Çözüldü Monster Tulpar T7 v24.1 Mavi Ekran Hatası

• Konuyu başlatan Kloox
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 764
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kloox

Hectopat
Monster'dan yaklaşık 1 sene öncesinde Tulpar T7 v24.1 modelini aldım. Bilgisayarı bu süreç boyunca haftada 2 gün olacak şekilde ve hiç oyun oynamadan kullandım. Buna rağmen sürekli mavi ekran veriyor. Tam önemli bir çalışmanın üstündeyken ekran kilitleniyor ve kapat aç yapmam gerekiyor. Kapat aç yapınca da sürekli döngüye girip 10-15 dakika boyunca kapat aç sonucunda düzeliyor. Mavi ekranda yazan durdurma kodu da bu: WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR. Gerekli dosyaları paylaşabilirim. Teşekkürler.

Çözüm
Intel Chipset sürücüsü hata vermiş. Verdiğim linkteki rehberden yararlanarak indirin ve kurun.
IMAGE_NAME: GenuineIntel.sys

Tekrar mavi ekran hatası alırsanız Minidump dosyasıyla bize bildiriniz.

Intel Chipset sürücüsü hata vermiş. Verdiğim linkteki rehberden yararlanarak indirin ve kurun.

Çözüm

Teşekkürler.

Güncelleme sırasında bir hata ile karşılaşırsam bilgisayarımdan dosya silinme gibi bir hata ile karşılaşır mıyım? Dosyalar benim için önemli o yüzden soruyorum.

Sorun çözüldü mü?
Kurallar gereği bakamam, konu içeriğine göre hareket etmemizi istiyorlar. Onun için ekstra bir konu açarsanız bakabilirim.

Geri
Yukarı