Monster Tulpar 21.9.1 alınır mı?

Bütçe
45000

MasterUser

Zeptopat
Daha fazla  
Tulpar 20.2 kullanıyorum uzun süredir. 21.9.1'ye yükseltmek istiyorum, özellikle Thunderbolt 4 için. Malzeme kalitesi biraz dandik olsa da şu ana kadar memnun kaldım.
Biraz araştırdığımda herkes Monster yerine MSI gibi markaları öneriyor.
Diğer markaların ekran kalitesinin bir tık daha iyi olması dışında aklıma başka bir artısı gelmiyor.
Kıyasladığımda Tulpar'la aynı özellikteki (17.3inch, Thunderbolt, RTX3070) başka bir bilgisayar +20.000 TL daha pahalı.
Örnek: https://www.hepsiburada.com/msi-cro...3-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBCV00002BP752

Bu 20.000 TL'yi neye veriyorum, veya neye vermiyorum daha doğrusu?

Windows 10 lisansı ve daha kaliteli ekran ve biraz daha iyi malzeme kalitesi dışında önemli bir fark yok gibi geliyor, bunlar benim için kabul edilebilir. Ama herkes Monster dışı markalar önerdiği için sormak istedim, atladığım bir şey var mı?

İnsanlar aslında Monster'e değil de daha çok Clevo kasa Monster modellerine ön yargılı ve önermiyorlar ki haklılar. Tulpar'lar Togfang kasa olduğu için çok daha sağlamlar ve Tulpar modelleri inanılmaz tuttu yoğun da bir talep var. Çok paranız varsa MSI ASUS gibi markalar tabii ki her yönden kalitesini belli ediyor fakat fiyat performans olarak Monster işinizi her türlü görüyor. Bütçe 30-35BİN TL'yi aştığı zaman Monster almak ne kadar mantıklı bilmiyorum. Ama ben olsam gidip de MSI diye bir laptopa 65k Para vermem açıkçası.

Yeni konular

Geri
Yukarı