Monster laptop neden alınmaz?

4 sene önce Tulpar T5 v19.1 aldım. Yazılım mühendisiyim ve en iyi ihtimalle günde en az 8 saat açık. Öyle ekran kapatma falan da yok ve 4 senedir çift ekran kullanıyorum. Kısa kısa deneyimlerimden bahsedeceğim.

Oyun olarak evet cihaz ısınıyor. 98 °c ye kadar varan işlemci sıcaklıklarından ötürü oyun performansı yer yer sekteye uğruyor. Bu zamana kadar AMD kullandığımdan çok da umurumda olan bir sıcaklık olmadı ve müdahale etmedim.

Yazılım odaklı kullanımında herhangi bir sorun yaşamadım. Son 1 haftadır ara ara ekranda anlık yanıp sönmeler başladı. Sanırım artık Phpstorm'u sevmiyor kendisini emekliye ayırmamı istiyor.

Pil performansı Ubuntu 20.04 sürümüyle yaklaşık 4 saati bulabilirken Windows kullanımında bu süre 20 dakika yani bilgisayarı dışarı çıkarırsanız adaptörü unutmayın.

Cihazı 2 kere servise götürdüm bu süreçte. İlki oyun içi takılma sorunundan ötürüydü. Not bırakarak USB belleği içinde oyun sırasında kullanım ve sıcaklık değerlerinin kayıdı olduğunu belirttim ve USB bellek ile birlikte cihazı teslim ettim. Teknik servisteki arkadaşın kafası biraz güzeldi ki herhalde cihazın USB PORTLARINI DEĞİŞTİRMİŞTİ. Şaka gibi.

Diğer servise gidişinde ise bakım ve soyulan tuşların değişimi oldu. Ücretsiz olarak işlem gerçekleşti bundan ötürü memnun kaldım.

Bu süreçte benden sonra Monster alan kişilerin bilgisayarları çoktan sorun çıkarmaya başladı. Tekrar alır mıyım emin değilim.

Hepsini birer yıl kullandıysanız sorun yaşamazsınız :D.
Hepsini ikinci el olarak aldım. Benden önce en az 1,5 yıl kullanılmışlığı var. Amaç ticaret uygun teklif geldikçe takasladım.

Aslında hepsini birer yıl kullandıysa bu onun monsterdan memnun olmadığını gösterebilir.
Asus, Lenovo, Acer bütün markaları kullandım. Belki yaşınız kadar laptop kullanımım vardır. Bu cihazların hiçbiri soğutucusuz kullanılmayı sevmez. Muhtemelen cihazlarımı sizden daha efektif kullanıyorumdur. Render alırım oyun oynarım ve statik analiz yaparım çoğu zaman bir analiz için iki gün açık kalır.

Oyunların ve uygulamaların çok geliştiği ve ciddi manada donanım kullandığı bir zamanda yaşıyoruz. Laptoptaki RTX3060 ile Destop RTX3060'ı kıyaslarsanız oldukça minimal bir yapısı var. Laptoplar oyunlarda masaüstü kadar verimli, uzun ömürlü olmuyor. Sürekli ısınan işlemci, sürekli ısınan Gpu ve onun sürekli ısıttığı anakart. Sürekli iyi bir soğutucuyla kullanmak gerek.

Casper dışında diğer markalarda donanımsal ciddi bir probleme rastlamadım. Casper'ı kesinlikle tavsiye etmiyorum.

Son düzenleme:
2019 Kasım ayından beri Monster kullanıyorum. PC ilk geldiği gün alev atıyordu. Fan olmadan soğuk bir kış günü indirme yaparken 90 dereceyi gördü. Fanlar 100% olmadan kullanamıyorum. Ayrıca fan çalışmasına rağmen yine ısınıyordu, güç seçeneklerinden Max kullanımı indirerek çözüme ulaştım. Wi-Fi'da problem var. Bazen kafasına göre internetten çıkıyor ve yeniden başlayana kadar asla düzelmiyor. Bazen mavi ekran geliyor. Bugün HP aldım ve tüm sorunlarım çözüldü. Bir daha almam.

Monster / Casper almak yerine Acer Nitro alın bence şu an Acer Nitro 5 AN515 kullanıyorum hiçbir sorununu görmedim ısınma konusunda en fazla 80° gördüm ayrıca diğer laptoplar ile yan yana getirdiğinizde kalite farkını bilgisayardan anlamayan bir insan bile anlar.

Hayırlı akşamlar.

Hemen öncellikle belirteyim, bu konuyu muhalefet, laf dalaşı gibi sebeplerden açmadım.
Ben Monster kullanıcısıyım. Şu an elimde olan model Monster Abra A5 v19.2. alalı 3 ay geçti ve tahmin ettiğim gibi hiçbir sorunla karşılaşmadım.
Ailemden 1 yıldan uzun Monster laptop kullanan kişiler var. Etrafımda aynı şekilde. Bu insanların kendi ağızlarından sorduğumda "gayet iyi çalışıyor" cevaplarını alıyoruz.
Biraz araştırdığımızda, iyi bir Monster sisteminde "ısınmadan" başka bir sorun göremiyoruz. "Monster alınmaz" diyen kişilere sorduğumuzda, "müşteri hizmetlerine" çeviriyor konuyu. Daha fazla sorduğumuzda kendi ihtiyaçlarını karşılayamadığı için elindeki laptoptan memnun olmadığını söylüyor.
Şimdi basitce şunu soruyorum. Monster neden alınmaz? Sizi tatmin etmeyen, yanlış gördüğünüz işleri nelerdir?
Küçük bir not bırakayım ben, ağır ülkücü damarları kabarmış, Türk malı olduğu için bu laptopu ölesiye savunmaya çalışan biri değilim. Her yerde gördüğüm "Monster alınmaz, çabuk iade et, Monster hariç her şey olur" gibi başlıklı videoların, konuların sebeplerini öğrenmek istiyorum.
Isınma dışında sorunu yok demişsin evet bu doğru bir tespit AMA zaten bir sisteme en çok zarar veren şey ısı ben ABRA A7 v13.1.2 kullanıyorum ve bu yaz ayında cihaz boşta 80 dereceyi görüyor! Benim çoğu arkadaşımın bilgisayarının %100 de göremediği sıcaklığı ben boşta masaüstü açıkken görüyorum ve bunun bir çözümü de YOK. Notebook'un altına soğutucu fan aldım ama yok yinede 80 90 derece. Yani monster kesinlikle alınmaz.

Hayırlı akşamlar.

Hemen öncellikle belirteyim, bu konuyu muhalefet, laf dalaşı gibi sebeplerden açmadım.
Ben Monster kullanıcısıyım. Şu an elimde olan model Monster Abra A5 v19.2. alalı 3 ay geçti ve tahmin ettiğim gibi hiçbir sorunla karşılaşmadım.
Ailemden 1 yıldan uzun Monster laptop kullanan kişiler var. Etrafımda aynı şekilde. Bu insanların kendi ağızlarından sorduğumda "gayet iyi çalışıyor" cevaplarını alıyoruz.
Biraz araştırdığımızda, iyi bir Monster sisteminde "ısınmadan" başka bir sorun göremiyoruz. "Monster alınmaz" diyen kişilere sorduğumuzda, "müşteri hizmetlerine" çeviriyor konuyu. Daha fazla sorduğumuzda kendi ihtiyaçlarını karşılayamadığı için elindeki laptoptan memnun olmadığını söylüyor.
Şimdi basitce şunu soruyorum. Monster neden alınmaz? Sizi tatmin etmeyen, yanlış gördüğünüz işleri nelerdir?
Küçük bir not bırakayım ben, ağır ülkücü damarları kabarmış, Türk malı olduğu için bu laptopu ölesiye savunmaya çalışan biri değilim. Her yerde gördüğüm "Monster alınmaz, çabuk iade et, Monster hariç her şey olur" gibi başlıklı videoların, konuların sebeplerini öğrenmek istiyorum.
Şahsen 2 yıldır kullanıyorum
Hayırlı akşamlar.

Şahsen monster abra a5 v18.1 kullanalı 3. Yıldayım.ve sadece havalar çok sıcak olduğundan dolayı bir aylık bir süre boyunca kasmalar yaşadım.onun haricinde her açıdan kendi fiyat bandında olan bilgisayarlardan üstün.Gerek ekran kartı watt değeri olsun, gerek soğutma performansı olsun gayet iyi.lakin diğer kullanıcıların belirttiği gibi modellerle alakalı olarak sorunlar yaşanabilir. performans istiyorsan soğutma aşamasındaki fan sesine katlanacaz.ya da 20k vereceğine aynı donanıma sahip 30k lik laptop alırsın ısınma problemi,ses problemi yaşamazsın.Ulkemizde bolca duyulan dedikodulardan "aynı donanıma sahip 20k ya laptop vardı" muhabbeti boş yapmaktan ibarettir.20k lik ile 30k lik laptopta soğutma ve çevre birimleri kalitesi oldukça değişiyor.

Monster yerine gidin başka laptop markalara bakın veya gidin kendinize rtx 3070'li bir pc alın, rtx 3070 her konuda daha iyi ve 1440p bir kalitede oyunu rahat yüksek fps'lerde oynarsınız, eğer 1440p yani 2K monitöre sahipseniz. Ayrıca 4K'da bile çoğu oyunu rahat oynarsınız, PC toplayın kısacası, artık hazır sistemler biraz daha uyguna geliyor bakım hizmetide çok boş monster laptopa göre bu kadar cahil değilseniz kendinizde yapabilirsiniz ama gerek yok ne yaptıkları belli olmaz, bozulabilir, kendiniz yaparsınız, dediğim gibi Monster almayın pc almanız daha iyi olacaktır bakımını yapmak laptopa göre daha zevkli ve daha kolay, bir el kompresörü alınca zararsız işini görüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monster yerine gidin başka laptop markalara bakın veya gidin kendinize rtx 3070'li bir pc alın, rtx 3070 her konuda daha iyi ve 1440p bir kalitede oyunu rahat yüksek fps'lerde oynarsınız, eğer 1440p yani 2K monitöre sahipseniz. Ayrıca 4K'da bile çoğu oyunu rahat oynarsınız, PC toplayın kısacası, artık hazır sistemler biraz daha uyguna geliyor bakım hizmetide çok boş monster laptopa göre bu kadar cahil değilseniz kendinizde yapabilirsiniz ama gerek yok ne yaptıkları belli olmaz, bozulabilir, kendiniz yaparsınız, dediğim gibi Monster almayın pc almanız daha iyi olacaktır bakımını yapmak laptopa göre daha zevkli ve daha kolay, bir el kompresörü alınca zararsız işini görüyor.

En iyi laptop bile kasanın yanına yaklaşamaz. Biz burada laptop vs masaüstü karşılaştırmıyoruz, konuyu değiştirmeyin.

Geri
Yukarı