Monster Tulpar T7 v19.7 alınır mı?

Bütçe
Max 13k
yani bende baktım benimkine ama anlayamadım tam olarak demek istediğinizi
kusura bakmayın bende ilk defa böyle bir şeyle karşılaştım galiba kasanın altındaki plastiklerde sorun var diye sag alt kısımda boşluk vardı elimi koyunca sallanıyordu bir şekilde çözdüm onu zaten kasa sağlam olsunda plastikleri değiştiririm sagolun hocam
Bu arada birşey daha sormak istiyorum ona göre format veya iade yapacam ;
sizde şarjdan çıkarttıktan sonra kasma sorunu meydana geliyor mu ? Ben şarjdan çıkartınca chrome,dosya gezgininde bile kasmalar oluyor oyunda olsa anlarım o çok normalde chrome'da sayfalar arası geçişti yada video izlerken bile kasıyor

kusura bakmayın bende ilk defa böyle bir şeyle karşılaştım galiba kasanın altındaki plastiklerde sorun var diye sag alt kısımda boşluk vardı elimi koyunca sallanıyordu bir şekilde çözdüm onu zaten kasa sağlam olsunda plastikleri değiştiririm sagolun hocam
Bu arada birşey daha sormak istiyorum ona göre format veya iade yapacam ;
sizde şarjdan çıkarttıktan sonra kasma sorunu meydana geliyor mu ? Ben şarjdan çıkartınca chrome,dosya gezgininde bile kasmalar oluyor oyunda olsa anlarım o çok normalde chrome'da sayfalar arası geçişti yada video izlerken bile kasıyor
Sağ alttan şarj sembolüne sağ tıklayıp Mobility Centerdan otomatik olarak güç tasarrufu moduna geçtiğini görüceksiniz onun içinde güç seçeneklerinden gelişmiş güç ayarlarınızı kendinize göre ayarlayın pildeyken nasıl bil performans ve pil süresi istediğinize göre. büyük ihtimal işlemci ve ekran kartını minimum'a çekiyor pil'e geçince.

Sağ alttan şarj sembolüne sağ tıklayıp Mobility Center'dan otomatik olarak güç tasarrufu moduna geçtiğini görüceksiniz onun içinde güç seçeneklerinden gelişmiş güç ayarlarınızı kendinize göre ayarlayın pildeyken nasıl bil performans ve pil süresi istediğinize göre. Büyük ihtimal işlemci ve ekran kartını Minimum'a çekiyor Pil'e geçince.

Hocam teknik servis uzaktan bağlanıp NVIDIA'da denetim masasında yüksek performanslı NVIDIA'ya ayarladı, güç seçeneklerini ise yüksek performansa aldı.
Bana çok saçma geldi bu işlemler şaej süresini kısaltacak, ben direk dgpuyu açtım. Siz hangi ayarlarda kullanıyorsunuz?

Memnun musunuz bu arada ben 3 gündür kullanıyorum performans olarak memnunum (şu pilde kasma dışında onu dgpuya alınca geçti) ses kalitesi olarak memnunum, soğutma olarak da memnunum ancak fan sesi çok fazla kafa ütülüyor. Ve şarj süresi 1-1, 5 saat çok kısa geldi.

Hocam teknik servis uzaktan bağlanıp NVIDIA'da denetim masasında yüksek performanslı NVIDIA'ya ayarladı, güç seçeneklerini ise yüksek performansa aldı.
Bana çok saçma geldi bu işlemler şaej süresini kısaltacak, ben direk dgpuyu açtım. Siz hangi ayarlarda kullanıyorsunuz?

Memnun musunuz bu arada ben 3 gündür kullanıyorum performans olarak memnunum (şu pilde kasma dışında onu dgpuya alınca geçti) ses kalitesi olarak memnunum, soğutma olarak da memnunum ancak fan sesi çok fazla kafa ütülüyor. Ve şarj süresi 1-1, 5 saat çok kısa geldi.
Hocam dGPU ile bataryadan LoL oynarken çok kasıyor 20 ile 150 fps arası gidip geliyor ama bataryada LoL oynarken iGPU yapınca 70 FPS ve stabil performansı var, drop girmiyor. Yaklaşık 2 el maç atabiliyorum 70-80 dk. civarı gidiyor pili.
Bataryayla oynayacaksanız iGPU yapmanızı tavsiye ederim.
Ama FPS oyunları oynayacaksanız mesela Valorant, aşırı fazla input lag yapıyor iGPU'yu önermem. Yaklaşık ortalama 30milisaniye oluyor görüntü işleme hızı. dGPU+prizde kombinasyonuyla gecikmesi 3,5 ila 4 ms oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı