Monster Laptopta Intel Ekran Kartını Devre Dışı Bırakma

Musa B.

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Merhaba, başlıkta yazdığım gibi Intel ekran kartını kapatmak istiyorum. Birkaç tane rehbere baktım fakat ya çok karmaşık ve uzun ya da yazılan şey bende çıkmıyor, örneğin BIOS'ta bir seçenek varmış o yok bende, sebebine gelince bilgisayarımın GTX 1060'a yüklenmesini istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, başlıkta yazdığım gibi Intel ekran kartını kapatmak istiyorum. Birkaç tane rehbere baktım fakat ya çok karmaşık ve uzun ya da yazılan şey bende çıkmıyor, örneğin BIOS'ta bir seçenek varmış o yok bende, sebebine gelince bilgisayarımın GTX 1060'a yüklenmesini istiyorum.
Oyuna girdiğin zaman GTX 1060'ı kullanıyor heralde bilgisayar.

Aygıt yöneticisinden “Intel HD Graphics”i devre dışı bırakın. Kalıcı yapmak istiyorsanız silin sürücüsünü.

Hiç yapmana gerek yok oyuna girdiğinde otomatik olarak 2.ekran kartını kullanır

Nvidia Denetim Masasını masaüstünde sağ tık yaparak aç. 3D ayarların yönetilmesi sekmesini aç. Sonrada tercih edilen grafik işlemcisini, yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi yaparak uygula. Artık sürekli harici gpu çalışır.
Eğer bununla olmazsa, Monster Kontrol Merkezini açarak BAĞIMSIZ EKRAN KARTI seçeneğini off yerine on yap. Ama bilgisayar zaten kendi otamatik seçtiği için performansa bir etkisi olacağını düşünüyorum. Güç tüketimi artacaktır sadece.

Nvidia Denetim Masasını masaüstünde sağ tık yaparak aç. 3D ayarların yönetilmesi sekmesini aç. Sonrada tercih edilen grafik işlemcisini, yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi yaparak uygula. Artık sürekli harici gpu çalışır.
Eğer bununla olmazsa, Monster Kontrol Merkezini açarak BAĞIMSIZ EKRAN KARTI seçeneğini off yerine on yap. Ama bilgisayar zaten kendi otamatik seçtiği için performansa bir etkisi olacağını düşünüyorum. Güç tüketimi artacaktır sadece.
Dediğiniz ayarlar zaten yapılı. Sağolun.

Öncelikle yardımcı olur mu? bilmem fakat ben yine de yazmak isterim. Kendi sistemimde çift monitör kullanıyorum ve Integrated graphics sayesinde ana monitörüm ekran kartına bağlıyken diğer monitörüm ana karta bağlı. BIOS ayarlarında buna benzer bir ayar var mı? kontrol eder misiniz? Umarım sorununuz çözülür.

Öncelikle cevaplarınız için teşekkürler, Aygıt yöneticisinden devre dışı bıraktığımda ekranım 64Hz´e düşüyor. Oyunlarda eğer GTX 1060´ı kullanıyorsa bunda bir sorun olur mu? Yani ekran 120Hz yerine 64Hz mi kullanıyor?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı