Monster Tulpar T7 serilerinde ısınma sorunu var mı?

Bence Abra dediğin de alınır soğutucuyla birlikte sıkıntı olmaz bir de thermal grizzly macun sürülürse ama diğerinde şimdi fark ettim 3.nesil cooling System koymuşlar yani daha fazla bakır boru var bence o kesin alınır.

Hocam soğutmada sorun yok, sorun laptopun kasası. Rehberini okuduysanız yazmıştım. Uzun ömürlü değil, sorun çıkarma ihtimali yüksek. Anakart sorunları çok fazla. Çok düzgün kullansanız bile ekranın çerçevesi çıkabilir. Evet bunların hepsi Abra'larda yaşandı yaşanıyor. O yüzden uzak durulmalı.

89 derece çok bi ısınma sorunu değil. İntel işlemciler için ısınma sorunu 90 dereceden sonra başlar.
Isınmaması için yapılabilecek tonla şey var. Driverları güncellemek optimusu devre dışı bırakmak soğutucu kullanmak eğer aldığınız günden aylar geçtiyse macun fan temizliği vesaire vesaire.

Driverları kontrol edin oyunun orjinal olup olmadığını bilmiyorum ama orjinali tavsiye ederim Geforce Experience kullanın windows updatelerini yapın hala sıcaklıklar 89larda ve 90 lara çıkıyorsa soğutucu alın. Bütün laptoplar soğutucuyla kullanılmalıdır aslında zaten. Tabi işe falan götürülüyorsa gaming laptop baştan yanlış tercihtir. Evde kullanıyorsanız soğutucu alın. O kadar para verip 50-300 tl arası değişen bir aleti esirgemeyin. Ben 10 yıllık Laptop kullanıcısıyım 10 yıl önceden beri soğutucuyla kullanırım.
Oyunlarım orjinal, windows orjinal, bütün driverlarım güncel ve sogutucu da mevcut yani bütün her şeyi eksiksiz olmasına rağmen bu sıcaklıklar normal gelmedi

Oyunlarım orjinal, windows orjinal, bütün driverlarım güncel ve sogutucu da mevcut yani bütün her şeyi eksiksiz olmasına rağmen bu sıcaklıklar normal gelmedi
Sıkıntı etmeyin sıcaklıklarda sorun yok soğutucu alın ya da turboyu açın. Beni tek düşündüren şey %100 işlemci kullanımı oldu. Görev yöneticisinden en çok hangi program işlemciyi kullanıyor bakabilir misiniz?

Şimdi 85 dereceye kadar normaldir bilgisayarınızın sağlığına etki etmez. Bunun üstüne çıkarsa hafif etki etmeye başlar. Bana msi afterburnerdan ssler atar mısınız? Bir de BIOStan optimusu devre dışı bırakın yani dGpu seçin ki intel graphicsi de kullanmasın.

İşlemcinin %100 olması ilginç geldi...
Şimdi 85 dereceye kadar normaldir bilgisayarınızın sağlığına etki etmez. Bunun üstüne çıkarsa hafif etki etmeye başlar. Bana msi afterburnerdan ssler atar mısınız? Bir de BIOStan optimusu devre dışı bırakın yani dGpu seçin ki intel graphicsi de kullanmasın.

İşlemcinin %100 olması ilginç geldi...
Dostum arka arkaya 2 maç oynadım ve 97 dereceyi gördüm yanıyordum ciddi ciddi 😅
0D39DE18-73A4-461F-986F-3661AD03FCAA.jpeg

Oyunlarım orijinal, Windows orijinal, bütün driverlarım güncel ve sogutucu da mevcut yani bütün her şeyi eksiksiz olmasına rağmen bu sıcaklıklar normal gelmedi.

Sıcaklıkların normal değil. İşlemci kullanımının %100 olması da normal değil. Bir virüs testi yap bilgisayarına. İnternetten virüs yemiş olabilirsin.

Allah Allah hocam servise gönderin bence, bir sorun var.
hocam mangal için sucuk getireyim mi?
Servis sıcaklık değerleri normal diyip gönderiyor geri... Yemin ediyorum sucuk meselesine ramak kaldı kafayı sıyırdıgım an sucukları kap gel 😅
Sıcaklıkların normal değil. İşlemci kullanımının %100 olması da normal değil. Bir virüs testi yap bilgisayarına. İnternetten virüs yemiş olabilirsin.
Yok dostum virüs falan yok

Yeni konular

Geri
Yukarı