Monster notebook bip sesi çıkarıyor

• Konuyu başlatan ozr
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 34
  • Görüntüleme 25B

ozr

Hectopat
RAM
8GB CRUCIAL 3200MHZ
SSD veya HDD modeli
CRUCIAL 512GB SSD
Ekran kartı
RTX3050TI
İşlemci
I5-11400H
Monster Abra A5 v17.2 model bilgisayara sahibim. Sadece oyunlarda olan bu sorun her oyunda ne zaman olacağı belli olmayacak şekilde bip bip diye yüksek seste ötmeye başlıyor bilgisayar. Bilgisayarı kapatınca veya uyku moduna alınca ses gidiyor ama bazen uyku modundan çıkıp oyuna dönünce bir süre sonra yine ötmeye başlıyor. Şunu fark ettim forumlarda sürekli şu kadar bip sesi varsa şundan kaynaklıdır diye bir yazı dolaşıyor. Test ettim bilgisayar ötmeye başladığında normalde sürekli yeşil yanan bilgisayarın prize bağlı olduğunu gösteren ışık, ötmeye başladığında turuncu yanıp sönüyor yani forumlarda gezen o güç kaynağı arızası denilen bip sesiyle aynı duruma sahibim. İlk başlarda anakart diye şüpheleniyordum fakat teknik servis herhangi bir sorun bulamadı sanırsam BIOS güncelleyip geri gönderdiler. Güç kaynağı arızasını nasıl çözebilirim yardımcı olabilecek kişiler yardım ederse sevinirim. Monster canlı destek üzerinden bilgi alacaktım normalde fakat çok erken kapatıyorlar son saatleri 19.00

Peki hocam oyunlarda sıcaklık değerleriniz nasıl, aynı modele sahibim de kıyaslamak açısından söyledim.
Sıcaklıklara çok göz gezdiremedim hocam çünkü ekran kartı sıcaklığını afterburner üzerinden açamadım maalesef öyle bir ayar yoktu. Ama dün tekrar yineleyince zaten afterburneri indirmiştim denemek için valorant a girdiğimde 50-60 derecelerde işlemci gösteriyordu o da ilk girdiğimde. Kendilerini aradığımda 45-50 dereceler boştayken 85-90 dereceler ise yük altındayken normal değerler dediler.

Sıcaklıklara çok göz gezdiremedim hocam çünkü ekran kartı sıcaklığını afterburner üzerinden açamadım maalesef öyle bir ayar yoktu. Ama dün tekrar yineleyince zaten afterburneri indirmiştim denemek için valorant a girdiğimde 50-60 derecelerde işlemci gösteriyordu o da ilk girdiğimde. Kendilerini aradığımda 45-50 dereceler boştayken 85-90 dereceler ise yük altındayken normal değerler dediler.
Ya hocam, biz nasıl bir pc aldık böyle, kullanıp sorun yaşamayan yok herhalde. İşlemci sıcaklığı 100 leri görüyor mail atıyorum, 85-95 normal diyorlar. Aklım almıyor nasıl normal bu değerler. İşlemci kullanımını %99 yaptım, işlemci soğudu ama bu sefer de GPU 85 derecelerde çalışıyor. Neyse artık bir daha kürdan almam monsterdan

Ya hocam, biz nasıl bir pc aldık böyle, kullanıp sorun yaşamayan yok herhalde. İşlemci sıcaklığı 100 leri görüyor mail atıyorum, 85-95 normal diyorlar. Aklım almıyor nasıl normal bu değerler. İşlemci kullanımını %99 yaptım, işlemci soğudu ama bu sefer de GPU 85 derecelerde çalışıyor. Neyse artık bir daha kürdan almam monsterdan
Doğrudur hocam insanları teknik servis avantajlarıyla ve diğer ürünlere kıyasla ucuz malla kandırmaya çalışıyorlar. Bazı ürünlerine lafım yok ama Clevo kasa monsterlar baş belasıdır Tongfang kasa monsterlar baş tacıdır bendeki de 17.2 ile clevo kasa maalesef.

Doğrudur hocam insanları teknik servis avantajlarıyla ve diğer ürünlere kıyasla ucuz malla kandırmaya çalışıyorlar. Bazı ürünlerine lafım yok ama Clevo kasa monsterlar baş belasıdır Tongfang kasa monsterlar baş tacıdır bendeki de 17.2 ile clevo kasa maalesef.
Bende de aynı model var, hocam peki siz teknik servis sürecini kargoyla mı halletiniz elden mi? Gerçekten dişe dokunur bir servisleri var mı? Çünkü illa bir zaman sorun yaşayacağım gibi. Ayrıca sizce 0 alındığında üstündeki termal macun kaliteli midir?

Bende de aynı model var, hocam peki siz teknik servis sürecini kargoyla mı halletiniz elden mi? Gerçekten dişe dokunur bir servisleri var mı? Çünkü illa bir zaman sorun yaşayacağım gibi. Ayrıca sizce 0 alındığında üstündeki termal macun kaliteli midir?
Ben Kadıköy de bulunan servise çok yakın olduğumdan kendim gidip verip geri alıyorum hocam yaklaşık 2 günde çözüyorlar zaten tek yaptıkları ana temizlik yapıp bios ec falan güncellemek. Sıra beklemesi ayrı cabası gidiş geliş toplam 4 kez minimum 1 saatlik sıra bekledim. Tabi bunlardaki sorun randevuyu iptal edip yine de gitmemden oldu bir tanesi. Kargoyla gönderirseniz yine daha uzun beklemeniz gerekicek hocam çünkü bilgisayarın işi bittiğinde Yurtiçi Kargo toplu şekilde alıp dağıttığından size özel olmadığından Yurtiçi Kargo ne zaman Monster Notebook servisine giderse o zaman bilgisayarınız ondan 2 gün sonra falan gelir yani belli bir süresi de yok ne zaman geliceğine dair. Onun yüzünden 4 gün bekleyip en sonunda kendim gidip almıştım bilgisayarımı sürekli bilgisayarınız kargoya çıktı mesajı atıyorlardı fakat aradığımda çıkmadı diyorlardı.

Termal macun konusunda Youtube üzerinden paylaştıkları videoya göre güzel bir macun kullanıyorlar fakat ne kadar doğrudur orası tartışılır. Hiç içini açıpta bilgisayara bakmadım çünkü içinin açıldığını vidalardan anlıyorlar ve bilgisayar başına bir iş geldiğinde para almak için siz bozmuşsunuz derler diye hiç açmadım. Rutin temizlik yapmaları, klavyedeki tuşlar deforme olursa klavye değiştirme-temizlemeleri vb açıdan güzel iş gerçekleştiriyorlar ama Monsterdan Clevo kasa bilgisayar falan alınmaz hocam. Alıcaksanız Tongfang alın ve teknik servise sadece temizlik için götürün diğer işler için bir kez bile gitmenize gerek kalmıyor çünkü tongfang kasalar bozulmuyor.

Bende aynı sorunu 1.5 ay sonradan tekrar yaşamaya başladım hocam. Aradım artık bu kez de getirin tekrar olursa yine getirip değişim yapalım dediler. Açık açık belalarını bulsunlar böyle duruma düşürdükleri için.

Sorun yazılımsal çıktı bende. Control Center bozuk yoksa donanımla alakalı değil benimki. Şu an fanlar otomatik modda düzgün çalışıyor bir sıkıntı yok, Control Center ile fazla oynamayın hatta hiç oynamayın.

Sorun yazılımsal çıktı bende. Control Center bozuk yoksa donanımla alakalı değil benimki. Şu an fanlar otomatik modda düzgün çalışıyor bir sıkıntı yok, Control Center ile fazla oynamayın hatta hiç oynamayın.
Clevo kasaların control centeri zaten mide bulandırıcı hocam. Kaldırsam hiç üzülmem ama klavye ayarını fan ayarını ordan hallediyoruz kaldırırsak bilgisayar bir eksik algılayıp arızalnmasın sonra pek bilgili değilim bilgisayarların control center i hakkında. Siz kaldırdınız mı bir de öyle deneyelim.

Clevo kasaların control centeri zaten mide bulandırıcı hocam. Kaldırsam hiç üzülmem ama klavye ayarını fan ayarını ordan hallediyoruz kaldırırsak bilgisayar bir eksik algılayıp arızalnmasın sonra pek bilgili değilim bilgisayarların control center i hakkında. Siz kaldırdınız mı bir de öyle deneyelim.
Bazı yerler ingilizce kalmış, arayüzü iğrenç, kalitesiz ürün kullandığını sonuna kadar hissettiren bi control center var. Ben güncelledim onu bir sorun çıkmadı

Geri
Yukarı