Monster Tulpar T7 v20.3 herhangi bir programda 94 derece oluyor

ayhansvkl

Hectopat
Arkadaşlar herkese merhaba,
Monster notebooklarda ciddi ısınma ve sesli çalışma sorunu olduğunu biliyorum ancak bu biraz abartılı geldi bana sizce de öyle değil mi?
Bilgisayar boş ta (oyun modu) masaüstün de 85 derece oluyor herhangi bir program dahi açsam +94 derece görüyor bilgisayara nano elmas thermal macun kullandım fanları ispirtoya batırdım sildim tozları temizledim.
Bu yüzden servise vermek istemedim benim yaptığımdan farklı bir şey yapmayacaklar biliyorum çünkü şimdi size soruyorum Monster için bile olsa bu normal mi cidden bu kadar kötü bir soğutmaya mı sahip bilgisayar 1 yıllık bu arada eskiden böyle değildi.

Monster notebooklarda ciddi ısınma ve sesli çalışma sorunu olduğunu biliyorum ancak bu biraz abartılı geldi bana sizce de öyle değil mi?
Bilgisayar boş ta (oyun modu) masaüstün de 85 derece oluyor herhangi bir program dahi açsam +94 derece görüyor bilgisayara nano elmas thermal macun kullandım fanları ispirtoya batırdım sildim tozları temizledim.
Bu yüzden servise vermek istemedim benim yaptığımdan farklı bir şey yapmayacaklar biliyorum çünkü şimdi size soruyorum Monster için bile olsa bu normal mi cidden bu kadar kötü bir soğutmaya mı sahip bilgisayar 1 yıllık bu arada eskiden böyle değildi.
Üzerine su koysanız kaynayacak neredeyse hocam. Oyunlarda 100 falan görüyor mu?
Kesinlikle servise gönderin derim bir fan bozulmuş olabilir. Biraz daha ısınma bilgisayarda ciddi problemlere neden olacaktır.

2 yıllık Abra A7 v11.1.1'im var. Bakımları 3 ay önce yapıldı. 103 dereceye çıkıyor oyunlarda. İlk aldığımda 80 dereceye bile çıkmazdı.

Daha önceleri böyle bir problem var mıydı? Soğutucu bloklarınının vidalarını kademeli olarak sıkmadıysanız macunlar eşit miktarda dağılmamış olabilir. Macun kalitesi uymamış olabilir. O cihazın o derecelere çıkması imkansız. Aynı cihazı kullanıyorum masaüstünde GPU CPU 50 derecelerde program çalıştırdım Chrome açtım vs. Max 60-65 dereceleri görüyor. Bir yerde bir hata yapmışsınızdır temizlerken.

Herkese yorumları için çok teşekkür ederim.

Daha önceleri böyle bir problem var mıydı? Soğutucu bloklarınının vidalarını kademeli olarak sıkmadıysanız macunlar eşit miktarda dağılmamış olabilir. Macun kalitesi uymamış olabilir. O cihazın o derecelere çıkması imkansız. Aynı cihazı kullanıyorum masaüstünde GPU CPU 50 derecelerde program çalıştırdım Chrome açtım vs. Max 60-65 dereceleri görüyor. Bir yerde bir hata yapmışsınızdır temizlerken.
Turbo mod açıp sol fan ve sağ fana elini koyup bakar mısın dönüş hızları eşit mi şuan dikkatıimi çekti sol fan çok zayıf çalışıyor işlemci fanı büyük ihtimalle

Herkese yorumları için çok teşekkür ederim.

Turbo mod açıp sol fan ve sağ fana elini koyup bakar mısın dönüş hızları eşit mi şu an dikkatıimi çekti sol fan çok zayıf çalışıyor işlemci fanı büyük ihtimalle

Kontrol merkezinden kontrol edebilirsiniz dönüş %lerini. Her iki fanda yük altında eşit dönüyor bende. "fanları ispirtoya batırdım" yazmışsınız. Bundan dolayı fanlar zarar görmüş olabilir pek mantıklı bir hareket olarak gelmedi bana.

Kontrol merkezinden kontrol edebilirsiniz dönüş %lerini. Her iki fanda yük altında eşit dönüyor bende. "fanları ispirtoya batırdım" yazmışsınız. Bundan dolayı fanlar zarar görmüş olabilir pek mantıklı bir hareket olarak gelmedi bana.

İspirto ile elektrik aksan yıkanabiliyor ilk defa yapmadım ancak şöyle bir sorun da fark ettim işlemci ortasında termal yok hepsi çevresinde kalmış.

Dosya Ekleri

• 16559733548212806754280613003380.jpg
    16559733548212806754280613003380.jpg
    121,6 KB · Görüntüleme: 19
İspirto ile elektrik aksan yıkanabiliyor ilk defa yapmadım ancak şöyle bir sorun da fark ettim işlemci ortasında termal yok hepsi çevresinde kalmış.

Sorun tamamen bundan kaynaklı o halde. Yakınlarda varsa teknik servis götürün onlar sürsünler hocam macunu. 10 bine aldığımız cihaz şu anda 23 bin civarlarında yazık etmeyin cihaza

Sorun tamamen bundan kaynaklı o halde. Yakınlarda varsa teknik servis götürün onlar sürsünler hocam macunu. 10 bine aldığımız cihaz şu anda 23 bin civarlarında yazık etmeyin cihaza.

Fan bloklarını temizledim 2 ay olmasına rağmen ciddi tozlanmış macunları yeniledim boşta 45 derece ye indi kamu spotu PC bakımınızı ihmale etmeyin. :D

Geri
Yukarı