Monster Teknik Servisinin Anakarta Verdiği Hasar

Yer
Hatay/Antakya
Cihazımı daha önce Flex kablolarına serviste zarar verdikleri için tekrar servise yollamıştım. Ücretsiz yapacaklarını söylediler cihazı yolladım. Laptop 16.07.2022'de elime ulaştı fakat geldiğinde laptopun içinde bir ses geliyordu sallanan bir şey vardı. Arka kapağını açtım içinde sallanan şey cihazın chipseti! Teknik servis cihazın chipsetini sökmüş ve direkt cihazın içine atmış üstelik cihazın pili de takılı böyle bir rezillik olamaz.

En büyük rezilliğe geliyorum: Cihazın chipset'inin oturacağı anakart üzerindeki bacaklardan 2 tanesini koparmışlar. Ben cihazı başka daha tecrübeli bir serviste tamir ettirecektim. Cihaz bu şekilde artık tamir edilemez bir durumda. Hangi akla hizmet cihazın chipset'ini söküp direkt içine atıp, bataryasının fişini taktınız. Sizin hiç başkasının malına, emanetine saygınız yok mu? Teknik servise güvenip cihaz yolluyorum, ilkinde Flex kabloları yırtık geliyor. İkincisinde chipset sökülü bir şekilde geliyor. Ben bu anakartı tamir ettirecektim ama artık tamir edilebilecek durumda değil. Anakart üzerinde chipsetin oturacağı 2 bacak kopmuş. Kim bilir başa ne işlemler yapıldı. Monster gibi bir markaya yakışmadı gerçekten.

WhatsApp Image 2022-07-16 at 17.48.30.jpeg
WIN_20220716_18_01_37_Pro (2).jpg
WIN_20220716_18_01_33_Pro (2).jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Cihazımı daha önce Flex kablolarına serviste zarar verdikleri için tekrar servise yollamıştım. Ücretsiz yapacaklarını söylediler cihazı yolladım. Laptop 16.07.2022'de elime ulaştı fakat geldiğinde laptopun içinde bir ses geliyordu sallanan bir şey vardı. Arka kapağını açtım içinde sallanan şey cihazın chipseti! Teknik servis cihazın chipsetini sökmüş ve direkt cihazın içine atmış üstelik cihazın pili de takılı böyle bir rezillik olamaz.

En büyük rezilliğe geliyorum: Cihazın chipset'inin oturacağı anakart üzerindeki bacaklardan 2 tanesini koparmışlar. Ben cihazı başka daha tecrübeli bir serviste tamir ettirecektim. Cihaz bu şekilde artık tamir edilemez bir durumda. Hangi akla hizmet cihazın Chipset'ini söküp direkt içine atıp, bataryasının fişini taktınız. Sizin hiç başkasının malına, emanetine saygınız yok mu? Teknik servise güvenip cihaz yolluyorum, ilkinde Flex kabloları yırtık geliyor. İkincisinde chipset sökülü bir şekilde geliyor. Ben bu anakartı tamir ettirecektim ama artık tamir edilebilecek durumda değil. Anakart üzerinde chipsetin oturacağı 2 bacak kopmuş. Kim bilir başa ne işlemler yapıldı. Monster gibi bir markaya yakışmadı gerçekten.

Eki Görüntüle 1453083Eki Görüntüle 1453081Eki Görüntüle 1453082

Geri gönder hocam mümkünse elden götür.
Ve senin yanında kasayı açıp kontrol etmelerini söyle.
Monster Türk malı exa mı neydi oraya bu resimleri yolla.

Hocam servisler bilgisayarın vida yerine bir etiket yapıştırır bu etiketi sökerseniz garanti kapsamı dışında kalır. Böyle bir etiket mevcut muydu?
Monster servisi etiketleri söküyor benimkini de sökmüşlerdi.
Edit: Vida etiketiymiş. Ben seri numarası etiketi sandım kusura bakmayın. Vida etiketleri yoktur. PC'yi sökmek garanti dışı bırakmıyor diyorlar.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı