Monster laptop neden alınmaz?

Hayırlı akşamlar.

Hemen öncellikle belirteyim, bu konuyu muhalefet, laf dalaşı gibi sebeplerden açmadım.
Ben Monster kullanıcısıyım. Şu an elimde olan model Monster Abra A5 v19.2. alalı 3 ay geçti ve tahmin ettiğim gibi hiçbir sorunla karşılaşmadım.
Ailemden 1 yıldan uzun Monster laptop kullanan kişiler var. Etrafımda aynı şekilde. Bu insanların kendi ağızlarından sorduğumda "gayet iyi çalışıyor" cevaplarını alıyoruz.
Biraz araştırdığımızda, iyi bir Monster sisteminde "ısınmadan" başka bir sorun göremiyoruz. "Monster alınmaz" diyen kişilere sorduğumuzda, "müşteri hizmetlerine" çeviriyor konuyu. Daha fazla sorduğumuzda kendi ihtiyaçlarını karşılayamadığı için elindeki laptoptan memnun olmadığını söylüyor.
Şimdi basitce şunu soruyorum. Monster neden alınmaz? Sizi tatmin etmeyen, yanlış gördüğünüz işleri nelerdir?
Küçük bir not bırakayım ben, ağır ülkücü damarları kabarmış, Türk malı olduğu için bu laptopu ölesiye savunmaya çalışan biri değilim. Her yerde gördüğüm "Monster alınmaz, çabuk iade et, Monster hariç her şey olur" gibi başlıklı videoların, konuların sebeplerini öğrenmek istiyorum.

Profilimdeki Monster konularına bakabilirsiniz. Evet alınmaz.

Profilimdeki Monster konularına bakabilirsiniz. Evet alınmaz.

Aldık artık yapacak bir şey yok:D

Daha çok olmamış. 1 yılı geçsin. Servis sorun çıkarır. Vidaları falan takmaz. Isınma sorunları başlar. Biraz biraz mavi ekran. Bip bip sesleri gelir. Bir anda ekran gider. Sonra konuyu düzenlersiniz.
Düzenledim. Geçmiş bulundu, ben hala bir sorun göremiyorum. aynı markadan abimde de var ondada sorun görünmüyor, emin miyiz hocam?

@Sadece Yorumcu ( Konu sahibi olması hasebi ile ekstra teşekkürler.)
@athenaq41 @HakanEmreÖ @Nobree
@turgay142 @Happyakat79 @Qony
@181951 @harunbhey İstanbul @s.ozt
@7Tanıl7 @Hashtag @Sadece Yorumcu
@Affli mi Ge @Honorist @Seboş
@434912 @iamshared @SGT_Soap
@athenaq41 @Just a Minute @sinoplea
@Berkay963 @Just7 @Sweatherx
@Bestty @Kaan Çamur @Syatix
@170981 @393654 @TAK_A_NAZOR
@Burakrals @lalaleyo @576864
@BuroMan @Yusufuk @theberkmusic
@bysuvari @LinusTechTips @totra_proska
@Cloys @MacOS Bükücü @turgay142
@Cyborg626 @mansoor @Utku Baran26
@DozgerMirza @Metincan Karaca @UtkuRS
@Ephwe @MrLonely @Weeeii
@Fırat Kılınç @MSelmanS @Yunus Emre Tutkan

Üşenmedim 22 sayfa yorumun tamamını dikkatle okudum.
Çok uzun zamandır kafamı meşgul eden bir soru/sorunun cevabı netleşmiş oldu.

===> Ne menem şey bu Monster? İyi mi, kötü mü? Nesi iyi nesi kötü?
Benim için önemli bir konu idi ve bu yüzden de objektif bulduğum ve tecrübeye dayalı
bütün yorum yazan arkadaşlara teşekkür etmek istedim ve okurken nikleri not aldım.
Gerçekten her biri benim için faydalı idi. Kafamdaki asıl soru Monster olsa da
genel olarak laptoplar hakkında ufkum epey genişledi.
Yukarıda adı geçen tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Bu mesajın amacı aslında teşekkür etmek olsa da faydalı olabileceğini düşündüğüm
bir-iki bilgi/kanaati de paylaşmazsam nankörlük etmiş olurum. Nedenlerini de yazarsam
bu yorum/mesaj hiç okunmaz. Elimden geldiğince kısaca yazacağım ama yine de oldukça uzun olmuş olacak..
Öncelikle hiç monster kullanmadım.
Lenovo'nun sadece Thinkpad serisine ve MSI'a karşı sebebsiz bir olumlu önyargım vardı/var.
Lenovo, Acer ve HP nin her zaman F/P ürünler sattığını gördüm/görüyorum ve kullandım.
Asus'u ise Acer ve HP nin üstünde Thinkpad ve MSI'ın altında konumlandırırdım.

MSI iyi ama eskisi kadar değil/değilmiş. Epeyce bozmuş bile olabilir.
Thinkpad serisi hariç Lenovo, Acer ve HP aynı kategoride. Oldukça makul F/P laptoplar.
Dell'i de severim/severdim ama nereye konumlandıracağımdan emin olamadım.
Şu anda Dell'den yazıyorum ama laptop değil masaüstü. Çooook eskiden de bir masaüstü
Dell'im vardı. Hala onu özler ve hayırla yadederim. Özellikle sessizliğine hastaydım.

Sonuç:
Aşağıda yazdıklarımı uzun uzun artı ve eksilerini düşünerek yazdım.
Özellikle gerekçelerini bilmeye ihtiyacı olanlar var ise etiketlemeleri halinde
pek kapsamlı olmasa da elimden geldiğince yazarım.

*** HP ***
- Evet düşük watt ama nedensiz değil-miş. Optimum fayda için.(enerji/gürültü/sağlık-uzun ömür)
Bence FPS den biraz fedakarlık etmeye değer. Kimileri için değmez, gayet olağan.
- En iyi müşteri hizmetleri bence HP ve yukarıdaki yorumlara bakarsak herşeye rağmen Monster.
HP hala iyi mi diye az önce müşteri hizmetlerini aradım. OK.

*** ACER ***
- Evet yüksek watt ve bu doğrultuda olabilecek en iyi performans ve kalite.
Acer ihtiyaca göre neyi nereden kısması gerektiğini en iyi bilen firma.
Acer Nitrom var. Bütçeme göre doğru tercih yapmışım.
Müşteri hizmetleri/ilişkileri bence vasat.

*** DELL ***
- Müşteri hizmetleri vasat, eskisi kadar iyi değil. Muhtemelen bütçe kısıtlamaları.
Destek yazılımları KÖTÜ. Hiç kurmayın. (Support asist). Sağlam PC yi bozar.
Donanım iyi.

*** ASUS ****
- Sadece bilgi içermeyen kanatim var. İyidir.

*** MONSTER ***
- Kumar gibi valla. Alınır da alınmaz da.
O kadar olumsuz yorumu okumama rağmen anladım ki
hala en iyi müşteri hizmetleri ve garanti Monster'da.
Sırf bu yüzden bile tercih edenlere saygı duyarım.
Ben almam ve tavsiye etmem ama alana da gönülden hayırlı olsun derim.

Hatalı/yanlış/eksik bilgi ve kanaatlerim var ise ki vardır. Lütfen belirtin, minnettar olurum.

Herkese iyi akşamlar.

Son düzenleme:
@Sadece Yorumcu ( Konu sahibi olması hasebi ile ekstra teşekkürler.)
@athenaq41 @HakanEmreÖ @Nobree
@turgay142 @Happyakat79 @Qony
@181951 @harunbhey İstanbul @s.ozt
@7Tanıl7 @Hashtag @Sadece Yorumcu
@Affli mi Ge @Honorist @Seboş
@434912 @iamshared @SGT_Soap
@athenaq41 @Just a Minute @sinoplea
@Berkay963 @Just7 @Sweatherx
@Bestty @Kaan Çamur @Syatix
@170981 @393654 @TAK_A_NAZOR
@Burakrals @lalaleyo @576864
@BuroMan @Yusufuk @theberkmusic
@bysuvari @LinusTechTips @totra_proska
@Cloys @MacOS Bükücü @turgay142
@Cyborg626 @mansoor @Utku Baran26
@DozgerMirza @Metincan Karaca @UtkuRS
@Ephwe @MrLonely @Weeeii
@Fırat Kılınç @MSelmanS @Yunus Emre Tutkan

Üşenmedim 22 sayfa yorumun tamamını dikkatle okudum.
Çok uzun zamandır kafamı meşgul eden bir soru/sorunun cevabı netleşmiş oldu.

