Monster Tulpar T5 V17.1 Düşük FPS Sorunu

Sistemde 8 GB RAM olduğu için, daha fazlasını göremezsin zaten. Oyun harici bir RAM kullanımı da söz konusu. 16 GB RAM bulunan sistemlerde 9-10 GB RAM kullanımı olması, 8 GB sistemlerde yetersiz RAM yüzünden anlık takılmalar, FPS düşüşleri yaşanabileceği anlamına geliyor. Bunun dışında dizüstü bilgisayarlarda ısınan ekran kartından ziyade işlemci oluyor.

Aşağıda paylaştığım videoyu izlersen demek istediğimi daha iyi anlarsın. Yeterli RAM olduğu zaman RAM kullanım miktarını, ekran kartı kullanım oranının değişimini ve FPS'e etkisini görebilirsin. Özellikle Far Cry 5'te çok belirgin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Teşekkür ederim.

Ram aldınız mı denediniz mi acaba ?

Hayır almadım, PC yi monster servisine götürdüm Kadıköy'deki. 3 gün kadar orada kaldı, bir kaç stres testi falan yapmışlar , bir problem yokmuş öyle dediler ancak servisten döndükten sonra herhangi bir problem yaşamadım şimdiye kadar. Şu aralar apex legends oynuyorum, 4-5 saatlik süre içinde hiç fps drop yaşamıyorum ama pubg vs gibi oyunları 4-5 saatlik süreyle daha hiç denemedim. Onlarda durum ne olur bilmiyorum. Denersem yazarım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı