Monster Tulpar T7 V16.1 nasıldır?

Dostum monster ekibine az önce mesaj attım 1 saate falan geri dönüş yaparlar eğer konu ile alakalı bir şey yazarlar sa sana yazarım yazmazlarsa sana yazamam anlarsın zaten.
Mesai bitti onların bence dönmezler. Max Q da ama cidden etkili. Araştırdım ama Q olarak ibare belli oluyor mu yani herhalde Dell'in bunda var. DELL GAMING G317-FB75D256F162C i7-8750H İşlemci 16GB Ram 2TB Disk 256GBSSD GTX1060 6GB Ekran Kartı 17.3" FHD IPS UBUNTU Notebook | ITOPYA

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum ekran kartının Q özelliği mevcutmu durum ne dir?
Vallaha o konuda bilgim yok, önceki bikgisayarımda gt740 vardı performansı nasıl değişiklik gösterir bilmiyorum. Eğer prize takılı ise işlemciyle çalışıp üstün bir performans sergiliyor ha derseniz ki pilde nasıl sadece word veya alt sınıf laptop gibi kullanırsınız sebebi ise tam performans vermemesi. Tabi bu demek değil photoshop vs kullanamazsınız, oyun manasında alt düzey oluyor misal CS:GO'da 30 fps sabitleniyor ama adobe gibi programları gene rahat kullanabiliyorsunuz. Bana daha detaylı Q olayını nasıl anlarım yazarsanız memnuniyetle size yardımcı olmaya çalışırım sonuçta az buz bir miktar ücret ödemeyeceksiniz...

Aynı donanıma sahip 15.6 inç ekranlı model 1.000 TL daha ucuz.
• Dell Gaming G515 Intel Core i7 8750H 16GB 1TB + 256GB SSD Fiyatı
Tulpar T5 V17.1.1 15.6" Gaming Laptop | Monster Notebook
Aynı ekrana sahip olup daha hafif ve daha küçük olan model;
Tulpar T5 V18.1.1 15.6" Gaming Laptop | Monster Notebook
Kesinlikle 15.6 inç almayın, kesinlikle. Ben Monster'ın mağazasına gidip gördüm ve cidden 15.6 ile 17.3 arasında fark var. Alacak arkadaşımız büyük ihtimal oyun veya grafik için alıcak bundan dolayı ekran boyutu büyük önem taşıyor.

http://www.nvidia.com.tr/graphics-c...FjAOegQIBRAB&usg=AOvVaw0jqcfG82d5UAdXFZn-DX-a

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunları incelersen bilgi sahibi olursun.

Max-Q dizüstü bilgisayarlarda undervolting yapılmış GPU kullanılmasına sebep olur.
Max-Q undervolted GPU demek değildir, Max-Q gereği bu oluşur yani bir nevi sonuçtur.
Max-Q daha ince laptopları hedefler.
Nasıl yaptığını ilk linkten öğrenebilirsin.

GTX 1080 Ti içeren sistem de toplanır.
Haklısınız, peki o kasayı ve monitörü iş yerinize, tatile falan götürüp getirebilir misiniz rahatça? Laptop konularında, sistem toplama karşılaştırması yapılmamalı çünkü laptop alanlar taşınabilirliği için alıyor. Yanlış anlamayın, sadece bu tarz konularda "şöyle sistem toplanır" gibi ifadeler alıcının kafasını karıştırıyor, daha 1 hafta önce laptop aldım ve konu açtığımda sistem toplanır yazısı yazanlar oldu, sırf bundan dolayı 1-2 hafta gibi süre düşünmek zorunda ve arada kaldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Musa B. düşünmek kötü değildir.
Hem belki kararını değiştirirdin.
Bilgisayarı alacağın zaman taşımak istiyorsan laptop almalısın.

Ben arkadaş öyle dedi ben de dediği az kalır diye dedim.

Ben şahsen 15.6 inç alırdım. Epey daha hafif ve ucuzlar.

Ayrıca arkadaşa başka öneriler de sunmuş oldu.
İhtimalleri gözden geçirir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı