Monster Tulpar T7 v21.8 mavi ekran hatası

gogedota

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar,
Başlıkta belirttiğim bilgisayarım 18.11.2021 tarihinde elime ulaştı. Windows kurup driverları güncelledikten sonra YouTube üzerinden 'Monster performance arttırma' adlı videoyu izleyip sistemimi maximum performansta kullanmak istedim. BIOS ayarından sadece ekran kartı(RTX 3070) ile başlatmak için ayarı yaptım ve restart attım. Bilgisayarım başlamadı ve birkaç kere kapatıp açtıktan sonra mavi ekran verdi. Akabinde cihazı randevu alarak servise götürdüm(saat 10.15). Bana cihazımda bir problem olmadığını söylediler(saat 16.00). Ben de teknik serviste Windows'u tekrar kurdum ve tekrar güncelleme yaptım sonrasında tekrar aynı hatayı aldım. Teknik arkadaşa bilgisayarımı gösterdim ve biraz bekleteceğim dedi(tavırları agresifleşmeye başladı). Sonrasında bana bilgisayara ekran kartı güncellemesi yapmayın, bizim verdiğimiz USB'deki driverı kurun. Şu anda güncel sürümde sorun var yanıtını verdi. Bu sorunu başka yaşayan var mı? Ve sizce sorun sadece driverdan mı kaynaklanıyor? Bilgisayarım eski driver ile sorunsuz çalışıyor fakat bu durum ilerleyen zamanlarda sizce başımı ağrıtır mı?

Öyle dediyse eğer sende bir öncekini kur o stabil çalışıyorsa onu kullanmanda fayda var zaten kanka dediği gibi kimi güncellemeler sorun yaratabiliyor

496.76 numaralı son sürümü indiriyor ve deniyorum. Mevcut sürüm 462.42 (bilgisayar ile gönderilen driver usb içeriği). Bununla alakalı nvdia ile iletişime geçtim ve driver'da bir sorun olmadığını iletti.

Dosya Ekleri

• nvidia1.jpg
    nvidia1.jpg
    96,6 KB · Görüntüleme: 19
  • nvidia2.jpg
    nvidia2.jpg
    96,8 KB · Görüntüleme: 31
  • nvidia3.jpg
    nvidia3.jpg
    83,3 KB · Görüntüleme: 26
  • nvidia4.jpg
    nvidia4.jpg
    82,6 KB · Görüntüleme: 27
Nvidia driverdan kaynaklandığını tespit ettik ama ben ürünü baskılarım sonucu değiştirip kutu açmadan sattım. Monster eski monster değil malesef, bir daha tercih edeceğimi sanmıyorum.

Nvidia driverdan kaynaklandığını tespit ettik ama ben ürünü baskılarım sonucu değiştirip kutu açmadan sattım. Monster eski monster değil malesef, bir daha tercih edeceğimi sanmıyorum.
Valla bizde Nvidia'nın son sürümünü DDU ile kaldırıp tekrar kurulum yaptık. Bu seferde böyle ağır bir takılıp cızırtılı bir şekilde kapanmaya başladı. Mavi ekran yok ama. Hata raporu Minidump dosyaları falan malesef yok.

Garantisi varsa iade etmeni öneririm. Cihazları stabil değil. 2 model arasında ekran kartı güç kullanımı olarak 20w fark olduğunu biliyorum. İade sebeplerimden biri de buydu.
Maalesef, garantisi biteli 4 ay oldu. Aksilik, garantisinin bitmesine 1 hafta kala başladı. Bende formatlık sorundur diye öteledim. Ama format ve bakımları yapıldıktan sonra da devam edince Monster'a gönderdim. Onlarda sorunun anakartta olduğunu söyleyip 18 bin TL para istediler.

Geri
Yukarı