Monster almak gerçekten pişmanlık mıdır?

sorduğunuz soruyu anlayamadım hocam biraz daha açabilir misiniz?
Sorduğum soru Pumpout hakkındaydı.
1711312134697.png
Bu mesajınızı alıntılayarak cevap verdim.

sorduğunuz soruyu anlayamadım hocam biraz daha açabilir misiniz?

Macunun viskozite değerine bağlı hocam.
O halde doğru anladıysam, macunun viskozite değeri düşükse hemen akıp gider. şayet yüksek ise kolay kolay akmaz.

Ama masaüstünde pumpout yaşanmaz sadece laptoplarda dikkat etmeniz gerekir.

Önceki mesajda "macunun viskozite değerine bağlı hocam." dedim kaçırdınız galiba hocam.
O mesajı yazmadan önce yazmıştım. :)

O halde doğru anladıysam, macunun viskozite değeri düşükse hemen akıp gider. Şayet yüksek ise kolay kolay akmaz.

O mesajı yazmadan önce yazmıştım. :)

Evet hocam örnek olarak.
A marka macunun w/m-k değeri 17 olsun viskozite değeri de 1100 puaz olsun.
B marka macunun w/m-k değeri 9.5 olsun viskozite değeri de 3000 puaz olsun.

Yük altında a marka macun yaklaşık olarak 70-75 dereceden sonra formunu kaybederek işlevini yitirir ve sıcaklıklar sanki termal macun hiç yokmuş gibi 95 derecelere çıkar ama b marka macun sıcaklık değeri yükselmesine rağmen formunu korur ve sıcaklığı 80-85 derecede tutmaya devam eder.

Macunun viskozite değeri düşükse hemen akıp gider.

Laptoplar için 2000 puaz değerinin üstündeki macunlar makuldür puaz değeri yeterli seviyede olan macunlar arasından en yüksek w/m-k değerine sahip macunu seçip kullanabilirsiniz.

Evet hocam örnek olarak.
A marka macunun w/m-k değeri 17 olsun viskozite değeri de 1100 puaz olsun.
B marka macunun w/m-k değeri 9.5 olsun viskozite değeri de 3000 puaz olsun.

Yük altında a marka macun yaklaşık olarak 70-75 dereceden sonra formunu kaybederek işlevini yitirir ve sıcaklıklar sanki termal macun hiç yokmuş gibi 95 derecelere çıkar ama b marka macun sıcaklık değeri yükselmesine rağmen formunu korur ve sıcaklığı 80-85 derecede tutmaya devam eder.

Laptoplar için 2000 puaz değerinin üstündeki macunlar makuldür puaz değeri yeterli seviyede olan macunlar arasından en yüksek w/m-k değerine sahip macunu seçip kullanabilirsiniz.
Bunları hiç bilmiyordum hocam sayenizde bilgi edinmiş oldum. teşekkür ederim.

Bu Monster ile ilgili asla orta yolu bulamadım, ya birisi çok iyi diyor ya da çok kötü diyor.

Bu Monster ile ilgili asla orta yolu bulamadım, ya birisi çok iyi diyor ya da çok kötü diyor.
Sorun yaşamayan için iyi tabi. 6.5 sene monster kullandım ve anakart pert oldu sonunda. 6.5 sene boyunca nerdeyse hiç sıkıntı çıkarmadı. Verdiğim paranın kesinlikle hakkını verdiğini düşünüyorum. Ama önermem Monster. Monster alman için piyasada yakın fiyatlara başka bir marka ürünün olmaması lazım bence.

Geri
Yukarı