Monster laptop neden alınmaz?

Arkadaşlar 1 seneye yakın bir zamanda bilgisayar tamir atölyesinde çalıştım benim tavsiye ettiğim markalar MSI, Lenovo bir de ASUS onun dışında atölyede öğrendiğim kadarıyla Monster ve de başka çoğu marka anakartları ve de diğer bileşenleri tamir edilmiş ya da düşük bütçeli olarak yapılmış ürünlerden oluşuyor ve 1 sene içinde yukarıda yazdığım markalar genellikle temizleme ve normal rutin bakımlar olarak geliyordu bu bilgisayarlarda yeni bilgisayarlar değil aksine eski pclerdi, imkanınız varsa yukarıda verdiğim pcmarkalarından almanızı tavsiye ederim ( bu yakın zamanda HP güzel PC'ler çıkartıyor kulanıcı yorumlarına bakmadım ve de anakartlarının kalitesinede ) "PC almaktan önce atölyede çalışsaydım Monster kesinlikle almazdım"

Eski Casper çalışanı olarak Monster'a giden arkadaşlarım var. Kesinlikle alınabilir bir marka. Sebep olarak şunları sunabilirim, servis kesinlikle iyi niyetli, sorun varsa ve kullanıcı sırf laf olsun belki değişim alırız muhabbetine göndermiyor ise yardımcı oluyor. Hatta garantiniz bitse bile rutin bakimlara düzenli getirdiğiniz makineye iyi niyet garantisi ekliyor, eski cihazlarda parca var ise yıpranan tuşları sadece bakıma gönderseniz bile yeniliyor. Isınma problemleri vs konuşulmuş bunlar oyun cihazları illaki ısınacak bunun seviyesi önemli firma zaten size bunu da açık şekilde beyan eder, örneğin 90 100 arasi bir sıcaklık diyorsa bu sorun değildir, neredeyse her cihazda bu normaldir aynı donanım için iki kat ücret ödemediğiniz sürece kasa olarak fazla bir şey bekleyemezsiniz. Marka fanatiği diyecek olanlar olabilir bir kere bile Monster kullanmadım ama çevreme hep aldırdım fiyat performans dolayısı ile ve hiç sorun yaşamadık. Çok uzun yazdım, vaktinizi ayırıp okuduysanız teşekkür ederim.

Örneğin 90 100 arasi bir sıcaklık diyorsa bu sorun değildir, neredeyse her cihazda bu normaldir aynı donanım için iki kat ücret ödemediğiniz sürece kasa olarak fazla bir şey bekleyemezsiniz.

Hayır 90 derece ve üstü yüksek sıcaklıklar. 100 derece CPU kendini kilitliyor zaten. İnsanları yanlış yönlendirmeyiniz. Daha ucuz fiyatlara Victus, TUF ve Nitro gibi cihazlar mevcut.

HP victuslara bak. 5 aydır kullanıyorum hiç sıkıntı olmadı. Rdr2 açıyorum 40 derecenin üzerine çıkmıyor ve fanı aşırı sessiz. Fiyatına göre gerçekten harika. (Monsterdan 5-6k daha ucuz)

HP victuslara bak. 5 aydır kullanıyorum hiç sıkıntı olmadı. Rdr2 açıyorum 40 derecenin üzerine çıkmıyor ve fanı aşırı sessiz. Fiyatına göre gerçekten harika. (Monsterdan 5-6k daha ucuz)

