Monster Tulpar T7 v25.1 almak mantıklı mı?

Elliot.Alderson

Decapat
Dostlar selam. Bu cihazı bekliyordum kaç gündür. Bildiğiniz üzere stoklarda yoktu. Ve ekim ayında gelecek diye yazmışlardı. Bugün sabah Trendyol'a yüklemişler ürünü. Hem de indirimli fiyatın da altında bir fiyata. Ben de hemen aldım. Aklıma takılan bir soru var bunu sormak istiyorum. Şimdi bu cihaz ellerinde yoktu normalde ama Trendyol'a yüklemişler. Sizce cihazın iade cihaz olma olasığı nedir? Bu biraz düşündürdü beni açıkçası. Daha önce başına böyle bir şey gelen var mı acaba? Sonuçta adamlar iade cihaz alınca çöpe atmıyorlar. Ve bir de şunu sormak istiyorum: Kendi sitesinden alsam yükseltmelerle alacaktım. Trendyol'dan aldığım için kargoyu açmadan mağazaya götürürsem yükseltmeleri yapıyorlar yine değil mi?

@Radeon RX 5500M @DrOetker

Son düzenleme:
Dostlar selam. Bu cihazı bekliyordum kaç gündür. Bildiğiniz üzere stoklarda yoktu. Ve ekim ayında gelecek diye yazmışlardı. Bugün sabah Trendyol'a yüklemişler ürünü. Hem de indirimli fiyatın da altında bir fiyata. Ben de hemen aldım. Aklıma takılan bir soru var bunu sormak istiyorum. Şimdi bu cihaz ellerinde yoktu normalde ama Trendyol'a yüklemişler. Sizce cihazın iade cihaz olma olasığı nedir? Bu biraz düşündürdü beni açıkçası. Daha önce başına böyle bir şey gelen var mı acaba? Sonuçta adamlar iade cihaz alınca çöpe atmıyorlar. Ve bir de şunu sormak istiyorum: Kendi sitesinden alsam yükseltmelerle alacaktım. Trendyol'dan aldığım için kargoyu açmadan mağazaya götürürsem yükseltmeleri yapıyorlar yine değil mi?

Trendyol'daki ürün ve fiyatı: 14.819, 05 TL.
Monster Tulpar T7 v25.1 Intel Core i7 11800h 16 GB 512 GB SSD RTX3060 FreeDOS 17.3" FHD:

@Radeon RX 5500M @DrOetker @BeLcyna

Bu MSI kasa olan Monster'mi.

Trendyol'daki ürün ve fiyatı: 14.819, 05 TL.
Monster Tulpar T7 v25.1 Intel Core i7 11800h 16 GB 512 GB SSD RTX3060 FreeDOS 17.3" FHD:

@Radeon RX 5500M @DrOetker @BeLcyna

Evet yükseltme yaparlar, ama bana iade gibi geldi. Daha önce v19.7'de de aynı taktiği uyguladılar.

Evet yükseltme yaparlar, ama bana iade gibi geldi. Daha önce v19.7'de de aynı taktiği uyguladılar.

Hocam peki iade cihaz bir sorun çıkartır mı sizce? Yani sonuçta kısa bir süre denemiş oluyor alan kişi bilgisayarı. Mesela ekrandaki ölü pikselden dolayı iade ettiyse o sorun düzeltilip öyle koymuşlardır diye düşünüyorum. Bir de iade cihaz olsa 1-2 tane stok olurdu diye düşünüyorum. Bunda 5'ten fazla stok var galiba. Sizce almak mantıklı mı? Doğru mu yapmışım? Bir sorun çıkartır mı acaba?

Vakit sıkıntısı yoksa alıp testleri yapıp sorun çıkarsa iade edersiniz, zaman dışında bir kayıp yok bence. Olur da sıkıntısız ürün gelirse 10 numara olur. Kasada çizik, kırık vs. var mı iyi kontrol edin ve SSD markasını özellikle sorun hocam. Dış sitelerde farklı marka RAM ve SSD kullanabiliyor Monster. Sitedeki üründen herhangi bir farkı var mı detaylıca öğrenirseniz yükseltmede sorun çekmezsiniz. Benim de dün geldi Hepsiburada'dan alıp servise yükseltmeye gönderdiğim cihaz. Arkadaki fan çıkışlarının birinin önünde ufak plastiklerde kırıklar vardı. Ve bilgisayarın ekranı kapanırken düz olmayan zeminlerde kasaya sürtüyordu, ağırlığın ortaya binmesi ve kasanın yukarıya esnemesi sebebiyle sanırım. Bunları mail atıp kayıt altına aldırdım. Tekrar 10 gün bilgisayarsız kalmak istemediğimi söylediğimde "Ne zaman isterseniz yollayın, sorunları sisteme kaydettik. Müsait olduğunuzda gönderin. Halledelim" dediler. Ben de kullanmaya devam ediyorum.

Dosya Ekleri

• 20210830_141638.jpg
    20210830_141638.jpg
    87,5 KB · Görüntüleme: 360
Şimdi kendi sitelerinden servisle konuştum. Dedi ki: "iade gelen cihazlar kesinlike bizde kalmıyor. Üretim sürecine geri gönderilip sıfırlanıyor yani iade gelen bir cihazın tekrar satılması durumu söz konusu değil dedi."

Parça değişimi için de direkt mağazaya götürüp sitelerindeki gibi yükseltmeler yapılabiliyormuş. Sabah getirirseniz en geç öğlene cihazı alırsınız dedi. Bayağı rahatladım kendileriyle konuşunca :D Zaten gelince iade hakkım bitmeden her yerini güzelce incelerim. Umarım bir sıkıntı çıkmaz. Cidden bayağı uyguna geldi.

Allah'tan zamanım var bunlar uğraşmak için. SSd markası sormadım çünkü zaten gelince SSD ve belki bir de RAM yükseltmek için götüreceğim. İnşallah bir sorun çıkmaz.

Yorumlarınız için teşekkür ederim hocam :) @Radeon RX 5500M @DrOetker

Şimdi kendi sitelerinden servisle konuştum. Dedi ki: "iade gelen cihazlar kesinlike bizde kalmıyor. Üretim sürecine geri gönderilip sıfırlanıyor yani iade gelen bir cihazın tekrar satılması durumu söz konusu değil dedi."

Parça değişimi için de direkt mağazaya götürüp sitelerindeki gibi yükseltmeler yapılabiliyormuş. Sabah getirirseniz en geç öğlene cihazı alırsınız dedi. Bayağı rahatladım kendileriyle konuşunca :D Zaten gelince iade hakkım bitmeden her yerini güzelce incelerim. Umarım bir sıkıntı çıkmaz. Cidden bayağı uyguna geldi.

Allah'tan zamanım var bunlar uğraşmak için. SSD markası sormadım çünkü zaten gelince SSD ve belki bir de RAM yükseltmek için götüreceğim. İnşallah bir sorun çıkmaz.

Yorumlarınız için teşekkür ederim hocam :) @Radeon RX 5500M @DrOetker

İçinde Samsung yerine Crucial SSD varsa yükseltirken 200TL fazladan fark isterler sadece. Hayırlı olsun hocam.

Hocam peki iade cihaz bir sorun çıkartır mı sizce? Yani sonuçta kısa bir süre denemiş oluyor alan kişi bilgisayarı. Mesela ekrandaki ölü pikselden dolayı iade ettiyse o sorun düzeltilip öyle koymuşlardır diye düşünüyorum. Bir de iade cihaz olsa 1-2 tane stok olurdu diye düşünüyorum. Bunda 5'ten fazla stok var galiba. Sizce almak mantıklı mı? Doğru mu yapmışım? Bir sorun çıkartır mı acaba?

Bence sorun olmaz hocam, iade geldiyse bile iş dış temizlik yapıp tekrar jelatinliyorlar. Sorun olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı