Monster Tulpar T7 v22.1 kullanım sonrası düşünceler

harunozer

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, yeni aldığım Monster Tulpar T7 V22.1 cihazımın iade işlemlerini başlatmış bulunmaktayım.
Merak edenler olursa
Benim için artıları:
-2K ekranıyla birlikte güzel bir deneyim sunuyor.
-Kasası bana hem kozmetik olarak hem kalite olarak iyi gibi geldi.
-Hoparlör ses seviyesi olarak iyi fakat ses kalitesi olarak idare eder diyebilirim.

Eksilere gelecek olursak:
-Garip bir şekilde kullananların aksine bana fazla ısınıyor gibi geldi.
Boşta 48-50 derece ve Valorant oynarken 2K yüksek ayarlarda 85 dereceye kadar çıkıyor. Ortalama 80 derece.
-DGPU açıkken ben normalde şarjda kullanıyorum sürekli fakat şansa 1 dakikalık elektrik kesintisi olduğunda farkettim ki adaptörü çıkarttığınız anda ekran sürekli kapanıp açılıyor veya bazen direkt siyah ekranda kalıyor. Restart atmak zorunda kalıyorum. (Diğer cihazlarda aynı mı bilmiyorum, Mux Switch konusunda bilgisizim.)
-Klavyesi biraz hassas gibi geldi, uzun kullanımda pek güven vermedi.
-Son olarak ışık sızması. Çevremdeki diğer IPS panel cihazlarla karşılaştırdığımda çok daha fazla olduğunu fark ettim. Başta rahatsız etmedi fakat sonra sürekli gözüme çarpmaya başladı. (İade sebebimdeki en büyük etken)

Son düzenleyen: Moderatör:
Boşta 48-50 derece ve Valorant oynarken 2K yüksek ayarlarda 85 dereceye kadar çıkıyor. Ortalama 80 derece.
İyi bir değer bu.
-DGPU açıkken ben normalde şarjda kullanıyorum sürekli fakat şansa 1 dakikalık elektrik kesintisi olduğunda farkettim ki adaptörü çıkarttığınız anda ekran sürekli kapanıp açılıyor veya bazen direkt siyah ekranda kalıyor. Restart atmak zorunda kalıyorum. (Diğer cihazlarda aynı mı bilmiyorum, Mux Switch konusunda bilgisizim.)
Muhtemelen iGPU'ya geçmeye çalışıyor, yazılımsal sanırsam.
-Klavyesi biraz hassas gibi geldi, uzun kullanımda pek güven vermedi.
🤷‍♂️
-Son olarak ışık sızması. Çevremdeki diğer IPS panel cihazlarla karşılaştırdığımda çok daha fazla olduğunu fark ettim. Başta rahatsız etmedi fakat sonra sürekli gözüme çarpmaya başladı. (İade sebebimdeki en büyük etken)
Işık sızması her IPS panelde olabiliyor.

Umarım aradığınız cihazı bulabilirsiniz.

Geri
Yukarı