Monster çekirdek voltajı offset yapılır mı?

Evet. Muhtemelen öyle yapmışlar. Tahminimce 2.3 GHz'e sabitlemişlerdir.

ThrottleStop kullanmalıyız. Bu programla olacak iş değil bu iş. TechPowerUp'ın sitesinden yükleyin 9.4 sürümünü. Klasöre çıkartın. Ardından çalıştırıp ThrottleStop ana ekranı, fıvr sekmesi, tpl sekmesinin ekran görüntüsünü atın.

9.4 sürümünü bulamadım link atma şansınız var mı?

Evet. Muhtemelen öyle yapmışlar. Tahminimce 2.3 GHz'e sabitlemişlerdir.

ThrottleStop kullanmalıyız. Bu programla olacak iş değil bu iş. TechPowerUp'ın sitesinden yükleyin 9.4 sürümünü. Klasöre çıkartın. Ardından çalıştırıp ThrottleStop Ana Ekranı, FIVR sekmesi, TPL sekmesinin ekran görüntüsünü atın.
1643379554172.png

1643379590797.png

1643379633880.png

FIVR sekmesinde ekranın orta üst kısmında 5 adet birim var. Oradan ilk CPU Cache'i seçin. Ardından hemen altındaki kutuyu tikleyin. Sonrasında onun da altında Offset Voltage'i göreceksiniz. Range'i 250mV yapın ve CPU Cache için Offset Voltage'i -80 ayarlayın. Apply'a basın.

Aynı işlemi CPU Core için de uygulayın.

-80 işe yararsa -100 deneyebilirsiniz. Çökme veya donma olmazsa -100'e çıkın.

İsterseniz işlemcinize hız aşırtma da yapabiliriz. Sol alt köşedeki tüm sayıları 50 ayarlayabilirsiniz.

Disable and Lock Turbo Power Limits'i işaretleyin.

Non-Turbo Ratio'yu 1 ayarlayın ve Lock'layın. Apply'a basın.

Ekranın sağ en alt köşede 3 seçenekli kutudan en alttakini seçin ve Apply'a basın.

Fıvr sekmesinde ekranın orta üst kısmında 5 adet birim var. Oradan ilk CPU Cache'i seçin. Ardından hemen altındaki kutuyu tikleyin. Sonrasında onun da altında offset Voltage'i göreceksiniz. Range'i 250mv yapın ve CPU cache için offset Voltage'i -80 ayarlayın. Apply'a basın.

Aynı işlemi CPU Core için de uygulayın.

-80 işe yararsa -100 deneyebilirsiniz. Çökme veya donma olmazsa -100'e çıkın.

İsterseniz işlemcinize hız aşırtma da yapabiliriz. Sol alt köşedeki tüm sayıları 50 ayarlayabilirsiniz.

Disable and lock Turbo Power Limits'i işaretleyin.

Non-Turbo Ratio'yu 1 ayarlayın ve lock'layın. Apply'a basın.

Ekranın sağ en alt köşede 3 seçenekli kutudan en alttakini seçin ve Apply'a basın.

Hocam işinize karışmak gibi olmasın anlamıyorum, bunları yaparsam performansıma ne gibi etkisi olur, sıcaklıklar düşer mi bu değerler riskli midir teşekkürler bu arada ben OC yapmak istemiyorum siz OC ayarları söylediniz anladığım kadarıyla işlemciye düşük voltaj verip daha az ısınıyormuş öyle bir şey varmış sizin dedikleriniz olur mu?

Geri
Yukarı