Monster Notebook değişim talebi nereye, hangi adrese yapılmalı?

Baalberith

Decapat
Daha fazla  
Monster laptop'ım geleli bir hafta oldu. Sanırım fabrika hatası donanımsal sorunları var. Şu ana kadar "drrrr" diye bir sesle birlikte 1 saniyelik takılma yaşadım 4 kez, format atıp sürücüleri özenle yüklememe rağmen. Benimle birlikte aynı modeli alan bir arkadaşın ise hiçbir sorunu olmadı.

Servisi aradığımda Yurtiçi kargo ücretsiz gönderim kodu verdi ancak ben doğrudan değişim istememe rağmen, ürünümün incelenip değişime gerek olup olmadığı servis tarafından incelenecek ve buna göre hareket edileceği söylendi. Ve sorduğumda ürünümü satın aldığım yer olan n11'den değişim talebi oluşturmamın gerek olmadığı söylendi.

n11'den değişim talebi oluşturduğumda ise yine ücretsiz kargo kodu verip teknik servisin adresinden farklı bir Monster adresini "değişim adresi" olarak gösteriyor.

Ürünümün doğrudan değiştirilmesini istiyorum, sizce ne yapmalıyım?

Bence doğrudan değişim olayı biraz zor. Ben olsam cayma hakkımı kullanıp paramı geri alırdım. Teknik servise göndereceksiniz, kargoda yaklaşık 2 gün sürecek. Teknik servis de en iyi ihtimal 3 günde size dönüş yapsa, alalı zaten 1 hafta olmuş dolayısıyla cayma hakkınıza da kaybedeceksiniz.

Bence doğrudan değişim olayı biraz zor. Ben olsam cayma hakkımı kullanıp paramı geri alırdım. Teknik servise göndereceksiniz, kargoda yaklaşık 2 gün sürecek. Teknik servis de en iyi ihtimal 3 günde size dönüş yapsa, alalı zaten 1 hafta olmuş dolayısıyla cayma hakkınıza da kaybedeceksiniz.
Zor değil. Çoğu sorunda direk değiştiriyorlar.

Monster Laptop'ım geleli bir hafta oldu. Sanırım fabrika hatası donanımsal sorunları var. Şu ana kadar "drrrr" diye bir sesle birlikte 1 saniyelik takılma yaşadım 4 kez, format atıp sürücüleri özenle yüklememe rağmen. Benimle birlikte aynı modeli alan bir arkadaşın ise hiçbir sorunu olmadı.

Servisi aradığımda Yurtiçi Kargo ücretsiz gönderim kodu verdi ancak ben doğrudan değişim istememe rağmen, ürünümün incelenip değişime gerek olup olmadığı servis tarafından incelenecek ve buna göre hareket edileceği söylendi. Ve sorduğumda ürünümü satın aldığım yer olan N11'den değişim talebi oluşturmamın gerek olmadığı söylendi.

N11'den değişim talebi oluşturduğumda ise yine ücretsiz kargo kodu verip teknik servisin adresinden farklı bir Monster adresini "değişim adresi" olarak gösteriyor.

Ürünümün doğrudan değiştirilmesini istiyorum, sizce ne yapmalıyım?

Doğrudan değişime mecbur kalana kadar ellerinden geleni yaparlar dostum 😁 tüm çabalarına rağmen değişim kabul etmezler ise genel müdürlüğe gitmeni öneririm. Orada sorununu düzgün bir şekilde anlatıp sıfır ürün aldığını ve sıfır ürün istediğini söylersen daha fazla şansın olur. Personelin böyle olaylara yetkisi olmaz genelde.

Harbiden iade hakkım gidiyor mu? Teknik serviste geçen sürenin iadeye eklenileceği söylenmişti.
Ürünü doğrudan senin demenle değiştiremezler. Teknik servis inceler, neye ihtiyaç olduğuna karar verir ve o yapılır.

E ürünü iade etmektense değişim sağlamam firma için de mantıklı olmaz mı?

İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde cayma hakkı size ürün teslim edildikten itibaren 14 gün. Ancak teknik serviste geçen süre cayma hakkına ekleniyor mu emin değilim.
Sordum şimdi. Kargoya verildiği andan itibaren iade süresi donduruluyormuş. Ürün değişimi istediğimi yazdım, bir sıkıntı olursa geldiğinde iade ederim artık.

Geri
Yukarı