Monster Tulpar T7 v19.7 mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 11

gratefulcrimson

Femtopat
Daha fazla  
Ekran kartı
GTX 1660TI
İşlemci
I7-9750H
Arkadaşlar merhaba, dün gece ve bugün bilgisayarımda 2 kere mavi ekran hatası aldım. Sorunu anlayamadım. Dün gece olan hatanın dump dosyası oluşmuş ama bugünkü oluşmamış. Hata neden kaynaklı yardımcı olabilir misiniz? Dump dosyasını WeTransfer'e yükledim. 091723-13437-01.dmp
Herkese teşekkür ederim.

Donanımsal bir sorun olduğunu söylüyor burada. İnşallah değildir.
DDU ile sürücünü kaldır, WHQL ibareli bir sürücü kur.
Ekran kartına OC falan yaptın mı? Ayarlarını kurcaladın mı?
Ekranında, saçma sapan renk değişimleri, çizgiler vs. absürt bir durum var mı?
Driver güncellemesi işe yaramazsa, DISM ve SFC yap.
Hata veren modülün ismi dxgmms2.sys

Donanımsal bir sorun olduğunu söylüyor burada. İnşallah değildir.
DDU ile sürücünü kaldır, WHQL ibareli bir sürücü kur.
Ekran kartına OC falan yaptın mı? Ayarlarını kurcaladın mı?
Ekranında, saçma sapan renk değişimleri, çizgiler vs. absürt bir durum var mı?
Driver güncellemesi işe yaramazsa, DISM ve SFC yap.
Hata veren modülün ismi dxgmms2.sys

Hocam çok teşekkür ederim. OC vs hiçbir şey yapmadım, hiçbir ayar kurcalamadım. Herhangi bir renk değişimi vs hiçbir şey olmuyor. Az önce sürücü güncellerken mavi ekran verdi hatta bios'a geçti bios'tan çıkamadım reset atınca çıktı. Umarım güncelleme sorunu çözer.

Hocam çok teşekkür ederim. OC vs hiçbir şey yapmadım, hiçbir ayar kurcalamadım. Herhangi bir renk değişimi vs hiçbir şey olmuyor. Az önce sürücü güncellerken mavi ekran verdi hatta BIOS'a geçti BIOS'tan çıkamadım reset atınca çıktı. Umarım güncelleme sorunu çözer.

Umarım bir test edin sonuca bakalım.

Hocam çok teşekkür ederim. OC vs hiçbir şey yapmadım, hiçbir ayar kurcalamadım. Herhangi bir renk değişimi vs hiçbir şey olmuyor. Az önce sürücü güncellerken mavi ekran verdi hatta bios'a geçti bios'tan çıkamadım reset atınca çıktı. Umarım güncelleme sorunu çözer.
Hocam merhaba, bende de benzer bir bilgisayar var Tulpar t7 v19.4
Aynı sorun bende de var. Önceleri nadir oluyordu hata ama son zamanlarda iyice arttı mavi ekran hatası verip biosa atıyor. Ne yaptıysam düzeltemedim. Umarım soruna çözüm bulursunuz ben de takipte kalıyorum.

VIDEO_SCHEDULER_INTERNAL_ERROR (119)
The video scheduler has detected that fatal violation has occurred. This resulted
in a condition that video scheduler can no longer progress. Any other values after
parameter 1 must be individually examined according to the subtype.

Hatası almışsın. 0x2 parametresi ile. Bunun tam açıklaması şu:

0x2Driver failed upon the submission of a command. (DRIVER_FAILED_SUBMIT_COMMAND)

Sürücü hatası olduğu gibi donanım hatası da olabilir. Öncelikle sürücüleri güncellemek lazım tabii ki.

İşlemcinin dahili grafik kartının sürücüsü 1 yıldan daha uzun süreli gözüküyor. Önce onu güncelle.

start end module name
fffff806`a1620000 fffff806`a404b000 igdkmd64 (deferred)
Image path: igdkmd64.sys
Image name: igdkmd64.sys
Browse all global symbols functions data
Timestamp: Wed Jun 1 00:27:36 2022 (62968848)
CheckSum: 02A310A5
ImageSize: 02A2B000
Translations: 0000.04b0 0000.04e4 0409.04b0 0409.04e4

Ekran kartının sürücüsü de 1 aylık olarak gözüküyor. Onu da güncelle.

start end module name
fffff806`90b90000 fffff806`944ff000 nvlddmkm (deferred)
Image path: nvlddmkm.sys
Image name: nvlddmkm.sys
Browse all global symbols functions data
Timestamp: Sat Aug 5 01:45:28 2023 (64CD7F88)
CheckSum: 0386F181
ImageSize: 0396F000
Translations: 0000.04b0 0000.04e4 0409.04b0 0409.04e4
Information from resource tables:

Bunları yaptıktan sonra sistemi kontrol et. Sorun tekrarlarsa konuya tekrar yazarsın.

Geforce sürücüsünü güncelledim şimdilik sorun görünmüyor ama yine olursa sorun başlığa yazarım. Herkese çok teşekkür ederim.

Hocam merhaba, bende de benzer bir bilgisayar var Tulpar t7 v19.4
Aynı sorun bende de var. Önceleri nadir oluyordu hata ama son zamanlarda iyice arttı mavi ekran hatası verip biosa atıyor. Ne yaptıysam düzeltemedim. Umarım soruna çözüm bulursunuz ben de takipte kalıyorum.
Hocam monster servisine götürün bence, bayağı ilgili onlar, bir çözüm bulurlar mutlaka

Tekrar merhaba, sabaha karşı da böyle bir uyarı vermiş acaba sorun neden kaynaklı bu sefer yardımcı olabilir misiniz
VIDEO_SCHEDULER_INTERNAL_ERROR (119)
The video scheduler has detected that fatal violation has occurred. This resulted
in a condition that video scheduler can no longer progress. Any other values after
parameter 1 must be individually examined according to the subtype.

Hatası almışsın. 0x2 parametresi ile. Bunun tam açıklaması şu:

0x2Driver failed upon the submission of a command. (DRIVER_FAILED_SUBMIT_COMMAND)

Sürücü hatası olduğu gibi donanım hatası da olabilir. Öncelikle sürücüleri güncellemek lazım tabii ki.

İşlemcinin dahili grafik kartının sürücüsü 1 yıldan daha uzun süreli gözüküyor. Önce onu güncelle.

Ekran kartının sürücüsü de 1 aylık olarak gözüküyor. Onu da güncelle.

Bunları yaptıktan sonra sistemi kontrol et. Sorun tekrarlarsa konuya tekrar yazarsın.

Son düzenleme:
GeForce sürücüsünü güncelledim şimdilik sorun görünmüyor ama yine olursa sorun başlığa yazarım. Herkese çok teşekkür ederim.

Hocam Monster servisine götürün bence, bayağı ilgili onlar, bir çözüm bulurlar mutlaka

Tekrar merhaba, sabaha karşı da böyle bir uyarı vermiş acaba sorun neden kaynaklı bu sefer yardımcı olabilir misiniz?

Durum geçenki gibi iyi niyetli değil bu sefer ne yazık ki.

ERROR_CODE: (NTSTATUS) 0xc000000e - Varolmayan bir ayg t belirtildi. DISK_HARDWARE_ERROR: There was error with disk hardware

Rich (BB code):
MODULE_NAME: ahcache

IMAGE_NAME: ahcache.sys

Diskine HD Tune ile Quickscan taralı olacak şekilde health ve errorscan testi yapıp sonuçlarını at.

Durum geçenki gibi iyi niyetli değil bu sefer ne yazık ki.

ERROR_CODE: (NTSTATUS) 0xc000000e - Varolmayan bir ayg t belirtildi. DISK_HARDWARE_ERROR: There was error with disk hardware

Rich (BB code):
MODULE_NAME: ahcache

IMAGE_NAME: ahcache.sys

Diskine HD Tune ile Quickscan taralı olacak şekilde health ve errorscan testi yapıp sonuçlarını at.

Errorscan kısmından değil mi hocam? Orada quickscan'da hiçbir şey çıkmadı. Dün harici dac taktım o takılı kaldı gece onunla alakalı değildir değil mi hata?

Errorscan kısmından değil mi hocam? Orada quickscan'da hiçbir şey çıkmadı. Dün harici dac taktım o takılı kaldı gece onunla alakalı değildir değil mi hata?
Dediğim şekilde test yapıp sonuçları at hocam. Quickscan olmasın sadece. Ek olarak

Yeni konular

Geri
Yukarı