Monster Tulpar T7 V20.3 Oyunlarda "W" Tuşu Takılı kalıyor

Arthur61

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel i7-10750H-2,60GHz Turbo Boost ile 5,0GHz
Nvidia RTX3060 Max-Performance 6GB GDDR6 192-Bit
16GB (2x8GB) DDR4 2933MHz
500GB CRUCIAL P2 PCIe M.2 2280 PCIe 3.0 x4 (Okuma: 2300 MB/s - Yazma: 940 MB/s)
Merhaba arkadaşlar. Başlıkta da belirttiğim gibi "W" tuşunda takılma yaşıyorum. Genellikle CS:GO oynuyorum ve bu durum sadece CS:GO'da oluyor galiba. Ara sıra PUBG ve Forza horizen 4 oynuyorum bir sorun fark etmedim. Ama CS:GO oynarken mesela ileri ve sağa gideceğim zaman W VE D tuşunu kullanıyoruzya. Bu kombinasyonu kullanırken W tuşundan elimi çekmeme rağmen bir miktar daha ilerleme oluyor. Bunun sebebini bilen var mı sorun nedir acaba?

Servislik bir durum olduğunu düşünmüyorum. Gerekirse servisede götürürüm.

Hocam bu laptoplarda zaten kronik bir sıkıntı tuş takılma sorunu isterseniz milyonluk laptopunuz olsun yine bu tuş takılır klavyeler kadar tıklama ömürleri yok ve tavsiyem bir klavye alın laptop klavyesi kullanmak çok sağlıklı değil oturuş açısından vs kullanırken boynunuz tutulma ihtimali çok yüksek.

Ömür boyu teknik servis garantisi veriyor :D gidip gösterebilirsiniz.
Karalamaya geldiysen yanlış adama geldin hocam. 4 Monster deneyimim 1 kaç kez servis dışında sorunum olmadı genele vurursam %80 memnun kaldığımı belirtebilirim. Şu anki cihazımdanda memnunum :)

Hocam bu laptoplarda zaten kronik bir sıkıntı tuş takılma sorunu isterseniz milyonluk laptopunuz olsun yine bu tuş takılır klavyeler kadar tıklama ömürleri yok ve tavsiyem bir klavye alın laptop klavyesi kullanmak çok sağlıklı değil oturuş açısından vs kullanırken boynunuz tutulma ihtimali çok yüksek.
Çok fazla oynayan biri değilim akşamları toplasan 1 saat oynuyorum. Bu öneriniz daha iyi. Klavyem var olmaz ise klavye ile devam eder.

Karalamaya geldiysen yanlış adama geldin hocam. 4 Monster deneyimim 1 kaç kez servis dışında sorunum olmadı genele vurursam %80 memnun kaldığımı belirtebilirim. Şu anki cihazımdanda memnunum :)

Çok fazla oynayan biri değilim akşamları toplasan 1 saat oynuyorum. Bu öneriniz daha iyi. Klavyem var olmaz ise klavye ile devam eder.

Karalamaya geldim hocam çünkü kendimde Monster deneyimim var çok iç açıcı değil açıkçası :D en kolay yollandan Letgo'ya koyup satmıştım.

Karalamaya geldim hocam çünkü kendimde Monster deneyimim var çok iç açıcı değil açıkçası :D en kolay yollandan Letgo'ya koyup satmıştım.
Doğrudur hocam, ben abra serisi olsun tulpar serisi olsun sıfır veya 2. el alarak kullandığım cihazlar ile çok sorun yaşamadım. Şu anda kullandığım cihazı herkes yerden yere vuruyor kasa kalitesi kötü diye ama ne beklediklerini anlayamadım. Benim kullandığım t7 v20.3 kasası gayet sağlam bir cihaz.

Doğrudur hocam, ben Abra serisi olsun Tulpar serisi olsun sıfır veya 2. el alarak kullandığım cihazlar ile çok sorun yaşamadım. Şu anda kullandığım cihazı herkes yerden yere vuruyor kasa kalitesi kötü diye ama ne beklediklerini anlayamadım. Benim kullandığım T7 v20.3 kasası gayet sağlam bir cihaz.

Siz uzun süreler oynamıyorsunuz hocam sizin oynadığınız oyunlar bilgisayarı yormuyor yüksek performans isteyen oyunlarda Monster'ın kasa yapıları soğutma için berbat olduğu için fark etememiniz normal günde 1-2 saat oyun oynayan insanlar için yeterli yani aldırış etmeyin ama dediğim gibi yüksek sistem gerektiren oyunlar oynayıp bir de MSI Afterburner'dan ekran kartı sıcaklığınıza bakarsanız ne demek istediğimizi anlarsınız.

Laptoplar aslında oyun oynamak için ideal olduğunu düşünmüyorum genelde oyun geliştirenler ya da yazılımsal işlerle uğraşan arkadaşlara tavsiye ederim çünkü oyun oynarken laptopları soğutmak çok imkansız oluyor.

Siz uzun süreler oynamıyorsunuz hocam sizin oynadığınız oyunlar bilgisayarı yormuyor yüksek performans isteyen oyunlarda Monster'ın kasa yapıları soğutma için berbat olduğu için fark etememiniz normal günde 1-2 saat oyun oynayan insanlar için yeterli yani aldırış etmeyin ama dediğim gibi yüksek sistem gerektiren oyunlar oynayıp bir de MSI Afterburner'dan ekran kartı sıcaklığınıza bakarsanız ne demek istediğimizi anlarsınız.
İlk aldığımda sene 2015 falandı 960m o zamanki cihazımda ısınma vardı o yüzden bir kaç kez servise vermiştim. Sonradan çözüm olmayınca kendim turbo boostu kapattım hiç sıkıntı yaşamadım. Zamanında 12 saat cs go oynadığım oldu. Dediğiniz gibi kaliteli oyunlarıda oynadım tabi. Yani cihazlar konusunda tecrübesiz sayılmam. Tecrübem ve diğer kullandığım cihazlarıda göz önünde bulundurarak söylüyorum. İ7 işlemcili oyun odaklı bir cihaz kullanıyorsanız 70-80 derecelerde oyun oynamak mantıksız olur. Msi, HP, Asusta kullandım zamanında onlarda bana monsterin verdiğinden fazlasını vermedi. Şu anki cihazımdada sizin tabiriniz ile ısınma sorunu var ama gerekli ayarlamaları yaptığımda çok fazla fps kaybı olmadan 70 derecelerde oyun oynayabiliyorum .

İlk aldığımda sene 2015 falandı 960m o zamanki cihazımda ısınma vardı o yüzden bir kaç kez servise vermiştim. Sonradan çözüm olmayınca kendim turbo boostu kapattım hiç sıkıntı yaşamadım. Zamanında 12 saat cs go oynadığım oldu. Dediğiniz gibi kaliteli oyunlarıda oynadım tabi. Yani cihazlar konusunda tecrübesiz sayılmam. Tecrübem ve diğer kullandığım cihazlarıda göz önünde bulundurarak söylüyorum. İ7 işlemcili oyun odaklı bir cihaz kullanıyorsanız 70-80 derecelerde oyun oynamak mantıksız olur. Msi, HP, Asusta kullandım zamanında onlarda bana monsterin verdiğinden fazlasını vermedi. Şu anki cihazımdada sizin tabiriniz ile ısınma sorunu var ama gerekli ayarlamaları yaptığımda çok fazla fps kaybı olmadan 70 derecelerde oyun oynayabiliyorum .
Yanlış anlaşılmasın marka fan boyluğu yapmıyorum. Tecrüblelerimi aktarmaya çalışıyorum. Kullandığım en iyi cihaz ise samsunsun r522 laptoptu. Yazın yatağın üzerinde gta oynardım banamısın demezdi. Hp i5 işlemci gtx 1050 cihazda kullandım. Hatta tek fanlı olduğu için forumda millet almaya korkuyordu ondanda çok memnun kalmıştım. Ama kasa kalitesi berbattı monster onun üzerine çelik gibi geliyor. forumda incelemem olması lazım .

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar. Başlıkta da belirttiğim gibi "W" tuşunda takılma yaşıyorum. Genellikle CS:GO oynuyorum ve bu durum sadece CS:GO'da oluyor galiba. Ara sıra PUBG ve Forza horizen 4 oynuyorum bir sorun fark etmedim. Ama CS:GO oynarken mesela ileri ve sağa gideceğim zaman W ve D tuşunu kullanıyoruzya. Bu kombinasyonu kullanırken W tuşundan elimi çekmeme rağmen bir miktar daha ilerleme oluyor. Bunun sebebini bilen var mı sorun nedir acaba?

Hocam siz sorunu çözdünüz mü?

Geri
Yukarı