Monster laptop alınır mı?

Anladım, hangi oyunlar olduğunu söyleyebilirseniz bütçeyi çok zorlamadan önermeler yapabilirim.

Hocam şuan düşündüğüm oyunlar genellikle hepsi çevrimiçi olacak. Çevrimdışı oyunları masaüstü bilgisayarımdan oynayabilirim ve şu ana kadar açmadığı oyun olmadı çok şükür.
Valorant, CS-GO, LOL, Fortnite ve Bazen arkadaşların çağırması ile Knight Online PVP 'de girebiliyorum. Rocket ligi falan Aklıma gelenler bunlar başka oyun oynamıyorum şu an için.

Hocam şuan düşündüğüm oyunlar genellikle hepsi çevrimiçi olacak. Çevrimdışı oyunları masaüstü bilgisayarımdan oynayabilirim ve şu ana kadar açmadığı oyun olmadı çok şükür.
Valorant, CS-GO, LOL, Fortnite ve Bazen arkadaşların çağırması ile Knight Online PVP 'de girebiliyorum. Rocket ligi falan Aklıma gelenler bunlar başka oyun oynamıyorum şu an için.
Acer Nitro 5 size rahatlıkla yetecektir diye düşünüyorum ama her zaman biraz daha fazla para vererek daha iyi bir laptop alabilirsiniz. Böyle bir durum için v19.7 önerebilirim, Monster'ın yaptığı sağlam cihazlardan diye duydum ancak sorun oluşabilir yinede.
Beklemekte güzel bir tercih olabilir ileride tüm oyunlarınızı laptoptan oynamak gibi bir düşünceniz varsa.

Acer Nitro 5 size rahatlıkla yetecektir diye düşünüyorum ama her zaman biraz daha fazla para vererek daha iyi bir laptop alabilirsiniz. Böyle bir durum için v19.7 önerebilirim, Monster'ın yaptığı sağlam cihazlardan diye duydum ancak sorun oluşabilir yinede.
Beklemekte güzel bir tercih olabilir ileride tüm oyunlarınızı laptoptan oynamak gibi bir düşünceniz varsa.
Hocam Acer ve Monster arasında 4 bin TL oynuyor ama değecekse Monster bütçeyi zorlayıp alabilirim. Her oyunu açmasına ihtiyacım olmaz. Çevrimiçi oyunlarda stabilite olması benim için kafi olur.

Şimdi sorum şu Acer alıp yanina ekipman dizmek mi? Yoksa Monster alıp ekipmansız ama sağlam PC'de oynamak mı? O kadar olumsuz yorumdan sonra da pek Monster alasım gelmiyor. Evet özellikleri çok güzel görünüyor ama verim alamadıktan sonra da pek anlamı kalmıyor.

Benim seçtiğim Monster cihaz evet ekranı küçük ama fiyatı da bayağı uygundu. Yanına da ekipmanla bu fiyata geliyordu ama ekipman sette yapmış oluyordum :D

Biraz araştıracağım ikisi arasında kaldım. Yeni çıkacak cihazlarında uygun fiyatlı olacağını da sanmıyorum.

Hocam Acer ve Monster arasında 4 bin TL oynuyor ama değecekse Monster bütçeyi zorlayıp alabilirim. Her oyunu açmasına ihtiyacım olmaz. Çevrimiçi oyunlarda stabilite olması benim için kafi olur.

Şimdi sorum şu Acer alıp yanina ekipman dizmek mi? Yoksa Monster alıp ekipmansız ama sağlam PC'de oynamak mı? O kadar olumsuz yorumdan sonra da pek Monster alasım gelmiyor. Evet özellikleri çok güzel görünüyor ama verim alamadıktan sonra da pek anlamı kalmıyor.

Benim seçtiğim Monster cihaz evet ekranı küçük ama fiyatı da bayağı uygundu. Yanına da ekipmanla bu fiyata geliyordu ama ekipman sette yapmış oluyordum :D

Biraz araştıracağım ikisi arasında kaldım. Yeni çıkacak cihazlarında uygun fiyatlı olacağını da sanmıyorum.
Ekipmandan kastınız nedir? Şuan masaüstü bilgisayarında kullandığınız şeyleri kullanamaz mısınız?

Monster yerine alınabilecek bir sürü başka marka ve modeller var. Üstelik daha kaliteli işçilik ve malzeme üretilmiş modeller var. Monster çok düşük bütçede oyun oynamak isteyen adama önerilebilir. Yüksek bütçelerde MSI, Acer ve Lenovo'nun çok çok daha iyi modelleri var. Paranızı heba etmeyin doğru düzgün bir cihaz alın.
O fiyat bazındaki MSI laptoplar çok ama çok ısınıyor. Sadece Monster değil.

Teşekkür ederim hocam. Ölü piksel sorunu yaşadınız mı acaba?
Sonuç itibariyle Türk markası neden bir insan kendi milli markasını kötüler onu da anlamıyorum. Bahsi geçen A ve X markalarının sorunsuz olacağını kim bilebilir ki.
Hocam bir kişi iyi kullanmışsa herkesin iyi kullanacağı anlamına gelmiyor. Hocam bu bacağınızın üstünde ocak tutmak gibi.

Tulpar T7 V19.5 modelini kullanılıyorum 1.5 yıldır. Soruların varsa bendeki modele göre yanıtlayabilirim.

Genel bir değerlendirme istesem ne derdiniz hocam?
  • Öncelikle sıcaklık çoğu oyuncu laptopta olduğu gibi yüksek bunu dert etmiyorum undervolt uygulayınca ve sıcaklık limitini belirleyince bir sorun yaşamıyorum. Genel laptop temizliğine de dikkat etmek çok önemli tabii.
  • Malzeme kalitesi diğer cihazlara göre kalitesiz bendeki modelde sadece kasanın ekrana doğru olan kısmı metal. Sıcaklığın yüksek olma sebebi de fanlar değil, kasa yapısı bence.
  • Önemli bir eksik bios güncellemesi ve sunduğu hizmetler bence. Monster bu konuda gereken önemi göstermiyor diye düşünüyorum.
  • Monster kontrol merkezi modelden modele fark ediyor, yeniler düzgün çalışıyor mu bilemem. Bendeki kontrol merkezinin yeni sürümü bildiğin kasıyor. Mecbur eski sürüm kullanıyorum. Genel olarak bunlardan bahsedebilirim. Yeni cihazlarda bu sorunlar düzeldiyse için rahat bir şekilde alabilirsin, aynı sorunlar varsa da bunları bilerek almalısın veya almamalısın. Başka merak ettiklerin varsa yanıtlayabilirim.
  • Edit: Performansından memnunum.

Yeni konular

Geri
Yukarı