her markada olduğu gibi monsterdada iyi ve kötü sürümler var. İyi modellerinde pek bir sorunla karşılaşan görmedim açıkcası. Abra seriside kullandım 3 yıl boyunca en ufak sorun çıkarmadı laptopu hor kullanmama rağmen ne malzeme kalitesiymiş sanki diğerleri titanyumdan :D
ASUS TUF, Dell G, MSI gf, Casper hepsi vs. Bunlarda hep kronik sorunlu modeller...
Markaya değil modele göre yorumlayın.

Iki hafta monster kullanan biri olarak söylüyorum alınmaz! Birincisi alır almaz ışık sızması ölü piksel gibi şeyler oldu. Neyse birkaç gün sonrasına teknik servise gittim sağolsunlar paneli bedavaya değiştirdiler ama unutmayın ki bir firmanın teknik servisi iyi ise ben o firmanın ürünlerini sorgularım. Sonra bilgisayarımda sıcaklık artışı ve FPS düşüşleri oldu. Örneğin GTA 5'i normalde 60-75 FPS alıyordum ama tamir sonrası 30'a kadar düştü ve böyle olunca geri iade ettim. Maalesef ki günümüzde gerçekten adam akıllı bir oyuncu bilgisayarı istiyorsanız en az 25-30 bin TL'yi gözden çıkaracaksınız. 14 gün sonrasında iade ettim. Bir söz verdi ucuzunu alacak kadar zengin değilim diye... Aynen öyle. Ben monster'a verdiğim paraya bir bin daha ekleyerek Apple aldım mutluyum huzurluyum gençleştim resmen

Yeni konular

Geri
Yukarı