Monster Hunter World Alınır Mı?

Monster Hunter: World oynanacaksa Iceborne dahil hali oynanmalı diye düşünüyorum. İlk önce ana oyunu alıp 50~60 saat gömdükten sonra Iceborne paketini satın aldım ben ve şu an oyundaki oynanış sürem 470 saat. Iceborne inanılmaz güzel bir genişleme paketi ve sadece oyuna yeni canavarlar eklemekle kalmıyor oynanış stilinizi tamamen değiştiren ve güzelleştiren birkaç yeni mekanikle birlikte de geliyor.

Paket olayı dışında oyun nasıl diye sorarsak, oyun benim en sevdiğim oyunlardan biri. Eğer oyunlarda hikaye yoksa oynamam ben diyenlerdenseniz bu seri pek size göre değil, çünkü asıl amaç oyunun sırasıyla tanıttığı destansı canavarları katledip o canavardan düşenlerle yeni yeni ekipmanlar üretmek ve karakteri geliştirmek. Bunun dışında anlattıkları hikaye "bir tehdit var yenmemiz lazım" dan öteye gidemiyor. Oyun belirli bir miktarda zor, özellikle Iceborne DLC'sinin son bossları felaket zor ve oyuncudan öğrenmesi, alışması için zaman talep ediyor, girdiğiniz gibi ustalaşabileceğiniz bir oyun değil.

Bunu bilmek çok zor, şu an en sevdiğim oyunlardan biri ancak ilk satın aldığımda ben oyuna bir türlü ısınamamıştım mesela. Bir türlü sevemiyordum, saramıyordum. Ancak bir kez sarınca da oynanışı çok benzersiz gelmeye başladı, oyundaki tüm içeriği tüketmiş olmama rağmen hala daha ara sıra girer birkaç boss keser çıkarım.

Bu tarz şeylere karşı veya temkinli değilseniz korsan olarak indirip demo niyetine kullanabilirsiniz. Eğer severseniz satın alırsınız, sevmezseniz de hiç bulaşmazsınız. Çünkü özellikle Iceborne dahil paketi indirimde dahi pek ucuz değil (PS için almıyorsanız tabii) ve oynamayıp bırakacağınız bir oyuna bu parayı vermeseniz iyi olur.

2 saat oynanış süresi de Monster Hunter World gibi bir oyunu anlayıp keyif alabileceğiniz süre değil açıkçası, çünkü 14 farklı silah tipi arasından size en uygununu bulup alışmanız gerekiyor oyundan ciddi manada keyif alabilmeniz için. Şunu da belirteyim oyunu online yani başka avcı arkadaşlarınla oynamak istiyorsan eğer odağını Monster Hunter Rise'a kaydırmanı tavsiye ederim, online sistemi çok daha akıcı ve World'deki gibi gereksiz uğraştırmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı