Monster dGPU aktif edildiğinde videolar siyah ekranda kalıyor

dracmanta

Centipat
Merhaba, Monster laptop sahibiyim ve BIOS'tan Intel ekran kartını devre dışı bırakıp dGPU moduna geçirince laptopu videolarda ses geliyor fakat ekran siyah kalıyor. Tekrar eski haline alınca sorun olmuyor. dGPU modundayken bu sorunu nasıl çözebilirim acaba? Google Intel ekran kartını kullandığı için mi bu sorunu yaşıyorum?

Merhaba, Monster laptop sahibiyim ve BIOS'tan Intel ekran kartını devre dışı bırakıp dgpu moduna geçirince laptopu videolarda ses geliyor fakat ekran siyah kalıyor. Tekrar eski haline alınca sorun olmuyor. Dgpu modundayken bu sorunu nasıl çözebilirim acaba? Google Intel ekran kartını kullandığı için mi bu sorunu yaşıyorum?

Videolar derken? Tarayıcı da mı yoksa video Player'da mı? Eğer Chrome için diyorsanız ayarla/gelişmiş/gerekli olduğunda donanım hızlandırmayı kullan tikini işaretlemeyi deneyin.

Aynı sorunla ben de karşılaştım. Monster'ın Tulpar T7 v20.2 notebookunu kullanıyorum. BIOS'ta Switchable graphics başlığının altınaki seçeneği ms hybrid'den dGPU'ya çevirdiğimde hangi tarayıcı olursa olsun her türlü video ve yayın siyah ekran olarak görünüyor fakat sesleri geliyor. Şu an için ms hybrid'e geri çevirdim ama dGPU olarak kullanmak istiyorum o ayarda videoların siyah ekran sorununu nasıl düzelteceğimi bilen biri varsa ve yardımcı olursa sevinirim. Teşekkürler.

Aynı sorunla ben de karşılaştım. Monster'ın Tulpar T7 v20.2 notebookunu kullanıyorum. BIOS'ta Switchable graphics başlığının altınaki seçeneği ms hybrid'den dGPU'ya çevirdiğimde hangi tarayıcı olursa olsun her türlü video ve yayın siyah ekran olarak görünüyor fakat sesleri geliyor. Şu an için ms hybrid'e geri çevirdim ama dGPU olarak kullanmak istiyorum o ayarda videoların siyah ekran sorununu nasıl düzelteceğimi bilen biri varsa ve yardımcı olursa sevinirim. Teşekkürler.
benimkide aynı model
benimkide aynı model
monster a mail attım sendede olduğunu görünce bakalım ne diyecekler

Maile yanıt gelirse bu konu başlığının altına cevabı yazar mısın?

Kral direk hazır mesaj atıyorlar teknik servise gelin diye ya da karşı ödemeli kargoyla diye. İlgilenen yok adamlarda. Sadece satın alırken ilgileniyorlar sonrası sıfır
@Recep Baltaş hocam konu hakkında bilginiz varmı acaba ? üniversite derslerim var göndersem laptobu 20 günde anca gelir. birde kolay bir çözümü varsa daha kötü :D

Geri
Yukarı