Monster Notebook aldığıma pişman oldum

Anakarttan kaynaklı bir sorun gibi. Hiç tepki veriyor mu açma tuşuna basınca?
Ekim 2022'de Monster aldı babam bana. Yaşadığım sorunu 2 defa yaşadım. Ocak ayında işlem yaparken aniden kapandı ve açılmadı, servise gönderdik yapıldı geldi. Sağ olsunlar yapmışlar. O günden bunu yazdığım güne kadar kullandım ve bugün okuldan gelip laptopu açtım, henüz bir şey yapmayıp Google'a girdim girdikten 2 saniye sonra kapandı. Kapanış o kapanış, daha açılmadı.

Ekim 2022'de Monster aldı babam bana. Yaşadığım sorunu 2 defa yaşadım. Ocak ayında işlem yaparken aniden kapandı ve açılmadı, servise gönderdik yapıldı geldi. Sağ olsunlar yapmışlar. O günden bunu yazdığım güne kadar kullandım ve bugün okuldan gelip laptopu açtım, henüz bir şey yapmayıp Google'a girdim girdikten 2 saniye sonra kapandı. Kapanış o kapanış, daha açılmadı.

Bir Monster kullanıcısı olarak bunu söylemek istiyorum. Benim cihazım Abra A5 v16.6.3 2 yıldan fazladır kullanıyorum son 6 ayda aşırı ısınma sorunu yaşadım (100 derece oluyor valoda)Bakıma gönderdim macun filan değiştirdiler sorun kalktı her neyse en son yaşadığım ve şaşırdığım konu şu SSD takarken hani içinde soğutucu bloklar var ya turuncumsu renkte. Her neyse SSD'yi taktım (vidayı Monster vermedi sağ olsun internetten 50 TL'ye aldım 🥲)Ondan sonra fark ettim ki soğutucu blok havaya kalmış evet ciddiyim fan çıkışıda ona bağlı zaten fanın yanında hemen soğutucu blok. Fan çıkışı ile beraber havaya kalmış fanın içi gözüküyor. Peki ben ne yaptım diye sorarsan kapağı kapattım ve öyle kaldı...Her neyse Monster almayı düşünen varsa fazla önermem sorun yaşama olasılığı çok fazla. Çok ısınır zaten laptoptan ne beklersin ki git kasalı topla zaten anakartı yanarsa bilgisayar çöp oluyor laptoplarda. Ama kasalıda öyle değil. İade etme şansın var mı?

Bende kasım ayında aldım su ana kadar bir sorunla karşılaşmadım. Garanti devam ederken değişim talep et bence.

olm bugün geliyor monster laptop um korkutmayin be

Monster büyük pişmanlıktır adamların sadece bilgisayarları değil genel olarak diğer ürünleri de çok kötü, herhalde sürekli ucuz dandik malzemeler kullanıyorlar ondan dolayı sürekli arıza problem çıkartıyorlar.

olm bugün geliyor monster laptop um korkutmayin be
Bilmiyorum inş sorun çıkmaz çıkarsa da artık büyük geçmiş olsun dostum, çünkü monster'a zerre güvenmiyorum bir çok ürünleri sıkıntılı PC den gamepadine kadar o yüzden çok şikayet geliyor onlara ve bu yüzden bir çok müşteri kaybı yaşadılar, dandik kötü ucuz malzeme ürettikleri için.

Monster notebooktan geçen sene bir laptop aldım. Clevo kasa abra serisi, şu 1 yılda ömrümde yemediğim tüm hatalarla karşılaştım. Bir ton mavi ekran sorunları, ısınma sorunu, kasma donma sorunu. En son dün laptopumu servislerine bıraktım. Ben şehirdışından geldim şubeye eğer alma imkanım olmazsa geri kargolayabiliyormusunuz diye sorduğumda o eskidendi artık elden teslim edilenler elden alınmak zorunda dediler. Arkadaşlar monster laptoplar fiyatına göre iyi performans veren laptoplar. Teknik servisleri evet gelişmiş olabilir ama teknik servisle işinizin olmaması her zaman daha iyidir. Ona göre tercihinizi yapmanızı tavsiye ediyorum. Şuan ki aklım olsa ve yinede monster almak isteseydim kasa tiplerini ve sorunlarını araştırıp alırdım.

Geri
Yukarı