Monster T5 v20.3 klavyenin ısınması normal mi?

Monster çok ısınır ama oyunlardaki sıcaklık değerleriniz nedir onu da söyler misiniz?

70 80 derecelerde seyrediyor.

Laptoplarda klavye isinmasi normal. Cunku isi borulari ve fanlar hemen altta bulunuyor. Dert edilecek bir sorun degil. Zaten dokunulmayacak kadar bir sicaklikta degil ılık oluyor.

Oyun oynarken dokunulmayacak kadar oluyor ama haricinde açıldıktan 15 dk sonra sıcaklığı hissediyorum.

70 80 derecelerde seyrediyor.

Oyun oynarken dokunulmayacak kadar oluyor ama haricinde açıldıktan 15 dk sonra sıcaklığı hissediyorum.
Hocam dokunulmayacak kadar nasil oluyor? Zamanla gevser o tuslar yada erir bahsettiginiz durum varsa. Eger gercekten boyleyse servise gondermekte fayda var. Cunku dokunulmayacak kadar isi normal degil.

Bende sizin modelinizden kullanıyorum. Yaklaşık alalı 20-25 gün oldu. Klavye tarafında bir sıcaklık hissetmedim fakat güç tuşunun olduğu taraf sıcaklığa göre ısınıyor. Sanırsam o tarafta ısı boruları ve fanlar bulunuyor. Eğer sıcaklık değerleriniz yüksek ise soğutucu ile takviye etmenizi öneririm. @revivality hocamın önerdiği soğutucuyu aldıktan sonra sıcaklık değerlerim ciddi şekilde düştü. Oyun içinde genellikle 83-89 derecelerde gezen cihaz soğutucu takviyesinden sonra yaklaşık 70-79 derecelere kadar.

Sizin de oyun oynamadığınız zaman yarım saat sonra klavyenin üst kısmı ısınmış oluyor mu?

Sizin de oyun oynamadığınız zaman yarım saat sonra klavyenin üst kısmı ısınmış oluyor mu?
Üst taraf dediğiniz yeri güç tuşu olduğu bölümü varsayıyorum, evet o bölüm ısınıyor. Sanırsam o bölgede ısı boruları ve fanlar olduğu için ısı o tarafa gidiyor. Dediğiniz gibi klavyede bir ısı problemi mevcut değil bende.

Üst taraf dediğiniz yeri güç tuşu olduğu bölümü varsayıyorum, evet o bölüm ısınıyor. Sanırsam o bölgede ısı boruları ve fanlar olduğu için ısı o tarafa gidiyor. Dediğiniz gibi klavyede bir ısı problemi mevcut değil bende.

Evet güç tuşunun olduğu kısım tamamen ısınıyor klavyede de orası kadar olmasa da sıcaklık hissediyorum.

Evet güç tuşunun olduğu kısım tamamen ısınıyor klavyede de orası kadar olmasa da sıcaklık hissediyorum.
O bölümün ısınması doğal hocam ısı boruları o taraftan geçiyor büyük ihtimalle. Eğer bir klavyenizde dokulunmayacak kadar bir sıcaklık varsa servisle görüşün. Fakat klavyenizde bir sıcaklık durumu yok ise durum normal gibi gözüküyor.

O bölümün ısınması doğal hocam ısı boruları o taraftan geçiyor büyük ihtimalle. Eğer bir klavyenizde dokulunmayacak kadar bir sıcaklık varsa servisle görüşün. Fakat klavyenizde bir sıcaklık durumu yok ise durum normal gibi gözüküyor.

Sıcaklık değerlerini Monster kontrol merkezinden mi kontrol ediyorsunuz hocam ben grafik şeklinde olduğundan anlayamadım ekstra bir program indirdim. Abra kontrol Center de fan hızına kadar yazıyor ancak bizimki çok karışık geldi.

Sıcaklık değerlerini Monster kontrol merkezinden mi kontrol ediyorsunuz hocam ben grafik şeklinde olduğundan anlayamadım ekstra bir program indirdim. Abra kontrol Center de fan hızına kadar yazıyor ancak bizimki çok karışık geldi.
Oyun oynarken Msi Afterburner yazılımı ile kontrol ediyorum. Boşta iken monster kontrol merkezine bakıyorum genellikle.

Oyun oynarken Afterburner'la sıcaklık değerlerine baktım soğutucu kullanarak 70 75 derecelerde seyretti hocam ama yine klavyenin üstü ve güç tuşunun olduğu yerler oldukça sıcak sizin de bu şekilde oluyor anladığım kadarıyla böyle olması normal.

Yeni konular

Geri
Yukarı