Monster laptop neden alınmaz?

Sadece Yorumcu

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
12th Gen Intel Core i5-12500h
NVIDIA GeForce RTX 3050 Tİ / Intel Iris Xe Graphics
24 GB / SODIMM, CRUCİAL 3000/6000 MHz Ram
Samsung 512 NVM M.2 SSD
Kingston KC3000 1 TB NMV M.2 SSD
Meslek
Müzisyen
Hayırlı akşamlar.

Hemen öncellikle belirteyim, bu konuyu muhalefet, laf dalaşı gibi sebeplerden açmadım.
Ben Monster kullanıcısıyım. Şu an elimde olan model Monster Abra A5 v19.2. alalı 3 ay geçti ve tahmin ettiğim gibi hiçbir sorunla karşılaşmadım.
Ailemden 1 yıldan uzun Monster laptop kullanan kişiler var. Etrafımda aynı şekilde. Bu insanların kendi ağızlarından sorduğumda "gayet iyi çalışıyor" cevaplarını alıyoruz.
Biraz araştırdığımızda, iyi bir Monster sisteminde "ısınmadan" başka bir sorun göremiyoruz. "Monster alınmaz" diyen kişilere sorduğumuzda, "müşteri hizmetlerine" çeviriyor konuyu. Daha fazla sorduğumuzda kendi ihtiyaçlarını karşılayamadığı için elindeki laptoptan memnun olmadığını söylüyor.
Şimdi basitce şunu soruyorum. Monster neden alınmaz? Sizi tatmin etmeyen, yanlış gördüğünüz işleri nelerdir?
Küçük bir not bırakayım ben, ağır ülkücü damarları kabarmış, Türk malı olduğu için bu laptopu ölesiye savunmaya çalışan biri değilim. Her yerde gördüğüm "Monster alınmaz, çabuk iade et, Monster hariç her şey olur" gibi başlıklı videoların, konuların sebeplerini öğrenmek istiyorum.

3 aylık veya 1 yıllık cihaz tabii ısınmaz. Teknik servisi ilgisiz, uzun vadede ısınma sorunu var.

Bugün hiçbir cihaz uzun vadede bakımı yapılmadığı sürece soğuk çalışmaz.

Monster alınır. Gidipte en kötü kasalı modeli alıyorlar sonra gelip ağlıyorlar. Paran varsa kaliteli kasalı olan alırsın canavar gibi kullanırsın.
Aynı fikirdeyim, bilgisizlikten kaynaklanan bir durum mevcut.

Monster Abra serisi kullanan bütün arkadaşlarımın klavyeleri bozuldu, hoparlörlerinden cızıltı sesleri geldi ve birisinin direkt hoparlörü bozuldu kaç defa servise gittiyse her seferinde tekrar bozuldu ve en son harici hoparlör ile kullanmak zorunda kaldı. Kız arkadaşım Huma serisini kullanıyor daha 3 yıllık "yoğun" kullanılmayan bir günlük kullanım laptopunun bataryası öldü, %30-%40 seviyelerinden %0'a düşüyor. Tulpar serisi kullananlarda sıkıntı olmuyor tabi çünkü onların üreticisi farklı.

Bugün hiçbir cihaz uzun vadede bakımı yapılmadığı sürece soğuk çalışmaz.
Ben ondan bahsetmiyorum. Teknik servisin bakımı üstünü bezle silip geri göndermekten ibaret. Servise giden cihazlar 2-3 ay sonunda bozuluyor, millet bakıma yollamaya korkuyor.

Monster Abra serisi kullanan bütün arkadaşlarımın klavyeleri bozuldu, hoparlörlerinden cızıltı sesleri geldi ve birisinin direkt hoparlörü bozuldu kaç defa servise gittiyse her seferinde tekrar bozuldu ve en son harici hoparlör ile kullanmak zorunda kaldı. Kız arkadaşım Huma serisini kullanıyor daha 3 yıllık "yoğun" kullanılmayan bir günlük kullanım laptopunun bataryası öldü, %30-%40 seviyelerinden %0'a düşüyor. Tulpar serisi kullananlarda sıkıntı olmuyor tabii çünkü onların üreticisi farklı.

Bütün arkadaşlarınızın klavyesinin bozulması biraz ilginç. Ve hepsininde hoparlörlerinden cızırtı sesinin gelmesi de aynı şekilde. Hepsi aynı laptopu aldı sanırsam?

Hayırlı akşamlar.

Hemen öncellikle belirteyim, bu konuyu muhalefet, laf dalaşı gibi sebeplerden açmadım.
Ben Monster kullanıcısıyım. Şu an elimde olan model Monster Abra A5 v19.2. alalı 3 ay geçti ve tahmin ettiğim gibi hiçbir sorunla karşılaşmadım.
Ailemden 1 yıldan uzun Monster laptop kullanan kişiler var. Etrafımda aynı şekilde. Bu insanların kendi ağızlarından sorduğumda "gayet iyi çalışıyor" cevaplarını alıyoruz.
Biraz araştırdığımızda, iyi bir Monster sisteminde "ısınmadan" başka bir sorun göremiyoruz. "Monster alınmaz" diyen kişilere sorduğumuzda, "müşteri hizmetlerine" çeviriyor konuyu. Daha fazla sorduğumuzda kendi ihtiyaçlarını karşılayamadığı için elindeki laptoptan memnun olmadığını söylüyor.
Şimdi basitce şunu soruyorum. Monster neden alınmaz? Sizi tatmin etmeyen, yanlış gördüğünüz işleri nelerdir?
Küçük bir not bırakayım ben, ağır ülkücü damarları kabarmış, Türk malı olduğu için bu laptopu ölesiye savunmaya çalışan biri değilim. Her yerde gördüğüm "Monster alınmaz, çabuk iade et, Monster hariç her şey olur" gibi başlıklı videoların, konuların sebeplerini öğrenmek istiyorum.

Daha çok olmamış. 1 yılı geçsin. Servis sorun çıkarır. Vidaları falan takmaz. Isınma sorunları başlar. Biraz biraz mavi ekran. Bip bip sesleri gelir. Bir anda ekran gider. Sonra konuyu düzenlersiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı