Monster Tulpar T5 V17.1 Düşük FPS Sorunu

Aynı modelden bende de var aynı sorunu yaşıyorum. MSI afterburner ile işlemci ve GPU kullanımlarına baktığımda ekran kartı ve işlemcının tam anlamıyla kullanılmadığını görüyorum. Ultrada iken de low ayarlarda iken de aynı FPS değerlerini görüyorum. Ffakat ayarları ultraya aldığımda CPU ve GPU kullanımı doğal olarak yükseliyor. Ayarları düşüğe cektiğimde ise FPS neden aynı kalıyor olabilir ?
Ekran Görüntüsü (6)-min.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, mesela GTX 650 kullanan ve Core İ5'in 2. neslini kullanan arkadaşımdan CS:GO'da daha az FPS alıyorum. CS:GO cok fazla ekran kartını kullanmıyor belki ama işlemcim bile yüzde 40 50 dolaylarında çalısıyor. Sadece buna anlam verebilmiş değilim.

evet mesela gtx 650 kullanan ve İ5'in 2. neslini kullanan arkadaşımdan cs go da daha az fps alıyorum cs go cok fazla ekran kartını kullanmıyor belki ama işlemcim bile yuzde 40 50 dolaylarında çalısıyor sadece buna anlam verebılmiş değilim

CS:GO'yu çok fazla takmayınız bu oyun çok iyi sistemlerde düşük FPS veren saçma bir oyun ce nedeni hakkında hiçbir fikrim yok. Forumda bu konudan çok bulabilirsiniz.

Nvidia denetim masasından oyunu seç ve güç ayarlarını maksimum performansı tercih seçeneğini seçip dene.
Arkadaşın söylediği gibi benimde aynı sorun var bütün ayarları uyguladım araştırmadığım yer kalmadı yanlız aynı sorunu tekrar yaşıyorum hiç bir çözümü yok
Aynı modelden bende de var aynı sorunu yaşıyorum. MSI afterburner ile işlemci ve GPU kullanımlarına baktığımda ekran kartı ve işlemcının tam anlamıyla kullanılmadığını görüyorum. Ultrada iken de low ayarlarda iken de aynı FPS değerlerini görüyorum. Ffakat ayarları ultraya aldığımda CPU ve GPU kullanımı doğal olarak yükseliyor. Ayarları düşüğe cektiğimde ise FPS neden aynı kalıyor olabilir ?
Eki Görüntüle 363812
Aynı şekilde benimde öyle oluyor, FPS hiç bir şekilde farklılık göstermiyor.

Arkadaşın söylediği gibi benimde aynı sorun var bütün ayarları uyguladım araştırmadığım yer kalmadı yanlız aynı sorunu tekrar yaşıyorum hiç bir çözümü yok

Aynı şekilde benimde öyle oluyor, FPS hiç bir şekilde farklılık göstermiyor.
Noldu bi çözüm bulabildiniz mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı