Monster Tulpar T7 25.1 anlık sıcaklık artışı

Osmannn06

Femtopat
Daha fazla  
Laptop boştayken laptop gayet stail çalışırken Bannerlord 2 gibi bir oyunda uzun süre oynarken ortalama sıcaklık çok yükselmese de laptop anlık olarak 100 dereceyi görüyor sorun nedir sizce?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-12-27 at 23.47.11.jpeg
    WhatsApp Image 2021-12-27 at 23.47.11.jpeg
    158,3 KB · Görüntüleme: 123
Son düzenleyen: Moderatör:
Laptop boştayken laptop gayet stail çalışırken Bannerlord 2 gibi bir oyunda uzun süre oynarken ortalama sıcaklık çok yükselmese de laptop anlık olarak 100 dereceyi görüyor sorun nedir sizce?
Feature Manager yüksek performans modunda mı?

Ne aralıklarla oluyor? Büyük ihtimalle yüklemesi çok olan (açık alan oyunlarda şehir tarzı yerler vs.) bir yere girdiğinizde topluca indiriyor grafikleri ve o anda işlemci ekstra güç çekiyor. Başka oyunlarda da olabilir bir durum bu. Isınma da buna bağlı artmıştır herhalde. Sıkıntı yapmayın endişeye gerek yok.

@Taha Kerem evet yüksek performans modunda
@ahmetgirgin hocam normalde laptop çok serin çalışıyor zaten bazı oyunlarda bunu yapıyor anlamadım @Görkem Say mesela valorant ta max 80 derece görüyor ac odysey de 95 derece görüyor ama dediğim gibi anlık sıcaklıklar ortalama valoda 65 70 ac odysey de 80 küsür falan oluyor.

@Taha Kerem evet yüksek performans modunda
@ahmetgirgin hocam normalde laptop çok serin çalışıyor zaten bazı oyunlarda bunu yapıyor anlamadım @Görkem Say mesela valorant ta max 80 derece görüyor ac odysey de 95 derece görüyor ama dediğim gibi anlık sıcaklıklar ortalama valoda 65 70 ac odysey de 80 küsür falan oluyor.
O zaman dediğim gibidir büyük ihtimalle. O bazı oyunlarda yüklemeler yüzünden oluyordur Valorant zorlamıyordur zaten sizin sistemi.

arkadaşlar laptop 100 derece görmesi nedeniyle servise gönderdim ne yaptılar bilmiyorum ama laptop buz oldu en ağır şekilde zorlamama rağmen 95 derecenin üstünü görmedim

Arkadaşlar laptop 100 derece görmesi nedeniyle servise gönderdim ne yaptılar bilmiyorum ama laptop buz oldu en ağır şekilde zorlamama rağmen 95 derecenin üstünü görmedim.

Hocam performans testlerini yaptınız mı aynı şekildemi döndü.
Undervolt yapmış olabilirler ondan merak ettim yada fanlar daha gürültülü çalışıyomu?

Hocam laptopu verdim yarım saat sonra gel al dediler kağıtta sadece testler yapıldı laptopu performans modunda kullanın yazıyodu sövmüştüm hatta eve geldim baktım alt kapat bi kere sökülmüş gibiydi vidalarda iz vardı emin değilim undervoltdanda şüpheleniyorum ama ne yaptılarsa kronik olabilir anında işlem yapıp verdiler sanırım bu yüzden bilgilendirmek istedim @BeastHunter

Yeni konular

Geri
Yukarı