Monster T5 v21.6 vs T7 v25.1

21.6 ince şık 1.7 kg kolay taşınabilir olması cezbetmisti sadece beni soğutma ve performans bakımından mi 25.1'i oneriyorsunuz 21.6 ya göre artıları nelerdir 25.1'in

Kasa alüminyum ve sağlam, anakart MSI ve cooler bost 5 soğutma çok iyi. 21.6'daki kart kaç Watt bilmiyorum ancak 25.1 de 3060'ın 130 Watt versiyonu var. Yeni gelen AI sistemiyle 140 Watt'a kadar besleniyor. 90 Watt'lık 3070'den daha iyi performans veriyor. ReSize BAR var. Bence en önemlisi BIOS üzerinden her şeyi ayarlayabiliyorsunuz. Diğer Monster cihazlarda BIOS çok limitli. MSI GP76 diye YouTube'da aratın detaylı incelemeler var. Normalde 25-30 bin lira fiyatında ürünü 15'e alıyorsunuz.

Kasa alüminyum ve sağlam, anakart MSI ve cooler bost 5 soğutma çok iyi. 21.6'daki kart kaç Watt bilmiyorum ancak 25.1 de 3060'ın 130 Watt versiyonu var. Yeni gelen AI sistemiyle 140 Watt'a kadar besleniyor. 90 Watt'lık 3070'den daha iyi performans veriyor. ReSize BAR var. Bence en önemlisi BIOS üzerinden her şeyi ayarlayabiliyorsunuz. Diğer Monster cihazlarda BIOS çok limitli. MSI GP76 diye YouTube'da aratın detaylı incelemeler var. Normalde 25-30 bin lira fiyatında ürünü 15'e alıyorsunuz.

21.6'daki de 130 Watt hocam bu arada yukarida yazdiginiz yeni gelen al sistemiyle 140 Watt oluyor dediginiz mevzu tam olarak ne biraz acar misiniz ilk defa duyuyorum da.

21.6'daki de 130 Watt hocam bu arada yukarida yazdiginiz yeni gelen al sistemiyle 140 Watt oluyor dediginiz mevzu tam olarak ne biraz acar misiniz ilk defa duyuyorum da.
Hocam arkadaş MSI BIOS'unun çok daha konfigürasyona açık olmasına ve yeni gelen bir BIOS güncellemesi ile RTX 3060'ın 10 W daha fazla güç çekeceğine -yani daha fazla performansa, vurgu yapmış.

Son düzenleme:
Dynamic Boost 2.0 sayesinde 138 watt a kadar kullandığını gördüm. İhtiyaç olduğunda hemen enerjiyi veriyor. Resize Bar çok önemli bence. BIOS ta istenenilecek herşey var , tam olması gerektiği gibi. Sıcaklık olarak Otomatik fanda 72-75 üstüne Turbo fanda 65 derece üstüne ekran kartı çıkmıyor. Soğutması çok başarılı. Kasada alüminyum olduğu için sanırım biraz soğumada onunda faydası oluyor.

Dynamic Boost 2.0 sayesinde 138 watt a kadar kullandığını gördüm. İhtiyaç olduğunda hemen enerjiyi veriyor. Resize Bar çok önemli bence. BIOS ta istenenilecek herşey var , tam olması gerektiği gibi. Sıcaklık olarak Otomatik fanda 72-75 üstüne Turbo fanda 65 derece üstüne ekran kartı çıkmıyor. Soğutması çok başarılı. Kasada alüminyum olduğu için sanırım biraz soğumada onunda faydası oluyor.
Hocam peki V25.1 komple MSI UEFI'sine mi sahip, yoksa Monster için özelleştirilmiş bir BIOS'a mı? Çünkü ben de bu modele kaymaya başladım artık -T7 V22.2 veya T7 V21.7 düşünüyordum, ve MSI versiyonu ile BIOS'u da aynı ise V25.1'in gerçekten tadından yiyemeyeceğim herhalde. 😂

Peki.

Dynamic Boost 2.0 sayesinde 138 Watt'a kadar kullandığını gördüm. İhtiyaç olduğunda hemen enerjiyi veriyor. ReSize BAR çok önemli bence. BIOS'ta istenenilecek her şey var, tam olması gerektiği gibi. Sıcaklık olarak otomatik fanda 72-75 üstüne Turbo fanda 65 derece üstüne ekran kartı çıkmıyor. Soğutması çok başarılı. Kasada alüminyum olduğu için sanırım biraz soğumada onunda faydası oluyor.

