Monster laptop neden alınmaz?

Olay şu. Monster aldıktan 3 yıl sonra menteseler çatlamış cayır cayır yanan, klavyesi sorun çıkartan, kasan, çöken Monster'la cebelleşirken yanında 10 yıllık Dell ile islerini sorunsuz halleden arkadaşını gördüğünde moralin bozulmasın diye alma diyoruz.

+1 7 senelik MSI şirket bilgisayarı bile mükemmel bir şekilde çalışıyor

Sıcaklıklar ne durumda hocam?

Gayet de bilgisayarla alakalı. 2 aylık cihaz ısınır mı veya mavi ekran verir mi?

Hem takılmaya kanser oluyorsunuz hem de alınır diyorsunuz. Bu fiyata daha iyileri varken neden insanlara bu cihazı öneriyorsunuz?

Oyun için alacaksanız, almayın ama benim gibi üniversite öğrencisiyseniz ve iş için alacaksanız alın. İşimi gayet iyi görüyor gerek güç olarak, gerek performans olarak.

Oyun için alacaksanız, almayın ama benim gibi üniversite öğrencisiyseniz ve iş için alacaksanız alın. İşimi gayet iyi görüyor gerek güç olarak, gerek performans olarak.

Olabilir ama dediğim gibi aynı donanımları daha kaliteli ve ucuza satıyorlar. Yani iş için de alınması önerilmez.

Olabilir ama dediğim gibi aynı donanımları daha kaliteli ve ucuza satıyorlar. Yani iş için de alınması önerilmez.

Yani bilmiyorum herkes kendi tercihini yapıyor. Mesela Samsung'dan vazgeçmeyen bir adama sen gidip Xiaomi daha iyi desende o adam vazgeçmediğinden yine Samsung alıyor. Buradada aynı o şekil herkesin kendi tercihi.

Monster cihazların eski sürümlerinde bir miktar fiyat avantajı oluyordu. Bundan ötürü de bazı ufak tefek sorunları görmezden gelinebiliyordu.

Ancak şu anda fiyatlandırma konusunda bir esprisi kalmadı. Hatta zaman zaman daha yüksek fiyatlandırmaya sahip olduğu dikkatleri çekiyor. Dikkatli bakıldığında daha ucuza ya da aynı fiyata Asus, Lenovo ya da zaman zaman MSI ürünler bile denk getirebilirsiniz. Hiç bir avantajı yoksa bile termal yönden büyük ferahlama göreceksiniz.

Eski cihazdan da kastım
Bir dönem Abra serisinde MSI kasalar kullanılıyordu. Bu dönemden bahsediyorum. Takriben 10 sene öncesi olabilir...

Hocalarim zaten anlatmistir ne kadar kotu oldugunu ama ben yine de yaklasik 2.5 yillik Monster tecrubemi anlatmak istiyorum. Okumaya usenenler icin, kisaca pismanim.

2020 Eylul gibi Monster Abra A7 V12.2 modelini sifir olarak aldim. Bilgisayarlardan anlamiyorum tabii mutluyum sonunda adam akilli bir bilgisayarim oldu diyorum. Ilk gun cok iyi hatirlarim Hitman 2016 yuklemistim. Oyuna girdigim gibi fanlar calisiyor, ama nasil bir fan. Laptop patlayacak sanmistim. Korkudan alt+f4'u basip laptopu kapatmistim. Sonra ogrendim ki normalmis. Girdim oyuna oynuyorum bir sorun yok. Ilerleyen zamanlarda PUBG Lite yukledim, onu oynuyorum. Islemci 97 derece, kasa plastik, isiyi aynen hissediyorum. Klavyeye dokunamiyorum bile. Valorant oynarken islemcinin 98 derece oldugunu gordum, sonrasinda bilgisayar kapandi mavi ekran verip. Sogutucu aldim, sicaklik sorunu duzeldi. Ama ne yazik ki yasadigim tek sorun isinma degildi. Bilgisayar bazen acilirken simsiyah ekranda kalip hic acilmiyordu. Bazen oyun oynarken bir anda donuyordu, tek yapabildigim guc dugmesinden kapatip acmakti. Daha sonrasinda laptopun sol kismindaki fani da bozuldu. Sanirim ekran kartinin oradaki fan. Inanir misiniz o kadar iyi paketledim ki laptopu, ustunden tank gecse bir sey olmaz. Kargoladim Monster teknik servisine. Fani duzelttiler, macun falan da surmuslerdi sanirim. Ama tamiri tam tamina 20 gun surdu. Yasal sinir 150 gun olsa 150 gunde yapacaklar. Boyle bir zamanda 20 gun bilgisayarsiz kalmam gerekti. Neyse, bana geri kargoladiklari zamandi sanirim, cok net hatirlamiyorum ama kutuya not birakmislardi, paketlemeniz yetersiz bir sey olduysa sorumluluk kabul etmiyoruz falan. Dedigim gibi cok net hatirlamiyorum daha farkli da olabilir not. Fakat gercekten cok iyi paketlemistim. Birde onlarin kutusunu gorseniz gulersiniz. Berbat bir paketleme, birde bana laf ediyorlar. Bilgisayarin yazilimi da berbat, anlat anlat bitmez kullanan bilir zaten o Control Center'in berbatligini. Ha bu arada ben servise gondermeden once laptopun fanlari 6000 RPM'de calisiyordu. Bana geri gonderdikleri zaman tamir edilen fan 4000-5000 arasi, zaten saglam olan fan ise 5000 RPM'de calismaya basladi. Cok kafaya takmadim tamam dedim gectim. Hoparlor cizirtisi falan yasamadim ama bilgisayari surekli kulaklik ile kullandigimi belirteyim, hoparloru kullansam bozulurdu belki de kim bilir. Daha bircok sorun yasadim. Teknik servisi kotu oldugu kadar destek ekibi de bir o kadar kotu. Bir sorun yasiyorum adamlara mail atiyorum, israrla belirtiyorum format at demeyin format ise yaramiyor diye, gene de format atin kesin cozumdur diyorlar. Sag olsun baska bir yerde bir arkadasin yorumunu gorup duzelttim yasadigim sorunu. Dusuk ekran karti kullanimi yasiyordum oyunlarda, bu mux olmayan tum laptoplar icin gecerli bir sorun gerci ama neyse, bunun videosunu cektim Youtube'a attim, Monster'a gonderdim o kadar ilgisizler ki. Sitelerindeki suruculer zaten milattan kalma. O suruculerin guncellendigini goremezsiniz. Bu Abra serilerinde genelde garanti bitmeye yakin, yani 2 yila falan anakart yanma sorunu var. Benim yanmadi sukurler olsun, ama laptop bu aralar kafayi yemeye basladi. Klavyenin isiklari bir anda kapanip aciliyor, ekranimda yesil cizgiler cikiyor. Cizgiler surucuden olabilir dedim DDU ile silip kurdum su an gecti gibi ama emin degilim. Klavye olayinda bir degisiklik yok, ara sira yanip sonuyor. Bilmiyorum herhalde bu kadari yetmistir Monster'in ne kadar kotu olduguna ikna etmem icin, hala daha yetmiyorsa size Monster'dan devam edin zaten kendiniz yasayin madem. Basta soyledigim yuksek fan sesine deginmek istiyorum, evet fanin sesli olmasi normal laptoplar icin ama Monster'larda bu durum farkli. Ekstra bir fan sesi mevcut. Son bir ekleme daha, bu kasa o kadar dandik ki. Monitor aldim masaustu gibi kullaniyorum klavye falan baglayip, ara sira laptopun klavyesine dokunuyorum ve gercekten elim aciyor cok sicak laptop, kasasinin dandikligi belli, tekrar diyorum isiyi aynen iletiyor. Macun surmek icin icini acarken de laptopun kasasinda ufak catlak kirilmalar oldu, fanin vida yeri falan kirik ufaktan. Cok cok dandik bir kasasi var. Insallah masaustune gecip kurtulacagim bu copten. Benim gibi sorun yasayan cok kisi var. Bir Monster kurbani arkadas benim gibi uzun uzun yazmisti ama bulamadim konusunun linkini. Tulpar kullaniyordu hatta. Google'a yazin bir ton konu gorursunuz.

