Monster Tulpar T7 v16.1.2 Ani Donma ve FPS Düşüşleri

Musa B.

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Merhabalar. Son bir iki haftadır birçok oyunda (ki PUBG, CS:GO, Brawlhalla...) FPS drop yaşıyorum. PUBG'de yerli yersiz oluyor fakat eğer biriyle kapışmaya girersem mutlaka oluyor. Oyun 2-3 saniyeliğine donuyor ve sonra tekrar kendine geliyor. Technopat üyesi olan neredeyse herkesin bildiği birçok ayar zaten yapılı şu an. Sürücülerin hepsi güncel. Yardımlarınızı bekliyorum.
Laptop özellikleri:
GTX 1060 6 GB (MaxQ değil)
8 GB 2666 MHz RAM
Intel UHD Graphics 630
i7-8750H

Son düzenleyen: Moderatör:
Isınma kaynaklı olabilir, sıcaklık değerlerini paylaşabilir misin?
Genelde ekran kartım 65-85 (iki gün önce 94´ü gördü) işlemcim ise oyun açıkken 95´in altını görmüyor. Boşta iken ekran kartı 56 işlemci ise 60 derece.

Termal macun ve fan temizliği ne zaman yapıldı? Yük altında işlemci voltajı nedir? Öğrenmek için Prime95 veya farklı bir stabilite testi yapabilirsin ve değerleri de HWMonitor üzerinden takip edebilirsin.

Kasa bakımı ve termal macun yenilemelerini yaptırın.
PUBG FPS düşme sorunu bellekten kaynaklanıyor. Güncel oyunlar için 8 GB bellek yetersiz kalıyor.
Anakart da yer varsa yanına aynı değerlerde bir 8 GB bellek takviyesi yapın.

Kasa bakımı ve termal macun yenilemelerini yaptırın.
PUBG FPS düşme sorunu bellekten kaynaklanıyor. Güncel oyunlar için 8 GB bellek yetersiz kalıyor.
Anakart da yer varsa yanına aynı değerlerde bir 8 GB bellek takviyesi yapın.

Arkadaşım bırakın artık ezbere konuşmayı. 8GB bellek bal gibi de yetiyor. Herkes kafayı 8GB RAM’e takmış durumda. Şu an için ve önümüzde 2 seneye kadar tek modül 8GB bellek yeter, yetecektir. Arkadaşımızın problemi bellek yetersizliğinden kaynaklı değil. Termal macun yenilemesi ve kasa içi toz temizliğinizi yapın. Windowsu temiz kurulum olarak yeniden kurun. Windows Update’den sonra güncel olmayan ve ya kurulmamış bir sürücü varsa güncel driverları manuel olarak tek tek yükleyin. Eğer sorun hala devam ediyor olursa şayet; MSI AfterBurner kullanarak oyun içi CPU - GPU - RAM kullanım ve sıcaklık değerlerinizi buraya atın. Yeniden yardımcı olmaya çalışalım. En son çare servise yollarsınız.

Arkadaşım bırakın artık ezbere konuşmayı. 8GB bellek bal gibi de yetiyor. Herkes kafayı 8GB RAM’e takmış durumda. Şu an için ve önümüzde 2 seneye kadar tek modül 8GB bellek yeter, yetecektir. Arkadaşımızın problemi bellek yetersizliğinden kaynaklı değil. Termal macun yenilemesi ve kasa içi toz temizliğinizi yapın. Windowsu temiz kurulum olarak yeniden kurun. Windows Update’den sonra güncel olmayan ve ya kurulmamış bir sürücü varsa güncel driverları manuel olarak tek tek yükleyin. Eğer sorun hala devam ediyor olursa şayet; MSI AfterBurner kullanarak oyun içi CPU - GPU - RAM kullanım ve sıcaklık değerlerinizi buraya atın. Yeniden yardımcı olmaya çalışalım. En son çare servise yollarsınız.
Bu arkadaşın sorunu RAM değil muhtemelen ama 8 GB RAM de artık yeterli değil. Bu kadar agresif konuşmanıza gerek yok. Ben GTA 5'te 10, PUBG'de 12 GB RAM kullanımlarına rahat rahat çıkıyorum. CS:GO bile 7 GB RAM kullanıyor neredeyse.

Bu arkadaşın sorunu RAM değil muhtemelen ama 8 GB RAM de artık yeterli değil. Bu kadar agresif konuşmanıza gerek yok. Ben GTA 5'te 10, PUBG'de 12 GB RAM kullanımlarına rahat rahat çıkıyorum. CS:GO bile 7 GB RAM kullanıyor neredeyse.
O kadar RAM kullanımı normal değil. Sisteminizde arkaplanda çalışan bir ve ya birçok gereksiz uygulama olduğuna işaret. Ben kendi sistemimde bizzat PUBG'de maksimum 6.5GB RAM kullanımı görüyorum. Kesinlikle değerleriniz normal değil.

O kadar RAM kullanımı normal değil. Sisteminizde arkaplanda çalışan bir ve ya birçok gereksiz uygulama olduğuna işaret. Ben kendi sistemimde bizzat PUBG'de maksimum 6.5GB RAM kullanımı görüyorum. Kesinlikle değerleriniz normal değil.
Sisteminizde kaç GB RAM var? Aksine sistemimde arka planda neredeyse hiçbir şey açık değil. Oynarken hepsini kapatırım. Sisteminizde 8 GB RAM varsa kullanımın 6.5 GB olması normal. Mevcut RAM'inize göre bazı bilgileri önbellek olarak görür Windows. Yavaş yavaş onları siler. PUBG oynarken görev yöneticisini açın, kullanılabilir kısmında yazan RAM miktarını önbelleğe alınmış kısmında yazan RAM'den çıkarın. Muhtemelen hiç boş RAM'inizin olmadığını göreceksiniz.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı