Monster laptopta yük altındaki sıcaklık değerlendirmesi

outriggrgod

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16GB 8*2
Ekran kartı
Gtx 1650 Ti
İşlemci
İntel 10750H
Merhaba, Monster Notebook kullanıyorum. Cihazım Forza Horizon 4 ya da GTA 5 gibi ağır oyunlarda CPU 85-89 arasında geziniyor, GPU genelde 70 derecelerde takılıyor. Size sorum, amcam bilgisayar mühendisi, laptop soğutucu almaya karar verdim fakat bana çok randıman alınmadığını, fazla etki etmeyeceğini söyledi. Ben de bunun üzerine vazgeçtim, bilgisayarımı Ankara'ya yolum düştüğü zaman teknik servise temizlettim, yaklaşık 5 ay oldu. Cihazı 23 dakikada temizledikleri için içimde kurt düştü. Nasıl bu kadar hızlı temizliyebildiler diye. Her neyse, özete gelelim, bilgisayarı ben temizletecektim fakat deprem olduğu için kaldı. Sizce bu sıcaklık değerleri nasıl? Kendim de açıkçası temizlemekten tırsıyorum. Bilgisayarı da her zaman temiz kullanırım, hiçbir zaman tozlu ortamlarda kullanmam. Sizce değerler nasıl? Temizletmeye gerek var mıdır? Cevap için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS ROG 3050 RDR2 ultrada 70-75 derece CPU ile oynadım. Soğutucusuz 80'leri görüyordu. Soğutucu mutlaka kullanmalısın.

İlk önce cevabın için teşekkürler fakat Monster Note book ile ASUS ROG arasında hem fiyat hemde kalite farkı var o yüzden bu karşılaştırma/öneri çok doğru olmadı.

İlk önce cevabın için teşekkürler fakat Monster Note book ile ASUS ROG arasında hem fiyat hemde kalite farkı var o yüzden bu karşılaştırma/öneri çok doğru olmadı.
Dostum öncelikle ben sana monster’ı sat rog ral diye bir öneride bulunmadım. Karşılştırma da yapmadım.

laptop soğutucu almaya karar verdim fakat bana çok randıman alınmadığını, fazla etki etmeyeceğini söyledi. Ben de bunun üzerine vazgeçtim
Yazmışsın bende sana soğutucunun gözle görülür elle tutulur faydasını yazdım. “Doğru olmayan” nedir tam olarak?

Dostum öncelikle ben sana Monster'ı sat ROG ral diye bir öneride bulunmadım. Karşılştırma da yapmadım.

Yazmışsın bende sana soğutucunun gözle görülür elle tutulur faydasını yazdım. “doğru olmayan” nedir tam olarak?

Dostum burada doğru olmayan karşılaştırma şu zaten ASUS ROG'ların malzeme ve fan kalitesi yüksek olduğu için soğutmasının daha etkili olması sen beni yanlış anladın.

Geri
Yukarı