Hayırlı akşamlar.

Hemen öncellikle belirteyim, bu konuyu muhalefet, laf dalaşı gibi sebeplerden açmadım.
Ben Monster kullanıcısıyım. Şu an elimde olan model Monster Abra A5 v19.2. alalı 3 ay geçti ve tahmin ettiğim gibi hiçbir sorunla karşılaşmadım.
Ailemden 1 yıldan uzun Monster laptop kullanan kişiler var. Etrafımda aynı şekilde. Bu insanların kendi ağızlarından sorduğumda "gayet iyi çalışıyor" cevaplarını alıyoruz.
Biraz araştırdığımızda, iyi bir Monster sisteminde "ısınmadan" başka bir sorun göremiyoruz. "Monster alınmaz" diyen kişilere sorduğumuzda, "müşteri hizmetlerine" çeviriyor konuyu. Daha fazla sorduğumuzda kendi ihtiyaçlarını karşılayamadığı için elindeki laptoptan memnun olmadığını söylüyor.
Şimdi basitce şunu soruyorum. Monster neden alınmaz? Sizi tatmin etmeyen, yanlış gördüğünüz işleri nelerdir?
Küçük bir not bırakayım ben, ağır ülkücü damarları kabarmış, Türk malı olduğu için bu laptopu ölesiye savunmaya çalışan biri değilim. Her yerde gördüğüm "Monster alınmaz, çabuk iade et, Monster hariç her şey olur" gibi başlıklı videoların, konuların sebeplerini öğrenmek istiyorum.

Kasa kalitesinde toparlasalar da yazılım konusunda hala çok kötüler. Çoğu modeline BIOS Update bile gelmiyor. Sitesindeki sürücüleri guncellemiyor sadece çıktığı zaman ki sürücüleri yayınlıyorlar devaminda asla güncel sürücü paylaşmıyorlar. Bu da uzun vade de sıkıntı yaşatıyor. ASUS Lenovo MSI gibi siteler model üzerinden otomatik tarayıp güncellerken bunlar hala tarih öncesi web sayfasıyla ilerliyorlar.

Hocalarim zaten anlatmistir ne kadar kotu oldugunu ama ben yine de yaklasik 2.5 yillik Monster tecrubemi anlatmak istiyorum. Okumaya usenenler icin, kisaca pismanim.

2020 Eylül gibi Monster Abra A7 V12.2 modelini sifir olarak aldim. Bilgisayarlardan anlamıyorum tabii mutluyum sonunda adamakıllı bir bilgisayarim oldu diyorum. Ilk gun cok iyi hatirlarim Hitman 2016 yuklemistim. Oyuna girdigim gibi fanlar calisiyor, ama nasıl bir fan. Laptop patlayacak sanmistim. Korkudan alt+F4'u basip laptopu kapatmistim. Sonra ogrendim ki normalmis. Girdim oyuna oynuyorum bir sorun yok. Ilerleyen zamanlarda PUBG Lite yukledim, onu oynuyorum. Islemci 97 derece, kasa plastik, isiyi aynen hissediyorum. Klavyeye dokunamiyorum bile. Valorant oynarken islemcinin 98 derece oldugunu gordum, sonrasinda bilgisayar kapandi mavi ekran verip. Sogutucu aldim, sicaklik sorunu duzeldi. Ama ne yazik ki yasadigim tek sorun isinma değildi. Bilgisayar bazen acilirken simsiyah ekranda kalip hiç acilmiyordu. Bazen oyun oynarken bir anda donuyordu, tek yapabildigim guc dugmesinden kapatip acmakti. Daha sonrasinda laptopun sol kismindaki fani da bozuldu. Sanirim ekran kartinin oradaki fan. Inanir misiniz o kadar iyi paketledim ki laptopu, ustunden tank gecse bir şey olmaz. Kargoladim Monster teknik servisine. Fani duzelttiler, macun falan da surmuslerdi sanirim. Ama tamiri tam tamina 20 gun surdu. Yasal sinir 150 gun olsa 150 gunde yapacaklar. Boyle bir zamanda 20 gun bilgisayarsiz kalmam gerekti. Neyse, bana geri kargoladiklari zamandi sanirim, cok net hatirlamiyorum ama kutuya not birakmislardi, paketlemeniz yetersiz bir şey olduysa sorumluluk kabul etmiyoruz falan. Dedigim gibi cok net hatirlamiyorum daha farkli da olabilir not. Fakat gercekten cok iyi paketlemistim. Bir de onlarin kutusunu gorseniz gulersiniz. Berbat bir paketleme, bir de bana laf ediyorlar. Bilgisayarin yazilimi da berbat, anlat anlat bitmez kullanan bilir zaten o Control Center'in berbatligini. Ha bu arada ben servise gondermeden once laptopun fanlari 6000 RPM'de calisiyordu. Bana geri gonderdikleri zaman tamir edilen fan 4000-5000 arasi, zaten saglam olan fan ise 5000 RPM'de calismaya basladi. Cok kafaya takmadim tamam dedim gectim. Hoparlör cizirtisi falan yasamadim ama bilgisayari surekli kulaklık ile kullandigimi belirteyim, hoparloru kullansam bozulurdu belki de kim bilir. Daha bircok sorun yasadim. Teknik servisi kotu oldugu kadar destek ekibi de bir o kadar kotu. Bir sorun yasiyorum adamlara mail atiyorum, israrla belirtiyorum format at demeyin format ise yaramiyor diye, gene de format atin kesin cozumdur diyorlar. Sag olsun baska bir yerde bir arkadasin yorumunu gorup duzelttim yasadigim sorunu. Dusuk ekran karti kullanimi yasiyordum oyunlarda, bu MUX olmayan tum laptoplar icin gecerli bir sorun gerci ama neyse, bunun videosunu cektim YouTube'a attim, Monster'a gonderdim o kadar ilgisizler ki. Sitelerindeki suruculer zaten milattan kalma. O suruculerin guncellendigini goremezsiniz. Bu Abra serilerinde genelde garanti bitmeye yakin, yani 2 yila falan anakart yanma sorunu var. Benim yanmadi sukurler olsun, ama laptop bu aralar kafayi yemeye basladi. Klavyenin isiklari bir anda kapanip aciliyor, ekranimda yesil cizgiler cikiyor. Cizgiler surucuden olabilir dedim DDU ile silip kurdum su an gecti gibi ama emin degilim. Klavye olayinda bir degisiklik yok, ara sira yanip sonuyor. Bilmiyorum herhalde bu kadari yetmistir Monster'in ne kadar kotu olduguna ikna etmem icin, hala daha yetmiyorsa size Monster'dan devam edin zaten kendiniz yasayin madem. Basta soyledigim yuksek fan sesine deginmek istiyorum, evet fanin sesli olmasi normal laptoplar icin ama Monster'larda bu durum farkli. Ekstra bir fan sesi mevcut. Son bir ekleme daha, bu kasa o kadar dandik ki. Monitor aldim masaustu gibi kullanıyorum klavye falan baglayip, ara sira laptopun klavyesine dokunuyorum ve gercekten elim aciyor cok sıcak laptop, kasasinin dandikligi belli, tekrar diyorum isiyi aynen iletiyor. Macun surmek icin icini acarken de laptopun kasasinda ufak catlak kirilmalar oldu, fanin vida yeri falan kirik ufaktan. Cok cok dandik bir kasasi var. İnşallah masaustune gecip kurtulacagim bu copten. Benim gibi sorun yasayan cok kisi var. Bir Monster kurbani arkadas benim gibi uzun uzun yazmisti ama bulamadim konusunun linkini. Tulpar kullaniyordu hatta. Google'a yazin bir ton konu gorursunuz.