===> Ne menem şey bu Monster? İyi mi, kötü mü? Nesi iyi nesi kötü?
Benim için önemli bir konu idi ve bu yüzden de objektif bulduğum ve tecrübeye dayalı
bütün yorum yazan arkadaşlara teşekkür etmek istedim ve okurken nikleri not aldım.
Gerçekten her biri benim için faydalı idi. Kafamdaki asıl soru Monster olsa da
genel olarak laptoplar hakkında ufkum epey genişledi.
Yukarıda adı geçen tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Bu mesajın amacı aslında teşekkür etmek olsa da faydalı olabileceğini düşündüğüm
bir-iki bilgi/kanaati de paylaşmazsam nankörlük etmiş olurum. Nedenlerini de yazarsam
bu yorum/mesaj hiç okunmaz. Elimden geldiğince kısaca yazacağım ama yine de oldukça uzun olmuş olacak..
Öncelikle hiç monster kullanmadım.
Lenovo'nun sadece Thinkpad serisine ve MSI'a karşı sebebsiz bir olumlu önyargım vardı/var.
Lenovo, Acer ve HP nin her zaman F/P ürünler sattığını gördüm/görüyorum ve kullandım.
Asus'u ise Acer ve HP nin üstünde Thinkpad ve MSI'ın altında konumlandırırdım.

MSI iyi ama eskisi kadar değil/değilmiş. Epeyce bozmuş bile olabilir.
Thinkpad serisi hariç Lenovo, Acer ve HP aynı kategoride. Oldukça makul F/P laptoplar.
Dell'i de severim/severdim ama nereye konumlandıracağımdan emin olamadım.
Şu anda Dell'den yazıyorum ama laptop değil masaüstü. Çooook eskiden de bir masaüstü
Dell'im vardı. Hala onu özler ve hayırla yadederim. Özellikle sessizliğine hastaydım.

Sonuç:
Aşağıda yazdıklarımı uzun uzun artı ve eksilerini düşünerek yazdım.
Özellikle gerekçelerini bilmeye ihtiyacı olanlar var ise etiketlemeleri halinde
pek kapsamlı olmasa da elimden geldiğince yazarım.

*** HP ***
- Evet düşük watt ama nedensiz değil-miş. Optimum fayda için.(enerji/gürültü/sağlık-uzun ömür)
Bence FPS den biraz fedakarlık etmeye değer. Kimileri için değmez, gayet olağan.
- En iyi müşteri hizmetleri bence HP ve yukarıdaki yorumlara bakarsak herşeye rağmen Monster.
HP hala iyi mi diye az önce müşteri hizmetlerini aradım. OK.

*** ACER ***
- Evet yüksek watt ve bu doğrultuda olabilecek en iyi performans ve kalite.
Acer ihtiyaca göre neyi nereden kısması gerektiğini en iyi bilen firma.
Acer Nitrom var. Bütçeme göre doğru tercih yapmışım.
Müşteri hizmetleri/ilişkileri bence vasat.

*** DELL ***
- Müşteri hizmetleri vasat, eskisi kadar iyi değil. Muhtemelen bütçe kısıtlamaları.
Destek yazılımları KÖTÜ. Hiç kurmayın. (Support asist). Sağlam PC yi bozar.
Donanım iyi.

*** ASUS ****
- Sadece bilgi içermeyen kanatim var. İyidir.

*** MONSTER ***
- Kumar gibi valla. Alınır da alınmaz da.
O kadar olumsuz yorumu okumama rağmen anladım ki
hala en iyi müşteri hizmetleri ve garanti Monster'da.
Sırf bu yüzden bile tercih edenlere saygı duyarım.
Ben almam ve tavsiye etmem ama alana da gönülden hayırlı olsun derim.

Hatalı/yanlış/eksik bilgi ve kanaatlerim var ise ki vardır. Lütfen belirtin, minnettar olurum.

Herkese iyi akşamlar.
HP'ye katılmıyorum. Ekran berbat, limit var, soğutma limit ile adam akıllı. Asus ise ROG Strix ve ROG Scar harici alınmamalı MSI gibi giriş seviyeleri berbat. Thinkpad ve Dell Latudide kullanıyorum. İkiside bussines laptop ancak Thinkpad yanıyor ve bağırıyor. Dell ise ses yok. Nitro ve G900 kullanıyorum. Nitro'da sınır yok (performans modunda) ve ısınmıyor (maks. 88). G900 ise throttling ve ısınıyor (96 derece. Zaten sınır 96 derece, sınır olmasa 120 görecek.)

HP'ye katılmıyorum. Ekran berbat, limit var, soğutma limit ile adam akıllı. Asus ise ROG Strix ve ROG Scar harici alınmamalı MSI gibi giriş seviyeleri berbat. Thinkpad ve Dell Latudide kullanıyorum. İkiside bussines laptop ancak Thinkpad yanıyor ve bağırıyor. Dell ise ses yok. Nitro ve G900 kullanıyorum. Nitro'da sınır yok (performans modunda) ve ısınmıyor (maks. 88). G900 ise throttling ve ısınıyor (96 derece. Zaten sınır 96 derece, sınır olmasa 120 görecek.)
ROG Strix, Scar modellerde limitli. Technopat ROG i9 testinde 80 wattan 35 watta düşmeyi başaran ilk cihazlardan :D

Bilgisiz insan da farkli oluyor, savunacak bilgisi yok emoji atiyor :)

Mesajınız pek katılmıyorum gibi olmamış. Yukarıda zaten limit olduğu belirtilmiş ama keyfi değil yani. Adamlar muhtemelen uzun denemelerden sonra öyle optimize etmişler. Fps yi düşür, ısıyı ve gürültüyü düşür, pil ömrünü biraz artır. Evet yani, benim buna ihtiyacım var, başkalarının da olabilir.

Monster de alinir bu arada, onceki mesajlarda gomduysem kusura bakmayin. Cehalet iste.

Mesajınız pek katılmıyorum gibi olmamış. Yukarıda zaten limit olduğu belirtilmiş ama keyfi değil yani. Adamlar muhtemelen uzun denemelerden sonra öyle optimize etmişler. Fps yi düşür, ısıyı ve gürültüyü düşür, pil ömrünü biraz artır. Evet yani, benim buna ihtiyacım var, başkalarının da olabilir.
Bunu kendin de yapabilirsin zaten, fakat asıl olay firmanın bunu kullanıcının kaldıramayacak şekilde yapması. Kaldıramıyorsun ve o limit %80 ihtimalle takılmaya neden oluyor.

Monster de alinir bu arada, onceki mesajlarda gomduysem kusura bakmayin. Cehalet iste.

Bunu kendin de yapabilirsin zaten, fakat asıl olay firmanın bunu kullanıcının kaldıramayacak şekilde yapması. Kaldıramıyorsun ve o limit %80 ihtimalle takılmaya neden oluyor.
Bazı versiyonları hocam.

Nitro'larda eğer dengeliye veya güç performansına alırsanız limitliyor ve cihaz pil süresi artıyor. Ayrıca fiyat çok değşmiyor.

ROG Strix, Scar modellerde limitli. Technopat ROG i9 testinde 80 wattan 35 watta düşmeyi başaran ilk cihazlardan :D

Bilgisiz insan da farkli oluyor, savunacak bilgisi yok emoji atiyor :)
Limitli ancak biraz daha alınabilecek cihazlar. TUF limit + ısınma. G serisi limit + orta yüksek ısınma. Victus limit + 2.6k cinebench puanı (Profilden :)) + orta yüksek ısınma + berbat ekran.

Yeni konular

Geri
Yukarı