Rehber Monster Tulpar T7 v25.1.2 MSI BIOS ve yazılımlarına geçiş

Merhaba hocam benim şöyle bir sorunum var

İlk önce başarılı bir şekilde Raider biosuna geçmeyi başardım ancak sesin hiç gelememe sorununu ne yaptıysam ne yüklediysem çözemedim. Bu seferde Leopard biosunu kurdum MSI'ın tüm uygulamalarını kurdum hepsi düzgün çalıştı. Taaaki thunderbolt girişine ihtiyacım olana kadar hiçbir problemim yoktu. Raiderdaki ses probleminden dolayı ve Thunderbolt girişine ihtiyacımdan dolayı Monster'ın kendi biosuna dönmeye karar verdim ve başardımda. Ancak benim MSI biosu tecrübem beni ona geri çekti ve dedimki ya thunderbolt olmasın gerekirse ben Lepoarda geri döneyim dedim. Dedim ancak bu seferde sistem üreticisi isminin değişmemesi problemi ile karşılaştım. Değişmediğinden ötürüde hiçbir MSI uygulaması çalışmıyor haliyle DMIEDIT ile düzenleme yapmak istedim ancak ondada D7 Hatası aldım. Forumlarda araştırdığıma göre Sistem üreticisi ismi bir kez değiştirilebiliyormuş ve kilitleniyormuş bios. Ben Monstera döndükden sonra artık hep monster olarak kaldı. Yani diyeceğim o ki bunun bir çözümünü bulma imkanımız var mıdır? bu zamana kadar bu sorunu çözebilen var mıdır?

bios downgrade ve sonrasında unlock yaptıktan sonra SM değişiyor ama bunları yapmış olmana rağmen değişmiyorsa maalesef.

İlk seri anakartlarda raider bios'ta ses sorunu var. Anakartı değişen 25.1 cihazların hiçbirinde raider bios'ta ses sorunu yaşayan olmadı. Benim cihazı da FN tuşuna bastığımda S, T, V ve bir kaç tuş daha kırmızı yanıyordu (Normalde diğer işlevsiz tuşlar gibi ışıklarının sönmesi lazım) ve sol menteşesi kırılmıştı anlamsız şekilde. Servise gönderdiğimde menteşe ve anakart değiştirildi geldiğinde raider bios'u kurduğum an hiç bir sorun yaşamadım. Aynı şekilde bu cihazı kullanan diğer arkadaşlardan da farklı sebeplerle anakartını değiştirenler oldu onlar da raider biosta ses sorunu yaşamadılar. Sorunun başka bir çözümü yok maalesef. Belki eeprom ile Mxic 25U1663F bios çipini flaşlarsan sorun çözülebilir ancak bu çipi programlayacak cihazlar çok pahalı CH341A ile uyumlu değil. (bir kaç yazılımla uyumlu hale gelebiliyormuş ama deneyemedim)

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Benimde cihazımda FN tuşuna bastığımda T, V, S, gibi harflerin ışığı yanıyor bende en kısa zamanda cihazı servise gönderip anakartın değişmesini isteyeceğim.

Hocam dosya nerede acaba?

En üstteki mesajı okursanız orada hocam
Monster T7 20.5 var bende bios güncellemesi yapmak istiyorum. Bayi uzak ve kargo ile göndermek istemiyorum, monster a mail attım bana bios dosyalarını attı fakat hiç bir yerde doğru düzgün bulamadım yardımcı olabilirmisin ?

Olurum dostum. telegramdan dosyaları atarsan bakalım beraber @anbornn

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…