Control Center berbat bir şey

Kasa kalitesinde toparlasalar da yazılım konusunda hala çok kötüler. Çoğu modeline BIOS Update bile gelmiyor. Sitesindeki sürücüleri guncellemiyor sadece çıktığı zaman ki sürücüleri yayınlıyorlar devaminda asla güncel sürücü paylaşmıyorlar. Bu da uzun vade de sıkıntı yaşatıyor. ASUS Lenovo MSI gibi siteler model üzerinden otomatik tarayıp güncellerken bunlar hala tarih öncesi web sayfasıyla ilerliyorlar.

Kuzenlerimle birlikte 7 tane Monster aldık hepside aynı gün BIOS pilinde sıkıntı çıktı ve bakımı yapılsın diye de not düştük bakımdan sonra bütün PC'ler şimdi aynı hepsi berbat durumdalar.

Hayırlı akşamlar.

Hemen öncellikle belirteyim, bu konuyu muhalefet, laf dalaşı gibi sebeplerden açmadım.
Ben Monster kullanıcısıyım. Şu an elimde olan model Monster Abra A5 v19.2. alalı 3 ay geçti ve tahmin ettiğim gibi hiçbir sorunla karşılaşmadım.
Ailemden 1 yıldan uzun Monster laptop kullanan kişiler var. Etrafımda aynı şekilde. Bu insanların kendi ağızlarından sorduğumda "gayet iyi çalışıyor" cevaplarını alıyoruz.
Biraz araştırdığımızda, iyi bir Monster sisteminde "ısınmadan" başka bir sorun göremiyoruz. "Monster alınmaz" diyen kişilere sorduğumuzda, "müşteri hizmetlerine" çeviriyor konuyu. Daha fazla sorduğumuzda kendi ihtiyaçlarını karşılayamadığı için elindeki laptoptan memnun olmadığını söylüyor.
Şimdi basitce şunu soruyorum. Monster neden alınmaz? Sizi tatmin etmeyen, yanlış gördüğünüz işleri nelerdir?
Küçük bir not bırakayım ben, ağır ülkücü damarları kabarmış, Türk malı olduğu için bu laptopu ölesiye savunmaya çalışan biri değilim. Her yerde gördüğüm "Monster alınmaz, çabuk iade et, Monster hariç her şey olur" gibi başlıklı videoların, konuların sebeplerini öğrenmek istiyorum.
Merhaba, soru sormuşsun yanıtlayayım. Ben de "Monster alınmaz" diyorum, peki neden diyorum? Linç yememek için mi? Hayır bi aralar gayet de güzel Excalibur öneriyordum linç de yemiyordum. Ezbere mi konuşuyorum? Hayır, foruma ilk geldiğimde ben de Monster seviyordum. Peki neden söylüyorum? Abra serisi zaten çoğu Clevo olduğu için örnekleri de var çok ısınıyor. Peki Tulpar neden önermiyorum? İlk olarak kökten F/P ürün yok denecek kadar az, peki F/P olanları öneriyor muyum? Hayır, önermiyorum. Çünkü bu sefer ısınma çözülse de anakart ve panel sorunlarıyla boğuşuyor cihaz. Anakartın yansa senden en az 10 bin isteyecekler. Panelin sebepsiz bozulabiliyor, mavi ekran yiyorsun cart curt. Diğer markalardan daha fazla fiyata satarken almanın pek bir mantığı yok.

Geri
Yukarı