Monster T5 v21.6 vs T7 v25.1

Hocam MUX açıkken dahili ekran karti devre dışı kalıp NVIDIA aktif olmuyor mu bu durumda tarayacida gezerken de sistem bostaykende film izlerkende oyun oynarkende sürekli GPU çalışmayacak mi sonucta MUX açık Intel devre dışı kalıyor kontrol merkezinden baktığımız zaman GPU kullanımının sürekli olduğunu görüyoruz hocam bende denemiştim baska markalarda dahili ekran kartının kullanım amacı zaten hafif işlemlerde iş görüp NVIDIA'nin gereksiz yere çalışmasını engellemek değil midir?
Hocam bahsettiğiniz işlemler için GPU akustik limitin bile altında çalışıyor. Bu düzeyde çalışan bir kart ile, MUX dahilide olan bir GPU arasında kullanım ömrü açısından 4-5 gün oynar herhalde. 😄
Bu kadar üzerine düşünüp laptop hakkında kafanızı karıştırabilecek bir referans konu değil MUX. Velhasıl cihazın MUX ayarının harici kartta kalmasının size bir zararı bulunmayacaktır. 👍

Hocam bahsettiğiniz işlemler için GPU akustik limitin bile altında çalışıyor. Bu düzeyde çalışan bir kart ile, MUX dahilide olan bir GPU arasında kullanım ömrü açısından 4-5 gün oynar herhalde. 😄
Bu kadar üzerine düşünüp laptop hakkında kafanızı karıştırabilecek bir referans konu değil MUX. Velhasıl cihazın MUX ayarının harici kartta kalmasının size bir zararı bulunmayacaktır. 👍

Peki hocam MUX açıkken bilgisayarın bostayken fan sesi artıyor mu ben genelde YouTube üzerinden ders çalışacağım da arada oyun vs.

Peki hocam MUX açıkken bilgisayarın bostayken fan sesi artıyor mu?
Hocam MUX ile hiçbir şeyi bağdaştırmayın. Bu size sadece performans artışı sağlar GPU bazında, bu kadar. Normalde nasıl boştayken ses duymuyorsanız, aynı şekilde yine duymayacaksınız.
Ben genelde YouTube üzerinden ders çalışacağım da arada oyun vs.
Yine normalde nasıl oyun oynarken fan hızının artması ve doğal sebebi olarak ses çıkması gerekiyor, aynı şekilde yine duyacaksınız. Değişen bir şey olmayacaktır.

Hocam MUX ile hiçbir şeyi bağdaştırmayın. Bu size sadece performans artışı sağlar GPU bazında, bu kadar. Normalde nasıl boştayken ses duymuyorsanız, aynı şekilde yine duymayacaksınız.

Yine normalde nasıl oyun oynarken fan hızının artması ve doğal sebebi olarak ses çıkması gerekiyor, aynı şekilde yine duyacaksınız. Değişen bir şey olmayacaktır.

Teşekkür ederim hocam cevabınız için.

Dahili ekran kartı çok kolay kapatılıp açılabiliyor. Bu sayede eğer pilde kullanacaksam dahili ekran kartını açıyorum. Geçtiğimiz günlerde 2 saatlik 2 tane film izledim üstüne internette gezdim sonra dizi izledim. Pili 6 saat civarında gitti. Eğer RTX3060 pilde kalırsanız tabiki de pili çabuk biter. Pildeyken harici kart çalıştırmanın hiçbir anlamı yok.

Dolar olmuş 9.45 TL 15 bin liralık cihazla 20-30bin liralık cihazları karşılaştırmamak lazım. Bende GP76, GE76 , ROG Strix 17 kullanmak isterim. Fiyat performans bakımından şu anda rakibi yok.

Kesinlikle Monster fan boyu değilim hatta daha önce aldım almayacam lanet olsun demiştim. MSI a güvenip aldım.
Hocam bende v25.1 aldım bekliyorum elime ulaşmasını ama size dahili ekran kartını nasıl çok kolayı açıp kapattığınızı sormak istiyorum çünkü bu cihazın yazılım desteği yok biostan mux switchi açmadıkça olmuyor diye biliyorum.

Bilinçli bir alışveriş tavsiyesi vermeniz için elmayla elmayı kıyaslamanız lazım masaüstü ile laptop kafası çok başka kafalar hiçbir koşul ve şartta ne performans ne de mobilite anlamında kıyaslanacak kategoriler değil hocam yanlış yönlendirme olur laptop kararı veren birisine laptoplar arasında mobilite anlamında bu cihazın eksisi var diyebilirsiniz ancak o zamanda bende size şu soruyu sorarım herkesin övdüğü cihaz ile ilgili olarak 130W Max-P olup 3 kg altında olan soğutması olan bir cihaz var mı varsa fiyat skalası nedir? Bu sorunun karşılığında mantıklı bir ürün ve cihaz söylerseniz bilinçlenip o ürüne yönlenebilirim cihaz arayan bir kullanıcı olarak. Hem Ultra performans olsun hem Ultra hafif olsun hem serin cihaz olsun öyle bir dünya yok maalesef keşke olsa ama hiçbir şekilde taşınamayacak olan bir masaüstü ve asla onun performansına kafa kafaya gelmeyecek olan laptop mantığını ilişkilendirmeniz bilinçli bir yönlendirme olmuyor bu arada T7 v25.1 kullanıcısıyım ve ilk Monster cihazım bundan önce sıkı bir ROG kullanıcısıyım yıllardır fanboy falan değilim bunu da belirtmek isterim.

Hocam cihaz geldiginde bana FreeDOS olacak gelecek sürücü yükleme olayini nasıl yapmalıyım USB'den mi kurmalıyım Monster'in sayfasından mi indirip kurmaliyim yoksa önce Windows Update yapıp mi driverlari kurmaliyim sorunsuz bir kurulum için ne yapma mi önerir siniz.

Kişiden kişiye değişir, sürücü kurmayı biliyorsanız tamam. İlk başlarda mı sıkıntı varmış orasını bilmiyorum 3-4 gün önce bir konu gördüm ses sürücüsü kurulmuyor diye.

Ses yazılımının Microsoft Store'dan indirilmesi gerekiyor sorun o.

Hocam bende v25.1 aldım bekliyorum elime ulaşmasını ama size dahili ekran kartını nasıl çok kolayı açıp kapattığınızı sormak istiyorum çünkü bu cihazın yazılım desteği yok BIOS'tan MUX Switch'i açmadıkça olmuyor diye biliyorum.

Nette dolaşacağım, film izleyeceğim ya da pilde kullanacağım zaman bilgisayarı açarken delete basılı tutuyorum BIOS'a girdim. Sağ Shift+ sağ CTRL +sol alt+F2 seçeneklerden ms-hybrid F10 ve yes. Bu kadar 5 saniyemi almıyor.

Nette dolaşacağım, film izleyeceğim ya da pilde kullanacağım zaman bilgisayarı açarken delete basılı tutuyorum BIOS'a girdim. Sağ Shift+ sağ CTRL +sol alt+F2 seçeneklerden ms-hybrid F10 ve yes. Bu kadar 5 saniyemi almıyor.
Anladım biostan yapıyorsunuz siz de. Bu işlemi biliyorum ben sadece çok kolay deyince farklı bir işlem mi yapıyorsunuz diye merak ettim

Geri
Yukarı