Monster Tulpar T7 25.1 laptopta sıcaklıklar düşmüyor

• Konuyu başlatan m3c
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 30
  • Görüntüleme 1B
Yok hocam cihazı ilk aldığımda gpu 70 dereceyi bile geçmiyordu. Ah o eski günler
😲
Hocam benim cihaz hep 80 derecenin üstünde. Hep derken oyun oynarken yani, CPU 80-84 arasında, GPU zaten 87 ye sabitliyor kendini.
Ben bunu normal sanıyordum ama cihazımda bir sorun mu vardır ? Bakım yaptırmayalı 7-8 ay olmuştur sadece bundan kaynaklı değildir herhalde. Donanımsal bir sorun olma ihtimali var mı acaba..

Zaten yakın zaman da bakıma gönderecektim. Sadece ısınıyor diye bilgi versem kaale alıp ilgilenirler mi ? Baştan savma bişeyler yapıp sorunu çözmeden göndermelerini istemiyorum.

😲
Hocam benim cihaz hep 80 derecenin üstünde. Hep derken oyun oynarken yani, CPU 80-84 arasında, GPU zaten 87 ye sabitliyor kendini.
Ben bunu normal sanıyordum ama cihazımda bir sorun mu vardır ? Bakım yaptırmayalı 7-8 ay olmuştur sadece bundan kaynaklı değildir herhalde. Donanımsal bir sorun olma ihtimali var mı acaba..

Zaten yakın zaman da bakıma gönderecektim. Sadece ısınıyor diye bilgi versem kaale alıp ilgilenirler mi ? Baştan savma bişeyler yapıp sorunu çözmeden göndermelerini istemiyorum.
Hocam araştırdığım kadarıyla cihaza bir zararı yok fakat bileşenler daha çok ısınmamak için performanslarını kısıyorlar. Geçen servise götürdüğümde sıcaklıklar baya düşmüştü. Not olarak cihazın ısındığını ve performans kaybının yaşandığını belirttim

Hocam araştırdığım kadarıyla cihaza bir zararı yok fakat bileşenler daha çok ısınmamak için performanslarını kısıyorlar. Geçen servise götürdüğümde sıcaklıklar baya düşmüştü. Not olarak cihazın ısındığını ve performans kaybının yaşandığını belirttim
Anladım hocam.
Serviste kullandıkları macun kaliteli birşey mi yoksa macunu kendim alıp cihazla birlikte ben mi göndereyim ?

😲
Hocam benim cihaz hep 80 derecenin üstünde. Hep derken oyun oynarken yani, CPU 80-84 arasında, GPU zaten 87'ye sabitliyor kendini.
Ben bunu normal sanıyordum ama cihazımda bir sorun mu vardır? Bakım yaptırmayalı 7-8 ay olmuştur sadece bundan kaynaklı değildir herhalde. Donanımsal bir sorun olma ihtimali var mı acaba?

Zaten yakın zaman da bakıma gönderecektim. Sadece ısınıyor diye bilgi versem kaale alıp ilgilenirler mi? Baştan savma bir şeyler yapıp sorunu çözmeden göndermelerini istemiyorum.

87 GPU için limit sıcaklık, gpun limitinde çalışıyor denebilir yani. TT yapmıyorsa gene de fazla umursamana gerek yok.

Sıcaklıktan dolayı değişim vermeyeceklerdir, servislerin klasik sözü olan “Sıcaklıklar normal“ ile karşı karşıya kalırsın muhtemelen. Eğer thermal throttle yediğinden eminsen macununu kendin kaliteli bir macun ile yenile.

Sıcaklıktan dolayı değişim vermeyeceklerdir, servislerin klasik sözü olan “Sıcaklıklar normal“ ile karşı karşıya kalırsın muhtemelen. Eğer thermal throttle yediğinden eminsen macununu kendin kaliteli bir macun ile yenile.
Benim 87 derece olan cihazı 69 derecelere indirmişlerdi. Gerçekten ilgileniyorlar hakkını vermek lazım.

Geri
Yukarı