Peki CPU sıcaklığı kaclarda geziyor hocam oto fanda ve Turbo fanda diğer sorum bis ayarları Monster gibi mi MSI gibi mi?
Hocam peki v25.1 komple MSI UEFI'sine mi sahip, yoksa Monster için özelleştirilmiş bir BIOS'a mı? Çünkü ben de bu modele kaymaya başladım artık -t7 v22.2 veya T7 v21.7 düşünüyordum, ve MSI versiyonu ile BIOS'u da aynı ise v25.1'in gerçekten tadından yiyemeyeceğim herhalde. 😂

Bende T5 v21.6 ile T7 v25.1 arasında çok kalmıştım 25.1'i verdim ön sipariş ile hayirlisi bakalim :))

Hocam peki V25.1 komple MSI UEFI'sine mi sahip, yoksa Monster için özelleştirilmiş bir BIOS'a mı? Çünkü ben de bu modele kaymaya başladım artık -T7 V22.2 veya T7 V21.7 düşünüyordum, ve MSI versiyonu ile BIOS'u da aynı ise V25.1'in gerçekten tadından yiyemeyeceğim herhalde. 😂
MSI BIOS'unun UEFI siz hali var. Görsel eski bilindik mavi bios ama tüm özellikler var. Monster istese yapabilir UEFI ama maliyet olur bize yansır böyle tercih etmişler. Bende Clevo yapımı Abra Monster vardı hiç memnun değildim, bu yüzden almayı düşünmüyordum. MSI , Asus Rog, Alienware bu markalardan başka almam diyordum. Ama MSI GP76 hemde yarı fiyata görünce aklıma çok yattı ve aldım.MSI olsaydı teknik servis soru işareti olurdu. Monster'ın tekniği çok iyi.

Peki.

Peki CPU sıcaklığı kaclarda geziyor hocam oto fanda ve Turbo fanda diğer sorum bis ayarları Monster gibi mi MSI gibi mi?

Bende T5 v21.6 ile T7 v25.1 arasında çok kalmıştım 25.1'i verdim ön sipariş ile hayirlisi bakalim :))

İşlemciyi undervolt ile kullanıyorum. Hem daha serin hem daha performanslı oldu. %10 civarı performansı arttı. Cihaz ısınmıyor muadillerine göre zaten. Oyunda hele hiç. Turbo açmaya gerek görmüyorum. Anlık 90 dereceleri buluyor ama yeni işlemciler hem böyle. 45watt TDP li işlemci Turboda 75watt ile sorunsuz çalışıyor. Alienware, MSI GE ve Rog Strix G17 ler harici eline su dökebilecek bir model bana göre yok. Onların fiyatları 30 bin liranın üstünde. Ne eksik derseniz fan eğrilerini çizemiyorsunuz, Nahimic ses yok, subwoofer yok. MSI Dragon Center yükleyebiliyorsunuz ama sadece ekran renk ayarı yapılıyor.

MSI BIOS'unun UEFI'siz hali var. Görsel eski bilindik mavi BIOS ama tüm özellikler var. Monster istese yapabilir UEFI ama maliyet olur bize yansır böyle tercih etmişler. Bende Clevo yapımı Abra Monster vardı hiç memnun değildim, bu yüzden almayı düşünmüyordum. MSI, ASUS ROG, Alienware bu markalardan başka almam diyordum. Ama MSI GP76 hem de yarı fiyata görünce aklıma çok yattı ve aldım. MSI olsaydı teknik servis soru işareti olurdu. Monster'ın tekniği çok iyi.

İşlemciyi undervolt ile kullanıyorum. Hem daha serin hem daha performanslı oldu. %10 civarı performansı arttı. Cihaz ısınmıyor muadillerine göre zaten. Oyunda hele hiç. Turbo açmaya gerek görmüyorum. Anlık 90 dereceleri buluyor ama yeni işlemciler hem böyle. 45Watt TDP'li işlemci Turbo'da 75Watt ile sorunsuz çalışıyor. Alienware, MSI GE ve ROG STRIX G17'ler harici eline su dökebilecek bir model bana göre yok. Onların fiyatları 30 bin liranın üstünde. Ne eksik derseniz fan eğrilerini çizemiyorsunuz, Nahimic ses yok, subwoofer yok. MSI Dragon Center yükleyebiliyorsunuz ama sadece ekran renk ayarı yapılıyor.

Simdi format USB'si hazırlarken UEFI'siz mi sistem hazırlamam gerek UEFI yok dediniz sanirsam diğer soru undervoolt yapılmış haliyle mi 90 dereceleri buluyor CPU tam anlamadım eğer öyleyse çok değil mi T5 v21.6 oyun testlerinde CPU 85leri geçmiyordu çünkü genelde 75 80 derece arasında CPU ısı degeri hem de undervoolt yapılmadan.

Geri
Yukarı