Çözüldü Monster T7 V25.1 Laptop Pildeyken Video Donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

joulneyder

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, Monster T7 V25.1 model laptop kullanıyorum. Bu modelde ekran kartı RTX 3060 ve işlemci i7-11800H. Farklı sorunlar yüzünden cihazım 2 kez sıfır ürünle değiştirildi fakat bu sefer de cihaz adaptöre takılı değilken Netflix ve YouTube gibi uygulamalarda video izlerken bazen 30 saniye aralıklarla bazen1.30 dakika aralıklarla yaklaşık yarım saniyelik donmalar yaşıyorum sanki daha çok atlama gibi çok kısa kesintiler. Elbette cihaz pildeyken yüksek performans beklemiyorum çünkü adaptöre takılı değilken entegre grafik kartının kullanıldığını biliyorum fakat video izlemek gibi basit bir işlemde bunu yapmasını sorun olarak gördüm. Dediğim gibi önceki iki üründe böyle bir sorun yoktu. Sizce sorunun kaynağı ne olabilir? Cihaz adaptöre bağlıyken herhangi bir sorun yok.
Çözmek için denediklerim:
1. Pil güç modu ile ilgili tüm seçenekleri denedim.
2.NVIDIA Denetim Masası'ndan NVIDIA işlemcisini kullanmayı ayarladım hatta Google Chrome için özellikler programlar kısmından da ayarladım. Yine 3D ayarlar kısmında güç durumunda maksimum performansı ayarladım.
3.Intel grafik kontrol merkezinden güç tasarrufuyla ilgili her şeyi kapatıp maksimum performans seçtim.
4.Windows grafik ayarları kısmından donanım hızlandırmalı GPU zamanlamasını aktif ettim.
5.Intel grafik kartı driverini tekrar yükleyip aygıt yöneticisinden güncelliğini kontrol ettim.
6.Windows Home orijinal kullanıyorum ve tamamen güncel.
Bu yöntemlerin hiçbiri sorunumu çözmedi hala adaptör takılı değilken video izlerken kesilmeler yaşıyorum anlık.

Çözüm
Sorun çözüldü. NVIDIA denetim masasında 3D ayarlada her zaman yüksek performanslı NVIDIA işlemcisini kullan seçeneğini otomatik seç ile değiştirdim. Cihaz pildeyken Intel'in grafik kartını kullanıdığından bilgisayar önceki ayar darboğaza sebep oluyormuş.
Buna nasıl bakabilirim takılmalar çok anlık eğer sıcaklık olarak soruyorsanız ilkemci 40-45 derece ekran kartı 45-52 derece arası
Takılma anında içlemci ve ekran kartı %100 yükte ise birşeyler araya giriyor olabilir ama sıcaklık yüksek değil muhtemelen onunla alakalı değil. Aynı Laptoptan bende de var çünkü.

Sorun çözüldü. NVIDIA denetim masasında 3D ayarlada her zaman yüksek performanslı NVIDIA işlemcisini kullan seçeneğini otomatik seç ile değiştirdim. Cihaz pildeyken Intel'in grafik kartını kullanıdığından bilgisayar önceki ayar darboğaza sebep oluyormuş.

Çözüm

Geri
Yukarı