MSI mı Monster mı?

Kaliteli olduğu için pahalı. MSI'ın da bir bildiği var. Hem Monster'ın kasası kalitesiz ve benim için MSI'ın yanında bir hiç Monster'da iyi bir marka olsa da MSI bence kat kat daha iyi.
MSi'ın son 2-3 yılda dünyada geldiği kalite noktasına bakarsak, Monster altın değerinde diyebiliriz.
Anakartım ve ekran kartım MSi olmasına rağmen yazıyorum, son zamanlarda ortaya çıkan "el altından para vererek Youtuber'lara iyi yorum söyletme skandalları" olsun, yazılım konusunda ardarda çıkartıp sonra özür diledikleri BIOS güncellemeleri olsun, bir çok konuda kalite düşürdüler.
Ülkemizde ve bir çok Orta Doğu ülkesinde ofisleri olduğu için iyi reklam-iyi fiyat politikası ile bir şekilde bilinç altımızda yer edinmeyi başarıyorlar. Ancak maalesef lüks ürünleri haricinde, bütün ürünlerinde gözle görülür bir kalite düşüşü yaşattılar müşterilere.

Monster ise, Türk işi bir OEM olarak başladığı hayatında belki hiç bir zaman lüks sınıfına girmedi (özellikle de fiyat olarak) ama kalite olarak her geçen gün üzerine koyarak ilerliyor.

Özetle: MSi'dan ne bekleyeceğinizi bilerek aldığınız bir ürün beklediğiniz çıkabilir de, çıkmayabilir de. Monster'dan ne bekleyeceğinizi bilerek aldığınız bir ürün, beklediğiniz gibi çıkacaktır. Biri daha pahalı ve kumar iken öbürü nokta atışıdır.

Kesinlikle MSI.
Kesinlikle MSI. Monster PC var bende ve 2 kez bakım için göndermeme rağmen birinde farklı HDD takip gönderdiler birinde de klavyem bozuk geldi. Klavye için 410 TL talep ettiler. Elime ulaştığı anda satıp kurtulacağım.
Teknik servisleri facia. Bakım ücretsiz diyorlar ama türlü sorunlar çıkartıyorlar ve sorumluluk kabul etmiyorlar. Üstüne sizi yalancilikla suclayabiliyorlar.

Geri
Yukarı