Monster laptopta anlık donma ve cızz sesi

CloushMY

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i7-11800H 2.30GHz
16RAM
GeForce RTX 3060
Monster Tulpar dizüstü laptop kullanıcısıyım. Bilgisayarımda Windows 10 yüklü. Oyun oynarken, film izlerken veya bilgisayar boştayken anlık olarak 1 saniyeliğine takılıyor yani ekrandaki görüntü donuyor ve tiz şekilde "cızz" sesi geliyor. Bu donma gerçekleşirken Discord uygulamam açıksa donduktan sonra sesim gitmiyor ve karşıdakilerin sesini alamıyorum. Ses ayarlarından giriş ve çıkış aygıtlarını birer kez değişince düzeliyor. Bu olay bilgisayar kısa periyotlarla her donduğunda gerçekleşiyor. Ne zaman donacağı belli olmuyor artık çok can sıkmaya başladı sürekli ses ayarlarını düzeltmekten ve o cızz sesini duymaktan sıkıldım. Bilgisayarımı garantiye yolladım anakart ve SSD değişimi yapıldı buna rağmen bu problem devam ediyor. Windows 10 birçok kere formatlamama rağmen bu sorun benimle beraber. Ne yapmam gerekiyor?

Monster Tulpar dizüstü laptop kullanıcısıyım. Bilgisayarımda Windows 10 yüklü. Oyun oynarken, film izlerken veya bilgisayar boştayken anlık olarak 1 saniyeliğine takılıyor yani ekrandaki görüntü donuyor ve tiz şekilde "cızz" sesi geliyor. Bu donma gerçekleşirken Discord uygulamam açıksa donduktan sonra sesim gitmiyor ve karşıdakilerin sesini alamıyorum. Ses ayarlarından giriş ve çıkış aygıtlarını birer kez değişince düzeliyor. Bu olay bilgisayar kısa periyotlarla her donduğunda gerçekleşiyor. Ne zaman donacağı belli olmuyor artık çok can sıkmaya başladı sürekli ses ayarlarını düzeltmekten ve o cızz sesini duymaktan sıkıldım. Bilgisayarımı garantiye yolladım anakart ve SSD değişimi yapıldı buna rağmen bu problem devam ediyor. Windows 10 birçok kere formatlamama rağmen bu sorun benimle beraber. Ne yapmam gerekiyor?
ramler ne durumda onları test ettiniz mi

Bobin sesi aşırı yük. Bobin kolay kolay bozulacak malzeme değildir. Ancak fabrikasyon tolere hatalı çıkabilir.

ramler ne durumda onları test ettiniz mi
Ramları Memtest86 ile 8 tam pass ile test ettim hata almadım. SSD var bilgisayarımda, yük bineceğini sanmıyorum çünkü i7 11.nesil işlemci var bilgisayarda ve sadece discord ile yük binmez diye tahmin ediyorum. Bilgisayardaki tüm sürücüler güncel

Monster contral Center kaynaklı olduğunu düşünüyorum, forumda da Monster T7 v20.3 konusunda sayfalarca bu sorunu yaşayanların mesajı mevcut, Monster Control Center sildiğiniz de sorunun geçtiğini göreceksiniz ancak bu sefer de onun özelliklerinden yararlanamayacaksiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı