Lenovo Y510P mSata SSD Seçimi (ÇÖZÜLDÜ- NGFF)

Linklerin hepsi pert olmuş. Bende de lenovo y510p ideapad var ssd yuvası boş dvd writer boş ama ssd yuvasına uyan alayım diyorum. M2 sata ssd olarak mı alıcaz şimdi?
Merhabalar, yanlış bilgi vermeyelim. Mesajlardan da anlaşılacağı üzere gt755m'li, y510p model numaralı bilgisayarın m.2 SATA SSD yuvası mevcut. Zaten aldıktan sonra kapağı açmak zorunda olduğunuz için şimdiden açıp SSD yuvasının fotoğrafta görünenle aynı olup olmadığını teyit edebilirsiniz.

Örnek y510p SSD yuvası.

Örnek uyumlu SSD linki.

Merhabalar, yanlış bilgi vermeyelim.
Düzelttiğiniz için teşekkürler.

M.2 değil, mSATA formatında alacaksınız. Türkiye'de mSATA diskler biraz pahalı. Aliexpress üzerinden vs. daha uyguna temin edebilirsiniz belki.

Örnek ürün linki: Longline 480GB mSATA SSD 520/500MB/s LNG500MS/480G Fiyatları ve Özellikleri 610 TL
@AlessandroFlorenzi M.2 NGFF (SATA) protokolüne sahip 2242 form faktör diskleri temin etmeniz gerekli.

Merhabalar, yanlış bilgi vermeyelim. Mesajlardan da anlaşılacağı üzere gt755m'li, y510p model numaralı bilgisayarın m.2 SATA SSD yuvası mevcut. Zaten aldıktan sonra kapağı açmak zorunda olduğunuz için şimdiden açıp SSD yuvasının fotoğrafta görünenle aynı olup olmadığını teyit edebilirsiniz.

Örnek y510p SSD yuvası.

Örnek uyumlu SSD linki.
Hocam benim sistemim Lenovo Y510P 750M SLI. m.2 SATA SSD, NVMe SSD ve SATA III olan SSD'ler arasında hız farkı var mıdır? Benim sistemim 750M olanı. Benimkinde hangisi var? 755M'de m.2 SATA SSD varsa 750M'de NGFF mi var? Peki benimkinde NGFF varsa normal SATA III ile okuma/yazma hız farkı nedir? SSD almak istiyorum ama şu an kafam karıştı bu konuyu anlayamadım. Lütfen yardım. Aydınlatın beni.

Hocam benim sistemim Lenovo Y510P 750M SLI. m.2 SATA SSD, NVMe SSD ve SATA III olan SSD'ler arasında hız farkı var mıdır? Benim sistemim 750M olanı. Benimkinde hangisi var? 755M'de m.2 SATA SSD varsa 750M'de NGFF mi var? Peki benimkinde NGFF varsa normal SATA III ile okuma/yazma hız farkı nedir? SSD almak istiyorum ama şu an kafam karıştı bu konuyu anlayamadım. Lütfen yardım. Aydınlatın beni.
Lenovo IdeaPad Y510P Notebook uyumlu DDR3L SODIMM RAM, Sata 3...

M.2 SATA 22x42 görünüyor oda pahalı normal SATA'dan hız yada performans olarak farkı yok. 1000-1500 liraya 1 TB SATA 2.5 inç SSD al daha iyi.

Geri
Yukarı