Şahsen 2 yıldır kullanıyorum

Şahsen monster abra a5 v18.1 kullanalı 3. Yıldayım.ve sadece havalar çok sıcak olduğundan dolayı bir aylık bir süre boyunca kasmalar yaşadım.onun haricinde her açıdan kendi fiyat bandında olan bilgisayarlardan üstün.Gerek ekran kartı watt değeri olsun, gerek soğutma performansı olsun gayet iyi.lakin diğer kullanıcıların belirttiği gibi modellerle alakalı olarak sorunlar yaşanabilir. performans istiyorsan soğutma aşamasındaki fan sesine katlanacaz.ya da 20k vereceğine aynı donanıma sahip 30k lik laptop alırsın ısınma problemi,ses problemi yaşamazsın.Ulkemizde bolca duyulan dedikodulardan "aynı donanıma sahip 20k ya laptop vardı" muhabbeti boş yapmaktan ibarettir.20k lik ile 30k lik laptopta soğutma ve çevre birimleri kalitesi oldukça değişiyor.
Monster cihazlar F/P değil şu an, bütçesinde ki cihazlardan daha iyi olamaz.

40 derece? Abartmayın dostum.

Eski Casper çalışanı olarak Monster'a giden arkadaşlarım var. Kesinlikle alınabilir bir marka. Sebep olarak şunları sunabilirim, servis kesinlikle iyi niyetli, sorun varsa ve kullanıcı sırf laf olsun belki değişim alırız muhabbetine göndermiyor ise yardımcı oluyor. Hatta garantiniz bitse bile rutin bakimlara düzenli getirdiğiniz makineye iyi niyet garantisi ekliyor, eski cihazlarda parca var ise yıpranan tuşları sadece bakıma gönderseniz bile yeniliyor. Isınma problemleri vs konuşulmuş bunlar oyun cihazları illaki ısınacak bunun seviyesi önemli firma zaten size bunu da açık şekilde beyan eder, örneğin 90 100 arasi bir sıcaklık diyorsa bu sorun değildir, neredeyse her cihazda bu normaldir aynı donanım için iki kat ücret ödemediğiniz sürece kasa olarak fazla bir şey bekleyemezsiniz. Marka fanatiği diyecek olanlar olabilir bir kere bile Monster kullanmadım ama çevreme hep aldırdım fiyat performans dolayısı ile ve hiç sorun yaşamadık. Çok uzun yazdım, vaktinizi ayırıp okuduysanız teşekkür ederim.

Kanka 7 tane PC aldım Tulpar ve Abra serisi hepsi fos çıktı benzeri özelliklerdeki diğer PC'lerle karşılaştırma yapıldığı zaman bir keresinde bile Monster daha iyi çıkmadı, servistende hiç adamakıllı bir sonuç görmedim yukarıda yazdığım mesajta servisten sonra FPS kaybı ve fan sesi daha da arttı bana denk gelmiştir dedim ama çevremde Monster alan herkeste bu ve benzeri sıkıntılar çıktı

2.5 yıldır kullanıyorum doğru dürüst soğutma bile açmadım çok nadiren arkada 10 tane program açınca mavi ekran veriyor(8gb ram olduğundan dolayı)
Model abra v16.6, valoda 150fps

100 dereceyi de normalleştirdik, bakalım 120 derece normalleşecek mi :D Monster cihazlar F/P değil.

Bende Monster Abra serisinden bir laptop var 2 yıllık şu anda 30'a yakın mavi ekranla karşılaşmışımdır eskiden bir oyun oynamaya çalıştığımda 90 dereceyi rahat geçiyordu stant aldım bir nebze düzeldi ama hala fan uçak motoru gibi ve fanı bir tık kıstığımda en ufak oyunda donmaya başlıyor.

Bir monster kullanıcısı olarak monster v15 den sonra bilgisayarları sıkıntı çıkarmaya başladı Monster abra A5 15.10 kullanıyorum diğer monsterlara göre az ısınıyor bilgisayarı ofis modu+Eco modda kullanıyorum 87 dereceyi geçmedi performans moduna alındığında 95 dereceleri görüyorum bilgisayar yeni açıldığı zaman kontrol merkezini kapatıyorum ve bilgisayar rahatlıyor kasa kalitesi ve klavye kalitesi çok kötü klavyesi basmıyor çobuk siliniyor ve ekrana izi çıkıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı