Monster Tulpar T7 V24.1 Mavi Ekran Hatası

Kıymalı Pide

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Monster Tulpar T7 V24.1 dizüstü bilgisayarım var. Sürekli mavi ekran hatasıyla karşılaşmaktayım. Garantisi biteli 4 ay oldu. Yine de Monster Teknik servisine gönderdim ancak garanti kapsamında bakılmadığı için, Anakart arızası diyerek 18 bin Türk Lirası para talep ettiler. Ben de kabul etmedim.

Bilgisayarıma mavi ekran hatasından sonra format attım, temiz kurulum yaptım. Crackli değil Lisanslı Windows 11 Pro versiyonu. Daha sonra tekrar mavi ekran hatasıyla karşılaştım. Okuduğum makalelerde "sürücü Sorunları" olabilir dendiği için sadece Windows Update yaptım ve dışarıdan USB'lere otomatik sürücü kurmasın diye hiçbir bağlantı yapmadım ancak yine mavi ekran hatasıyla karşılaştım. Makale devamında sorunun RAM'lerimde olabileceğini okudum ve Memtest86 programını ISO olarak USB belleğime yazdırıp 2 saatlik bekleme sonrasında RAM'lerimin sorunsuz olduğu raporunu görüntüledim. Technopat'ta okuduğum bir makalede Kayıt Defterinde Kısayol Filtresinde @Plyra'nın gösterdiği gibi değişiklik yaptım. Yine mavi ekran hatası aldım. Bu arada bilgisayarıma AIDA64 gibi programlarla tam güç vererek stres testlerine soktuğumda hiçbir şekilde mavi ekran hatası ile karşılaşmadım. Ne zaman vereceği gerçekten belli olmuyor.

Şunu da belirtmem gerekirse bilgisayarımın güç kablosu sürekli takılı. Herhangi bir hız aşırtma vs. konularına hiç girmedim. Minidump verilerini kendim okuyamadığım için sizinle paylaşıyorum. Özellikle @Plyra'nın bu konuda bilgili olduğunu görerek etiketliyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Minidump: Google Drive

Aldığım mavi ekran hataları (Daha fazla vardır ancak sadece resmini çektiklerimi paylaşıyorum.)

WhatsApp Görsel 2024-01-04 saat 15.51.32_0ae319d9.jpg

1.jpg

Memtest86 sonucu

WhatsApp Görsel 2024-01-22 saat 04.44.02_f8de28f1.jpg

Intel yükledim. Benim ekran kartı sürücüm Nvidia değil mi?
Intel ve Nvidia 2 tane ekran kartın var. Oyunlar'da vs. Nvida kullanırsın. Nedir son durum ? Mavi ekran alıyor musun ?

Intel ve Nvidia 2 tane ekran kartın var. Oyunlar'da vs. Nvida kullanırsın. Nedir son durum ? Mavi ekran alıyor musun ?
Öncelikle DDU ile güvenli moddan Nvidia sürücüsünü kaldırıp, yenisini yükledim. Daha sonra sizin önerinizle Intel'in sürücüsünü yükledim. Bunlardan öncede @Plyra (kbdclass.sys) mavi ekran hatası ile kayıt defterinde değişiklik yaptım. Tekrar mavi ekran hatası ile karşılaşmadım. Ancak, bilgisayarım 2 defa gürültülü bir şekilde kasıp takıldığını gördüm ve gücü keserek ya da güç düğmesine basılı tutarak kapatmak zorunda kaldım. 1 defa art arda oynadığım oyun olan PUBG'yi hata vermeden kapattığını gördüm. 1 defa da sanki ısıdan kapanmış gibi aniden kapanma gördüm. Isı değerlerinde problem yoktu ancak ben yine de termal macun yenilemesi yaptım. Sanki biraz kurumuş gibiydi. Fanlar ve ızgaralar temizdi işlem yapmadım.

Geri
Yukarı